Dohoda o PČ nebo poloviční úvazek?

Anonymní
8.3.16 20:46

Dohoda o PČ nebo poloviční úvazek?

Prosím poradíte? Potřebovala bych vědět co se mi vyplatí víc? Potřebuju přijmout k sobě do firmy administrativní pracovnici sama už to nedávám a řeším zda jí dát na poloviční úvazek nebo na dohodu o PČ. Co se vyplatí víc z hlediska zaměstnavatele? Prosím o nerýpavé komentáře a děkuju ;)

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

71452
8.3.16 20:54

Jednoznačně DPČ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4184
8.3.16 21:08

DPČ, případně, že se vejdeš do limitu 300 hodin tak DPP (tedy podle toho kolik si +- bude mzda).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.3.16 21:16

A zeptám se asi hloupě ale jsem totální trubka na tohle :? a v čem je holky teda rozdíl? V tom co bych za ní zaplatila za odvody nebo proč je pro mě výhodnější DPP nebo DPČ? :nevim:

• Citovat
  • Upravit
71452
8.3.16 21:20

Tak DPP je výhodnější z hlediska odvodů, ale zas 300 hodin za rok je otázkou, zda by stačilo. DPČ je co se odvodů týká stejná jako pracovní poměr, ale můžeš ji ukončit se 14 denní výpovědní lhůtou bez uvedení důvodu a nárok na dovolenou je pouze pokud je výslovně sjednán ve smlouvě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.3.16 21:39
@j.a.n.i1 píše:
Tak DPP je výhodnější z hlediska odvodů, ale zas 300 hodin za rok je otázkou, zda by stačilo. DPČ je co se odvodů týká stejná jako pracovní poměr, ale můžeš ji ukončit se 14 denní výpovědní lhůtou bez uvedení důvodu a nárok na dovolenou je pouze pokud je výslovně sjednán ve smlouvě.

Děkuju moc za pěkný vysvětlení promyslím to co bude nejlepší :palec: a od dubna snad někoho k sobě přijmu ;)

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
8.3.16 22:02
@Anonymní píše:
Děkuju moc za pěkný vysvětlení promyslím to co bude nejlepší :palec: a od dubna snad někoho k sobě přijmu ;)

Před měsícem jsem řešila podobné z druhé strany. Nakonec jsme se dohodli na dohodě, ty hodiny se dají jakoby navýšit, je tam ještě omezení 10tis měsíčně, což budu dostávat 10 tis oficiálně a zbytek bokem. Je to finančně výhodnější pro zaměstnavatele, ale já jsem taky spokojená, mám vyšší hodinovou sazbu, kterou mi šéf kompenzuje nevýhody a jsem flexibilní. Syn po týdnu onemocněl, tak jsem pracovala míň, když můžu tak zas pracuju víc než poloviční úvazek. Jsme takhle dohodnutý do podzima, pak se uvidí. Ted jsme spokojený oba ;).

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.3.16 22:08
@Anonymní píše:
Před měsícem jsem řešila podobné z druhé strany. Nakonec jsme se dohodli na dohodě, ty hodiny se dají jakoby navýšit, je tam ještě omezení 10tis měsíčně, což budu dostávat 10 tis oficiálně a zbytek bokem. Je to finančně výhodnější pro zaměstnavatele, ale já jsem taky spokojená, mám vyšší hodinovou sazbu, kterou mi šéf kompenzuje nevýhody a jsem flexibilní. Syn po týdnu onemocněl, tak jsem pracovala míň, když můžu tak zas pracuju víc než poloviční úvazek. Jsme takhle dohodnutý do podzima, pak se uvidí. Ted jsme spokojený oba ;).

Díky za příspěvek :palec: já mám právě jednu pani vyhlídnutou je to maminka samoživitelka sousedky dcera a byla by moc ráda za každou práci a ráda bych jí i pomohla tím ale řeším právě co bude nejlepší jak jí příjmout a nejlepší jak pro mě, tak samozřejmě i pro ní. Protože má malou ve školce jsou jí 4 takže vyzvedávání pak případný marodění s ní apod. :think: tak nějak musím vymyslet na kolik hodin bych jí tam vlastně potebovala a jak by jí vyhovovala pracovní doba nebo jak pak pořešit dovolenou ale co ty píšeš, tak není vůbec špatný :palec:

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
8.3.16 22:21
@Anonymní píše:
Díky za příspěvek :palec: já mám právě jednu pani vyhlídnutou je to maminka samoživitelka sousedky dcera a byla by moc ráda za každou práci a ráda bych jí i pomohla tím ale řeším právě co bude nejlepší jak jí příjmout a nejlepší jak pro mě, tak samozřejmě i pro ní. Protože má malou ve školce jsou jí 4 takže vyzvedávání pak případný marodění s ní apod. :think: tak nějak musím vymyslet na kolik hodin bych jí tam vlastně potebovala a jak by jí vyhovovala pracovní doba nebo jak pak pořešit dovolenou ale co ty píšeš, tak není vůbec špatný :palec:

No pro zamsnavatel je to určiě výhodnější. Ale já si tak vážím toho, že mám práci v oboru na zkácený úvazek a že šéf je „lidský“ a chápe, že mám malé děti, takže do práce chodím jak můžu a zároveň jak je potřeba, když je práce mín tak jdu domů a nesedím tam jen abych si odseděla poloviční úvazek. A když vyzvedává děti manžel a je práce hodoně tak nemám problém zůstat tam do dlouho. Těch 300 hodin se dá navýšit, že když byste se dohodli třeba na 100Kč-hod, dáš do smlouvy 500Kč a platíš jí každou pátou hodinu. A hned máš hodin 1500/rok.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.3.16 22:30
@Anonymní píše:
No pro zamsnavatel je to určiě výhodnější. Ale já si tak vážím toho, že mám práci v oboru na zkácený úvazek a že šéf je „lidský“ a chápe, že mám malé děti, takže do práce chodím jak můžu a zároveň jak je potřeba, když je práce mín tak jdu domů a nesedím tam jen abych si odseděla poloviční úvazek. A když vyzvedává děti manžel a je práce hodoně tak nemám problém zůstat tam do dlouho. Těch 300 hodin se dá navýšit, že když byste se dohodli třeba na 100Kč-hod, dáš do smlouvy 500Kč a platíš jí každou pátou hodinu. A hned máš hodin 1500/rok.

A to se teďka bavíme o DPP nebo o DPČ? :think: a dovolenou teda nemáš žádnou? A v případě ukončení PP, tak je tam nějaká výpovědní lhůta nebo nutnost udání důvodu apod? To se mi moc líbí tohle a věřím, že by to sedělo i jí na míru ;) já bych taky chtěla zohlednit to, že má malou a vyjít jí vstříc a právě u mě by ta práce taky byla nárazová jakože někdy když je jí vic nebo začátek měsíce, tak je jí tam fakt dost ale ke konci už podstatně méně ;)

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
8.3.16 22:39
@Anonymní píše:
A to se teďka bavíme o DPP nebo o DPČ? :think: a dovolenou teda nemáš žádnou? A v případě ukončení PP, tak je tam nějaká výpovědní lhůta nebo nutnost udání důvodu apod? To se mi moc líbí tohle a věřím, že by to sedělo i jí na míru ;) já bych taky chtěla zohlednit to, že má malou a vyjít jí vstříc a právě u mě by ta práce taky byla nárazová jakože někdy když je jí vic nebo začátek měsíce, tak je jí tam fakt dost ale ke konci už podstatně méně ;)

Hele já nevím, jestli dpp nebo dpč, musela bych se kouknout. Jsem si plně vědoma toho, že nemám dovolenou, svátky, výpovědní lhůtu. Ale mám vysněnou práci v místě bydliště na zkrácený úvazek, to je pro mě takový bonus, že jsem zatím spokojená. Taky se zaučuju, takže zatím jsem spíš přítěž než přínos, ale jsem v hodně složitém oboru, bude chvíli trvat, než budu úplně produktivní. Jinou podobnou práci bych měla hodinu z domova jedna cesta, nestíhala bych školky, takže si opravdu nestěžuju ;) at vám to taky klapně ;).

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.3.16 22:46
@Anonymní píše:
Hele já nevím, jestli dpp nebo dpč, musela bych se kouknout. Jsem si plně vědoma toho, že nemám dovolenou, svátky, výpovědní lhůtu. Ale mám vysněnou práci v místě bydliště na zkrácený úvazek, to je pro mě takový bonus, že jsem zatím spokojená. Taky se zaučuju, takže zatím jsem spíš přítěž než přínos, ale jsem v hodně složitém oboru, bude chvíli trvat, než budu úplně produktivní. Jinou podobnou práci bych měla hodinu z domova jedna cesta, nestíhala bych školky, takže si opravdu nestěžuju ;) at vám to taky klapně ;).

Tak to plně chápu a přeji Ti aby jsi byla i nadále spokojená jako jseš nyní :palec: jo snad to taky dobře pořeším a bude to i u nás ok ;) kdyby jsi náhodou měla čas chuť a náladu a koukla ses mi jaký je to typ PP, tak bych Ti byla moc vdečná a děkuju moc ;)

• Citovat
  • Upravit
2095
8.3.16 22:54

To, co ti tady popisuje druhá anonymní je dpp obcházení zákonů (dane, pojištění atd.) a má to pro zaměstnance tu nevýhodu, že sice může mít víc na ruku, ale nemá žádné výhody plynoucí ze sociálního pojištění - nemocenská, dúchod atd. A výhoda DPČ pro zaměstnavatele je v jednodušším vyhazovu a tom, že nemusíš dát dovolenou. Ale má to pro zaměstnavatele i nevýhody - protože pro většinu zaměstnanců je to méně výhodné, tak pokud nejdou něco lepší, dřív utečou a ty je musíš dřív nahrazovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.3.16 21:00

Tak jsem koukla a mám dohodu o provedení práce. Jak jsem psala, je to samozřejmě velmi výhodné pro zaměstnavatele, ale v současné době i pro mě. Beru to jako brigádu. Do práce můžu přijít kdy chci, když se mi povede odvést děti brzo nebo odvádí tatínek jsem tam klidně na 7. Když nestíháme tak na půl 9. Odcházím taky jak potřebuju, chodím dny které chci. Na podzim se to chystáme překlopit do normálního částečného úvazku. Obcházení daní v tom nevidím, vydělám si jen trochu přes těch 10tis :nevim: soc a zdravotní neřeším jsem na RD.

• Nahlásit
  • Citovat
71452
10.3.16 14:23

Jasně, takže podvádíš jen trochu, že… to je fakt logika.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama