Dodělával si někdo maturitu nebo VŠ na mateřské?

69
23.5.20 14:30

Dodelaval si tu nekdo maturitu,VŠ na matersky?

Jsrm na matersky a nerada bych pak skoncila zas ve fabrice. Dodelaval si tu nekdo pri matersky maturu? ja mam jen obyc. ucnak tak vubec nevim jak do toho a hlavne jestli bych to vubec zvladla kdyz jsem ze skoly uz tolik let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
23.5.20 14:40

Dělám druhou VŠ. Jde to celkem dobře, ale jen díky tomu, že studium je uzpůsobené pracujícím a to velmi dobře. S učením nemám problém, i když občas bojuju s lenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
30030
23.5.20 14:47

VŠ dělá a udělá kde kdo během RD, tam se chodí jednou za měsíc plus zkoušky, většina přednášek není povinných. Maturitu si dodelaly dvě kamarádky. Musely mít vyřešené hlídání, protože škola byla dvakrát týdně 4 hodiny odpoledne a účast povinná, jen určité procento bylo omluveno. Byly to ekonomické obory, takže u matematika včetně maturity z ní. Navíc nabídka udělat si dálkove maturitu je furt omezena, co se týče výběru oboru. Všechno jde, když se chce a máš aspoň trochu podmínky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4708
23.5.20 14:50

Co je pravda, že za státní maturity mají nastavbaři nejnižší procenta úspěšnosti. Holt výuka jazyků nebo matematiky tam není dostatečná, takže si často shánějí i doučování a maturují později. Držím palce :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
539
23.5.20 14:55

Já uvažuju že si udělám druhou VŠ. Jinak ano, zvládnout se to dá, důležité je mít podporu partnera a rodiny, protože budeš potřebovat pohlídat dítě když budeš ve škole. A to, že si uděláš maturitu, ti hned nezaručí že budeš pracovat jinde než ve fabrice. Ale být tebou, určitě do tý školy jdu. Přeju hodně štěstí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69
23.5.20 14:55

Prave ze ten obor nevim, ktery bych mela vybrat abych ho zvladla. Bojim se ze uz jsem dlouho ze skoly a byla bych tam uplne mimo. Matematika by pro me byla asi nejhorsi predmet. Hlidani by nebyl problem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3851
23.5.20 14:57

Já bych chtěla. videt tu VŠ, kam se chodi jednou za mesic a jeste to neni povinne. Prave kvuli povinne dochazce si nemuzu ted VŠ udelat, protože bych nemela kam dát děti. Vše, co jsem se dívala, je výuka co 14 dni v pátek od rána do večera nebo do pozdního odpoledne. Potrebovala bych bud soboty nebo prave nepovinnou vyuku. Nemam lroblem se to sama naucit. Stacilo by i páteční dopoledne nebo odpoledne, ale prostě ne celý den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4475
23.5.20 15:32

@chaela také by mě zajímalo, která VŠ to je. Já aktuálně studuji VŠ kombinovaně, začíná se v říjnu a končí se v květnu ty přednášky. A pak jede zkouškové období. Zkouška někdy padne na sobotu, někdy na pátek. Přednášky jsou každých 14 dnů, pátek, sobota. Ikdyž je psán půl den, tak obyčejně se jede až do večera. Nemluvím o neskutecnem kvantu samostudia, neustálé vyhotovovani seminárních prácí, úkolů a projektů. Málo kdy je zápočet pouze za účast. Pokud někdo na zkoušce není, dostane nějaké samostatné zpracování úkolu, u nás se docházka tedy kontroluje, drží a řeší. Další povinná účast mě čeká na konci srpna, tam půjde o přednášku z cizího jazyka. Celý týden, od rána do večera, poslední den zakončeno zkouškou. I samotné učení je problém, teď mimořádný. Profesoři pouze naposilali doporučenou literaturu, bez jakého koliv okruhu a dělejte jak umíte. Když jsem se na školu hlásila, tak mluvili v průměru o 4 dnech v měsíci, žádný jazykový kurz nikdo nezmínil, realita je úplně jiná. Kombinovat vše s prací a rodinou je opravdu velmi obtížné. Jen proto co mám za sebou to zatím nevzdávám, ale pokud bych to věděla při nástupu, tak je možné, že mě to odradí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4475
23.5.20 15:35

Jinak tedy mám dvě malé děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69
23.5.20 15:38

Me prave zajimalo jestli si ted maturu aktualne nekdo dodelava. Z jakeho oboru a jak moc je to narocne. Chtela jsem vyuzit toho ze jsem na materske.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.5.20 15:39
@chaela píše:
Já bych chtěla. videt tu VŠ, kam se chodi jednou za mesic a jeste to neni povinne. Prave kvuli povinne dochazce si nemuzu ted VŠ udelat, protože bych nemela kam dát děti. Vše, co jsem se dívala, je výuka co 14 dni v pátek od rána do večera nebo do pozdního odpoledne. Potrebovala bych bud soboty nebo prave nepovinnou vyuku. Nemam lroblem se to sama naucit. Stacilo by i páteční dopoledne nebo odpoledne, ale prostě ne celý den.

hodně záleží na jaké obory se díváš. Já chodím na program, kde máme výuku cca 1× za měsíc vždy pátek - neděle, za docházku je minimum bodů, vysloveně povinná není. Plus je výhoda, že se výuka nahrává, takže si ji můžeš kdykoliv pustit a od příštího semestru najedeme na výuku přes internet a do školy se bude chodit jen v pátek. Každý blok máme jeden předmět a cca do 14 dní až měsíce po bloku máme z předmětu zkoušku, nemáme tedy klasické zkouškové.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.5.20 15:41
@Trojlístek píše:
@chaela také by mě zajímalo, která VŠ to je. Já aktuálně studuji VŠ kombinovaně, začíná se v říjnu a končí se v květnu ty přednášky. A pak jede zkouškové období. Zkouška někdy padne na sobotu, někdy na pátek. Přednášky jsou každých 14 dnů, pátek, sobota. Ikdyž je psán půl den, tak obyčejně se jede až do večera. Nemluvím o neskutecnem kvantu samostudia, neustálé vyhotovovani seminárních prácí, úkolů a projektů. Málo kdy je zápočet pouze za účast. Pokud někdo na zkoušce není, dostane nějaké samostatné zpracování úkolu, u nás se docházka tedy kontroluje, drží a řeší. Další povinná účast mě čeká na konci srpna, tam půjde o přednášku z cizího jazyka. Celý týden, od rána do večera, poslední den zakončeno zkouškou. I samotné učení je problém, teď mimořádný. Profesoři pouze naposilali doporučenou literaturu, bez jakého koliv okruhu a dělejte jak umíte. Když jsem se na školu hlásila, tak mluvili v průměru o 4 dnech v měsíci, žádný jazykový kurz nikdo nezmínil, realita je úplně jiná. Kombinovat vše s prací a rodinou je opravdu velmi obtížné. Jen proto co mám za sebou to zatím nevzdávám, ale pokud bych to věděla při nástupu, tak je možné, že mě to odradí.

co je to za obor? Chodím na obor, kde máme 5 předmětů za semestr a výuka je zhruba po měsíci vždy pá - ne. Zkoušky v týdnu většinou od 17 nebo 18.

• Nahlásit
  • Citovat
649
23.5.20 18:02

Já jsem si dodělávala školu v těhotenství a při práci. Zvládla jsem to.
Teď už mám dítě a asi by to šlo, ale o něco hůře si myslím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.5.20 18:14

@chaela no nevím, já tedy chodím dálkově na VŠ, kde jsou přednášky pátek sobota jednou za mesic a nejsou povinné, :P

• Nahlásit
  • Citovat
4475
23.5.20 18:14
@Anonymní píše:
co je to za obor? Chodím na obor, kde máme 5 předmětů za semestr a výuka je zhruba po měsíci vždy pá - ne. Zkoušky v týdnu většinou od 17 nebo 18.

Ale to je soukromá VŠ, že?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama