Dodatečné daňové přiznání k dani z nemovitosti

69
21.5.18 14:27

Dodatečné daňové přiznání k dani z nemovitosti

Ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat jak je to s dodatečným daňovým přiznáním k dani z nemovitosti? Dnes jsem šla zaplatit za přítele složenku a jelikož nám přišly dvě…jak na něj, nového majitele, tak i na jeho babičku, původní majitelku, nelenila jsem a šla se zeptat přímo do kanceláře paní z FÚ. Ta nejdřív řekla, že se to mělo odhlásit, aby nechodily dvě složenky…to člověk nevěděl…udělaly jsem to tedy hned na místě, ale najednou se zjistilo, že babička musí doplatit zpětně daň za rok 2016 a 2017, jelikož prý měla špatně označené typy pozemků a tak se ještě podávalo dodatečné daňové přiznání za loňský a předloňský rok na její jméno a celé se to znova přepočítávalo…takže tam vznikl nějaký rozdíl a ten se musel doplatit. Jak je možné, že x let to bylo v pořádku…respektive bylo to vedené pod danými typy pozemku (A, B,C, G…apod.) a najednou je to jiný druh parcely? Tomu nějak nerozumím..a, že konkrétně jen dva roky zpětně? Díky za odpověď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
73252
21.5.18 15:30

@dahlia.1 Protože na daném katastru může probíhat obnova operátu, nejčastěji přepracováním a může dojít ke změnám a ne každý si to pravidelně kontroluje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
21.5.18 15:47

Děkuji…teď si čtu co je to ta obnova operátu a je mi jasný, že babička asi neregistrovala tyto změny i když obec vyvěsila na úřední desce sdělení o vyhlášení platnosti obnoveného katastrálního operátu.

Dále se píše, že:

„Daňové přiznání se podává na začátku následujícího roku po roce, v němž k těmto rozhodným okolnostem došlo. Následně vám bude finančním úřadem vyměřena jiná daň, než jste mohli platit dosud. Podává se v tomto případě dílčí nebo i úplné daňové přiznání“

Tzn., že došlo k těmto změnám v roce 2015? nebo se pletu? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73252
21.5.18 16:07

@dahlia.1 Jojo, mělo by k nim dojít v roce 2015. A přesně, když je to jen vyvěšené na úřední desce, tak to člověk často vůbec nezaregistruje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6307
22.5.18 06:02

K těm změnám mohlo dojít i dříve, ale za rok 2015 už nelze daň doměřit, takže se ani nepodává dodatečné přiznání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama