Dohoda o neplacení vyživného

2
11.5.16 11:59

Dohoda o neplaceni vyživnem

Dobry den
Mam otazku. Existuje nejaka možna dohoda mezi ex partnery ohledne alimentu. Dostal jsem se do situace kdy mi ex zarucila ze nemusim po dobu splaceni uveru, ktery jsem si vzal na rekonstrukci jejiho bytu platit vyzivne na syna.Po roce mi začina vyhrožovat že o žadnou rekonstrukci nestala a ze chce penize na syna..chapu to..syn si ty penize zaslouzi..takze to vidim nasledovne..ocividne budu muset nadale platit uver za neco co nemam a k tomu jeste ji davat vyzivne..a to jeste platim na syna dost vysoke pojisteni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
78824
11.5.16 12:02

@KUSUBE Ano, výživné platit musíš… pojištění ne. A pokud můžeš doložit, že si ty peníze investoval do jejího bydlení, tak je můžeš po ní požadovat, ale důkazní břemeno bude na tobě..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1911
11.5.16 12:03

Pokud nemáš doklad o tom, žes zaplatil výživné, tak je to v háji, mohla by to klidně po tobě požadovat až tři roky zpětně. co se týče výživného, soudy neberou na hypotéky, půjčky apod. zřetel. takže pro tebe je to docela blbý :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64767
11.5.16 12:10
@KUSUBE píše:
Dobry den
Mam otazku. Existuje nejaka možna dohoda mezi ex partnery ohledne alimentu. Dostal jsem se do situace kdy mi ex zarucila ze nemusim po dobu splaceni uveru, ktery jsem si vzal na rekonstrukci jejiho bytu platit vyzivne na syna.Po roce mi začina vyhrožovat že o žadnou rekonstrukci nestala a ze chce penize na syna..chapu to..syn si ty penize zaslouzi..takze to vidim nasledovne..ocividne budu muset nadale platit uver za neco co nemam a k tomu jeste ji davat vyzivne..a to jeste platim na syna dost vysoke pojisteni…

jo, výživné platit musíš. Jediná možnost, jak neplatit, je dohoda posvěcená soudem. Dřív jsme s ex mívali v rozsudku formulaci - výživné se nestanovuje na žádost rodičů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6379
11.5.16 12:41

Je to na dohodě… Já jsem svobodná matka a nemám otce zapsanýho v „techničáku“. Tak nějak jsem po těch 10 letech s ním asi tušila jak to dopadne. Samozřejmě neplatí ani korunu ale ani se s ním nechce vídat/stýkat. Takže to že jsem bez alošů beru jako daň za to že mu nemusím vysvětlovat proč si pro něj tatínek nepřišel když mu to slíbil a proč čekáme na vánoce s večeří když stejně neřijede (ač se dušoval že to stihne) :roll:
Podle mě se v normálních případech (a to jste pro mě vy) alimenty prostě platit musí… Spíš bych zvážila jestli nezrušit to pojištění (?)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25027
11.5.16 13:12

Převést úvěr na ni nebo doložit u soudu vložené prostředky a ty peníze z ní dostat soudně. Jinak si nepomůžeš, protože alimenty platit musíš, dohoda nedohoda - jsou to peníze dítěte, nemůžete ho o ně obrat ani ty ani matka.
Takže za stávajícího stavu máte jedinou možnost - dávat matce peníze do ruky proti stvrzence a rovnou si je vzít a zaplatit s nimi ten úvěr (jakože ty dáváš alimenty, ona ti splácí úvěr).
V tuto chvíli jsi prohrávající ty, může po tobě žádat alimenty až tři roky zpětně (a splácený úvěr opatrovnický soud nezajímá)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33184
11.5.16 13:19

@Mar__tanka1983 jenomže ona ten uvěr platit nemusí..není napsaný na ni, ale na pána..takže jí to muže být v paži..samo kdyby to šlo přes soud, mohl by třeba " vyhrát tím že jí bude dávat menší výživné když ji spravuje a jejich dítěti bydlení…ale jinak jak píšete vy, jakože tady máš aliky a ted mi je dej zpět na uvěr, to fakt nemusí..

Pokud byste neměl pouze ustní dohodu, ale písemnou před těmí pár lety, dalo by se to u soudu uhrát..jinak pokud to bylo ustně, muže je u soudu pořadovat i zpětně a to ne že budete platit uvěr, ale ještě dlužné výživné a současné výživné..good luck..( hodl některé ženské jsou mrchy :nevim: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25027
11.5.16 13:27

@smurfka já jsem neřekla, že ho ona musí platit. Jen, že pokud se dohodli, že po dobu splácení úvěru on nemusí platit alíky, tak to musí dělat takhle - jinak po něm bývalka může kdykoliv chtít vyplatit alimenty i zpětně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
24.5.16 11:50

Dekuji lidičky.. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu