Dodnes si vyčítám že jsem šla na potrat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.19 20:43
Dodnes si vyčítám že jsem šla na potrat

Ahoj,
je to pro mě hodně citlivé, proto anonym. Před 2mi lety jsem byla na interrupci. Tenkrát jsem studovala, neměla peníze, přítele chvilku, do toho jsem brala kortikoidy a atb na léčbu blbé nemoci - nechci zmiňovat. Do toho jsem i přes ochranu nechtěně otěhotněla. V tu chvíli jsem viděla jedno řešení - miniinterrupce. Prosím, neodsuzujte mě, že jsem si tu malou fazolku mohls nechat. Psychicky jsem trpěla. A trpím dodnes. Moje švagrová otěhotněla a každým dnem by měla rodit. Od doby, co otěhotněla se cítím hrozně. Myslela jsem, že je to zamnou, že jsem to zvládla, ale strašně to bolí. Moc jim miminko přeji a těším se na něj, ale bojím se, aby na mě nebylo vidět, že se chovám divně - mohlo by vyplinout třeba i to, že jim to nepřeji, to ale není pravda… Nevím co dělat :(
Díky, anonym.

Reakce:
cecetka
Echt Kelišová 7866 příspěvků 05.02.19 20:45

Co se stalo, stalo se. Asi to tak melo byt. Az prijde ten spravny cas, budes mit svoje miminko taky :hug:

terien
Echt Kelišová 9538 příspěvků 05.02.19 20:46

Dělat můžeš jenom jedno, jít dál. Už to nezměnis, nevrátis, nemá smysl se tím trápit. Teď to možná vidíš jinak, ale tenkrát pro tebe jiné řešení nebylo.

7.straka
Kecalka 439 příspěvků 05.02.19 20:46

Najdi si terapeuta, jestli jsi to sama za dva roky nezpracovala, tak to sama nedáš.
Nic si nevyčítej, život přináší různé trable různým lidem. Nikdo nikdy nebyl ve tvé kůži, nikdo nemá právo tě soudit. :hug:

mayecka
Ukecaná baba ;) 1287 příspěvků 05.02.19 20:52

Nepreboli to nikdy ale naučíš se s tím žít. Chce to čas Hodně sil :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.19 21:04
@Anonymní píše:
Ahoj,
je to pro mě hodně citlivé, proto anonym. Před 2mi lety jsem byla na interrupci. Tenkrát jsem studovala, neměla peníze, přítele chvilku, do toho jsem brala kortikoidy a atb na léčbu blbé nemoci - nechci zmiňovat. Do toho jsem i přes ochranu nechtěně otěhotněla. V tu chvíli jsem viděla jedno řešení - miniinterrupce. Prosím, neodsuzujte mě, že jsem si tu malou fazolku mohls nechat. Psychicky jsem trpěla. A trpím dodnes. Moje švagrová otěhotněla a každým dnem by měla rodit. Od doby, co otěhotněla se cítím hrozně. Myslela jsem, že je to zamnou, že jsem to zvládla, ale strašně to bolí. Moc jim miminko přeji a těším se na něj, ale bojím se, aby na mě nebylo vidět, že se chovám divně - mohlo by vyplinout třeba i to, že jim to nepřeji, to ale není pravda… Nevím co dělat :(
Díky, anonym.

vim, jak to boli, taky jsem na to v mladi sla, taky nehoda a taky jsem brala leky, no zpetne si myslim, ze bych to byvala zvladla, ale rozhodla jsem se jinak. Nerikam, ze spatne nebo dobre, proste jinak. Dnes uz by dite bylo skoro dospele a ja se nyni snazim o prvni dite. Tim se mi vzpominky vraceji. Nebyla jsem pripravena na to, jak me to psychicky znicilo. Ale pokud se mi narodi dite, budu ho milovat i za to, co se nikdy narodit nemohlo.
Takze asi nikdy uplne nezapomenes, ale jednou budes mit krasne deti a budes spokojena.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.19 21:12

Chápu tě. V 18 ti letech jsem to taky podstoupila a poté jsem se trápila jako pes. Každý den jsem na to myslela co jsem spáchala a bolí to dodnes a to je tomu 18 let. Možná už je ta bolest o něco slabší, mám 2 děti, ale neodpustila jsem si to a nese se to se mnou. Prožívala jsem těžkou popotratovou depresi. Neviděla jsem bohužel jiné řešení, ale určitě by bylo, byla jsem mladá a blbá. S tím mužem jsem byla teprve 2 měsíce a zvláštní je, že jsem spolu doteď.

Halamka
Závislačka 3876 příspěvků 05.02.19 21:29

Nejvíc si ubližujes trápením a sebeobviňováním. To je mor. Najdi si odbornou pomoc. Nebo se zničíš. Interupci zpět nevezmes a nemá smysl se tím zabývat, protože to nema řešení. Jen si odpustit a začít žít.

s.y.p.t.a
Zasloužilá kecalka 713 příspěvků 06.02.19 00:18

Ahoj, trpíš klasickým postabortivním syndromem, což bývá u hodně žen, které podstoupily potrat. Může to být po potratu v jakémkoliv stupni těhotenství. Nejsi sama, kdo prožívá takovou bolest. Hodně žen si myslí, že se interrupcí vše vyřeší, ale opak je pravdou. Některé trpí hrozně moc spoustu let, mnohé si to připomínají ve výročí potratu nebo třeba jako u tebe, když někdo blízký otěhotní nebo vidí dítě, které by mohl být tak staré jako jeho. Když budeš chtít, můžeš mi napsat a probereme tvoji situaci víc. Snažím se takto trpícím ženám pomáhat. Někdy také není od věci najít si psychologa, který se přímo zabývá postabortivním syndromem. Můžeš si přečíst i knihu „Proč pláčeš, Miriam?“ kde jsou výpovědi žen po potratu. Nebo také zavolat na anonymní linku Aqua vitae 800 108 000 nebo napsat mail na: poradna@linka­pomoci.cz, kde se ti budou věnovat.
Je dobré si připustit, že to, co se stalo, nejde odestát, že je to součást tvého života. Každý z nás dělá různá rozhodnutí, kterých můžeme později litovat a chtěli bychom je vzít zpět, ale nejde to. Nejsme neomylní ani dokonalí, jsme chybující, zranitelní lidé. Udělala jsi takové rozhodnutí, které ti přineslo mnoho bolestí. Své sis už vytrpěla, je potřeba odpustit sama sobě. Je to velmi, velmi těžké, ale musíš to udělat. Odpusť si. Klidně si i zpětně poplač, můžeš dát svému dítěti jméno, poprosit ho odpuštění a věř, že je ti odpuštěno. Můžeš své dítě odevzdat do Boží náruče, propustit ho ze svého života. Pusť třeba symbolicky po vodě kytičku nebo zapal svíčku. Můžeš své trápení napsat na papír a pak ho spálit nebo roztrhat na drobné kousky. Občas se ta bolest může projevit při různých událostech nebo okolnostech, snaž se s ní vypořádat a myslet na to, že je to již minulost. Neboj se mi napsat a svěřit se. Svěřená bolest je poloviční bolest. Myslím na tebe, ať už je lépe. Drž se! :hug:

Annabela11
Závislačka 3032 příspěvků 06.02.19 06:31
@Anonymní píše:
Ahoj,
Díky, anonym.

Chápu tě…nikdy to nepreboli … :?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.19 21:51

Jsem na tom stejně. Strašně si to vyčítám, každý den je jen trápení. Pláču každý den, život pro mě přestal mít smysl. Partner tlačil, až mě dotlačil. Vše zařídil on. V ordinaci jsem plakala a prosila ho, aby si to rozmyslel. Zaráží mě, že nikdo ze zdravotníků neřekl - můžete si to ještě rozmyslet, můžete zavolat na linku pomoci, můžete jít za psychologem. Nepřestanu si to vyčítat do konce života.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.19 22:07
@Anonymní píše:
Jsem na tom stejně. Strašně si to vyčítám, každý den je jen trápení. Pláču každý den, život pro mě přestal mít smysl. Partner tlačil, až mě dotlačil. Vše zařídil on. V ordinaci jsem plakala a prosila ho, aby si to rozmyslel. Zaráží mě, že nikdo ze zdravotníků neřekl - můžete si to ještě rozmyslet, můžete zavolat na linku pomoci, můžete jít za psychologem. Nepřestanu si to vyčítat do konce života.

Přesně, taky jsem se dala ovlivnit a taky jsem si přála , aby v poslední chvíli někdo zakročil, promluvil si se mnou a já bych do toho nešla. Stalo se a já se z narkózy probouzela s pláčem a trpěla strašně dlouho. Čas to pomalu hojí, mám už dvě dětičky, ale pořád počítám roky, kolikáté narozeniny by už mělo najstarší :,( letos by mělo 18 let (psala jsem již do diskuse )

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Babička heroinové Terezy: Proč prodává dům, kde vnučce slibovala nový domov?

Ke svým prarodičům pojí mnoho lidí výrazně silnější pouto než k vlastním... číst dále >

Vignerová zveřejnila nový vztah v opilém videu! Její milenec je autor seriálu Most!

I když se Aneta Vignerová (31) snažila mlžit a tvrdila, že scénárista Petr... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >