Dohoda o ekonomické nezaměstnanost

Anonymní
17.4.20 16:50

Dohoda o ekonomické nezaměstnanost

Dobrý den, jsme doma na 80 procentech, teď od nás vedení podepsat dohodu o ekonomické nezaměstnanost. Googluju ale nic jsem nenašla a úplně nevěřím firmě, že je to pro naše dobro. Protože i těch 80% nám " zařídili odbory"… Můžete poradit? Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
377
17.4.20 17:57

Co je ekonomická nezaměstnanost? Ta neexistuje. Je jen částečná nezaměstnanost. Pokud máte odbory, tak ji musí schválit. Více třeba zde: https://www.pravniprostor.cz/…e-koronaviru

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.4.20 08:27

@Celeana jj, v částečné nezaměstnanosti jsme teď… To jsem psala v příspěvku…80%, odbory atd.. Ale ekonomická nezaměstnanost… Netuším ani Google nepomohl, tak jdu pro radu sem.

• Citovat
  • Nahlásit
377
18.4.20 09:15

Hlavně ekonomickou nezaměstnanost zákoník práce nezná. Takže asi kromě zaměstnavatele vám nikdo neřekne, co tím myslí. A těžko se vyjádřit k něčemu, co nevidím- myslím tu dohodu.
Už jste ten paskvil podepsali? Schválily to odbory? Musel tam být uveden nějaký paragraf, zákon… Ani se souhlasem odborů nemohou jít zaměstavatelé proti zákoníku práce.
Rada: nepodepsat, poslat ke konzultaci právníkovi/ inspektorátu práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.4.20 09:53

@Celeana děkuji, za radu :srdce:… Taky mi to přišlo divné. Dostali jsme email z datumem kdy se dostavit do zaměstnání s tím, že účast nutná kvůli podpisu dohody o ekonomické nezaměstnanosti… Tak právě, toto neznám a hledala jsem a nic… Chtěla jsem se připravit…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat