Dodržuje váš zaměstnavatel zákoník práce?

Anonymní
7.4.21 21:14

Dodržuje váš zaměstnavatel zákoník práce?

Dobrý večer všem,

Mám pár otázek, na přístup firmy ( nadřízených) k řadovým zaměstnancům ve firmě, kde pracujete.

Rozpis směn - Dostáváte rozpis směn se zákonným předstihem 14 dní nebo aspoň týden před. Za předpokladu, že nemáte fixní směny, ale střídají se.

Dovolená- Nařizuje vám vedoucí pracovník dovolenou a z jaké části? Zajímá vašeho nadřízeného váš názor na určenou nebo chtěnou dovolenou? Víte o nařízené dovolené s předstihem ( aspoň 14 dní)

Výpověď, přeřazení na jinou prac. pozici ( z důvodu snižování stavu zaměstnanců, nebo kvůli přijmutí vhodnějšího kandidáta a jiné)- pokud jste zažili. Choval se váš zaměstnavatel čestně, nebo vás prostě vykopal nefér způsobem (i bez odstupného, na které jste měli nárok)?

S jakým nezákonným a nefér jednáním jste se v zaměstnání setkali? Práce zadarmo po pracovní době, nemožnost zákonné přestávky, zadávání práce, která není v popisu vaší pozice a další.

Děkuji za odpovědi. Hezký večer.

Budu ráda i za odpovědi spokojených zaměstnanců firem kde " zákoník práce" se dodržuje a ctí :kytka:.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
7.4.21 21:20
@Anonymní píše:
Dobrý večer všem,

Mám pár otázek, na přístup firmy ( nadřízených) k řadovým zaměstnancům ve firmě, kde pracujete.

Rozpis směn - Dostáváte rozpis směn se zákonným předstihem 14 dní nebo aspoň týden před. Za předpokladu, že nemáte fixní směny, ale střídají se. U nás mají všichni fixní směny, takže bez problémů.

Dovolená- Nařizuje vám vedoucí pracovník dovolenou a z jaké části? Zajímá vašeho nadřízeného váš názor na určenou nebo chtěnou dovolenou? Víte o nařízené dovolené s předstihem ( aspoň 14 dní) žádnou celozávodní dovolenou ani tak nemáme, každý si čerpá, kdy potřebuje a nikdy jsem ještě nezažila, že by mu to nebylo umožněno

Výpověď, přeřazení na jinou prac. pozici ( z důvodu snižování stavu zaměstnanců, nebo kvůli přijmutí vhodnějšího kandidáta a jiné)- pokud jste zažili. Choval se váš zaměstnavatel čestně, nebo vás prostě vykopal nefér způsobem (i bez odstupného, na které jste měli nárok)? Nezažili. U nás je spíš problém s nedostatkem lidí.

S jakým nezákonným a nefér jednáním jste se v zaměstnání setkali? Práce zadarmo po pracovní době, nemožnost zákonné přestávky, zadávání práce, která není v popisu vaší pozice a další. Tak třeba půlku práce, co dělám vůbec nemám v popisu práce :D U nás by se toho určitě našlo plno, ale nastesti nic s čím by zaměstnanci měli fakt problém.

Budu ráda i za odpovědi spokojených zaměstnanců firem kde " zákoník práce" se dodržuje a ctí :kytka:.
  • Citovat
  • Nahlásit
8436
7.4.21 21:23

U nás všechno v pohodě. Zaměstnavatel je vzorný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
590
7.4.21 21:24

Dodržuje no, jen ve svůj prospěch. To se zákony ohánět umí, když něco, ale jakmile šlo o právo zaměstnance, věděl dobře, jak zákoník obejít…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1355
7.4.21 21:33
@Anonymní píše:
Dobrý večer všem,

Rozpis směn - Dostáváte rozpis směn se zákonným předstihem 14 dní nebo aspoň týden před. Za předpokladu, že nemáte fixní směny, ale střídají se.

Dovolená- Nařizuje vám vedoucí pracovník dovolenou a z jaké části? Zajímá vašeho nadřízeného váš názor na určenou nebo chtěnou dovolenou? Víte o nařízené dovolené s předstihem ( aspoň 14 dní)

Výpověď, přeřazení na jinou prac. pozici ( z důvodu snižování stavu zaměstnanců, nebo kvůli přijmutí vhodnějšího kandidáta a jiné)- pokud jste zažili. Choval se váš zaměstnavatel čestně, nebo vás prostě vykopal nefér způsobem (i bez odstupného, na které jste měli nárok)?

S jakým nezákonným a nefér jednáním jste se v zaměstnání setkali? Práce zadarmo po pracovní době, nemožnost zákonné přestávky, zadávání práce, která není v popisu vaší pozice a další.

Budu ráda i za odpovědi spokojených zaměstnanců firem kde " zákoník práce" se dodržuje a ctí :kytka:.

Dělám práci, která mě baví, takže nemám problém s tím, že vždy není asi úplně vše tip top, viz třeba práce, které nemám v popisu, časté úpravy směn na poslední chvíli apod.. Jsem ráda za svou práci a tak nemám potřebu házet klacky pod nohy zaměstnavateli tím, že budu hledat chyby, protože ty lze nalézt asi všude. Neznám snad zaměstnavatele, který by jel ve všem na 100%

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22666
7.4.21 21:34

Moje matka pracuje na státním úřadě cca 250 zaměstnanců - když jdou k lékaři jakémukoliv a kdekoli, třeba musí jet 25 km do krajského města nebo 75 km do Brna, tak mají nárok na 3 hodiny volna, zbytek si musí nadpracovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.4.21 21:42

Pracuji ve 24 hodinovém provozu a nedodržuje se prakticky nic. Ani to v tomto oboru moc nejde. Můj názor je ten, ze pokud se to někomu nelíbí, může jít dělat jinam. Já osobně s tím problém nemám a to jsem ženská, chlapi občas brečí no

• Citovat
  • Nahlásit
14363
7.4.21 21:44

Dodržuje vše :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1706
7.4.21 21:51

Dělám ranní směnu, dovolená celozavodni v létě 14 dní nařízena rok dopředu. Přestávku máme, v klidu se najíme. Když jsme přesčas, dopředu víme, zaplaceno máme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.4.21 22:01

Dělala jsem na MěÚ 250 zaměstnanců cca. Zažila jsem tam přesčasy zadarmo, zadávání přesčasům těhotným ve vysokém stadiu těhotenství i v noci (třeba městská akce apod.), na pohovorech na prac. místa samozřejmě otázky na děti nebo rovnou vylučování žen s dětmi s odůvodněním, že matky tady nechceme. Jedna obzvlášť šílená vedoucí odboru zakazovala podřízeným chodit na obědy s jinými podřízenými, protože si prý předají informace, co se jí nelíbí. Dovolená samozřejmě nejde brát si 14 dní v kuse - zapomeň, kdo to bude místo tebe tady dělat? Tím pádem nemocenská = HO, samozřejmě zadarmo.
Když byla nějaká akce, kam nás nahnali, tak jsme na přestávky mohli zapomenout.
A když někdo odešel nebo byl politicky odejit, tak jeho práce se rozdělila a museli dělat všichni navíc, co nebylo v jejich popisu práce - proto jsme měli taky tolik salda všichni, ke konci tam už byla velká fluktuace lidí.
Popravdě já bych tam už nechtěla. Raději v soukromé sféře, ale u někoho normálního slušného. Snad tací existují, přestávám tomu v našem regionu věřit :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.4.21 22:05

Dodrzuje, dovolenou nenarizuje, termin si vybiraji zamestnanci dle svych potreb. Verejna sprava.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.4.21 22:37
@Anonymní píše:
Dělala jsem na MěÚ 250 zaměstnanců cca. Raději v soukromé sféře, ale u někoho normálního slušného. Snad tací existují, přestávám tomu v našem regionu věřit :think:

A já právě mám zkušenost i z mého okolí reference, že soukromé firmy méně dodržují předpisy. Někdy mám pocit, že dodržování zákonů se vyžaduje jen po zaměstnanci. Otázku na tělo ( moje děti) jsem taky jednou dostala. Doteď jsem si myslela, že tyto nešvary se dějí jen v soukromé sféře a ne státní. Jak se k tomu přidá ještě to, že práce člověka nebaví nebo vysává tak je to konečná. Nedej bože když vedoucí je vůl, který se nedokáže vcítit, komunikovat s podřízenými :roll:.

U nás slušně placené práce bez vyššího vzdělání a požadavků (technických, jazykové vybavenosti apod) aby člověk lupou hledal. Kolikrát ty inzeráty mi přijdou, že jsou psané pro zájemce z Ukrajiny. Chceme abyste že sebe vydali vše, výplata vám vystačí pokud žijete v páru, jinak vám poradíme ubytovnu nebo sdílené byty :lol:. Nosit domů pár švestek, na to nemusím chodit do práce :zed:.

• Citovat
  • Nahlásit
2943
8.4.21 11:51
@Anonymní píše:
Dělala jsem na MěÚ 250 zaměstnanců cca. Zažila jsem tam přesčasy zadarmo, zadávání přesčasům těhotným ve vysokém stadiu těhotenství i v noci (třeba městská akce apod.), na pohovorech na prac. místa samozřejmě otázky na děti nebo rovnou vylučování žen s dětmi s odůvodněním, že matky tady nechceme. Jedna obzvlášť šílená vedoucí odboru zakazovala podřízeným chodit na obědy s jinými podřízenými, protože si prý předají informace, co se jí nelíbí. Dovolená samozřejmě nejde brát si 14 dní v kuse - zapomeň, kdo to bude místo tebe tady dělat? Tím pádem nemocenská = HO, samozřejmě zadarmo.
Když byla nějaká akce, kam nás nahnali, tak jsme na přestávky mohli zapomenout.
A když někdo odešel nebo byl politicky odejit, tak jeho práce se rozdělila a museli dělat všichni navíc, co nebylo v jejich popisu práce - proto jsme měli taky tolik salda všichni, ke konci tam už byla velká fluktuace lidí.
Popravdě já bych tam už nechtěla. Raději v soukromé sféře, ale u někoho normálního slušného. Snad tací existují, přestávám tomu v našem regionu věřit :think:

Na tech uradech je to bohuzel velmi caste jednani a v kombinaci s tou nizkou mzdou je skoro s podivem, ze tam nekdo dela dobrovolne. Clovek by ocekaval, ze zrovna na uradech se bude zakon dodrzovat nejvice a ono je to skoro naopak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat