Dohoda o PP či smlouva na poloviční úvazek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lagherta
Kecalka 114 příspěvků 07.01.17 20:53
Dohoda o PP ci smlouva na polovicni uvazek

Ahoj, prosim o radu, pokud nekdo vite :kytka:

Kamaradka resi nastup do prace- jestli na dohodu o PP ci smlouvu na polovicni uvazek /ma moznost se domluvit/. Leta pracovala ve velke firme, pak 3 roky materska, po ni dalsi 4 roky doma uz jako pecujici o dite do 7 let. Behem tech 4 let po materske nikde nepracovala, nebyla hlasena na urade prace /pouze se starala manzelovi o papiry pri jeho podnikani/. Od brezna ma nastoupit do male firmy, ktera se rozjizdi.

Jaky je prosim rozdil mezi dohodou o PP a smlouvou na polovicni uvazek?
/nemocenska, dovolena, zdravotni, socialni, dane…je napr nejaky limit pro vydelek nebo odpracovane hodiny na dohodu? co pripadne dalsi tehotenstvi?/

Dekuji :kytka:

Reakce:

Ornwen
Závislačka 4534 příspěvků 07.01.17 21:05

@lagherta dpp je jen na 300 h ročně, danově výhodnější při výdělku do 10t za měsíc, ale není dovolená.
Nemyslí spíš dpč?

lagherta
Kecalka 114 příspěvků 07.01.17 21:08

@Ornwen Dekuji moc za info- aha, mozna to bude dohoda o prac cinnosti. Rikala jen dohoda, tak jsem myslela, ze o provedeni prace, ani nevim, ze nejake o prac cinnosti je, a ze je v nich rozdil… :mrgreen:

sven
Extra třída :D 10203 příspěvků 07.01.17 21:11

Ať si ověří jak je to se započítám nároku na příp. příspěvek v nezaměstnanosti a se započítáním odprac. doby na důchod… myslím, že tam bude rozdíl… ale nejsem si 100% jistá, tak ať to to někde najde…

Ornwen
Závislačka 4534 příspěvků 07.01.17 22:05

@lagherta těch 300h/rok je fakt málo (DPP), u DPČ je to právě max. 20h týdně, tedy jako půlúvazek. Z DPČ se už platí i soc. a zdravotní, ale dovolená není. Další rozdíly netuším. Dělám při RD

Uživatel je onlineLendeš
Kelišová 5414 příspěvků 07.01.17 22:10

Dohoda o provedení práce je na max. 300 hodin ročně, sociální a zdravotní se odvádí až od výdělku 10 000 Kč.

Dohoda o pracovní činnosti je na max. průměrně 20 hodin týdně, sociální a zdravotní se odvádí od výdělku 2 500 Kč.

Pokud bude vydělávat méně než tyto dvě částky, bude si muset zdravotní platit sama.
Od toho jestli se odvádí nemocenské pojištění v rámci sociálního se pak odvíjí, jestli je nárok na nemocenskou, případně na peněžitou pomoc v mateřství. Na dovolenou není automaticky zákonný nárok, to jen v případě pracovní smlouvy. Taky u dohod není taková ochrana zaměstnance, je tam pouze 15 denní výpovědní lhůta, zaměstnavatel může dát výpověď z jakéhokoliv důvodu,…

lagherta
Kecalka 114 příspěvků 07.01.17 22:35

@Ornwen @sven @Lendeš moc diky za info! Ta smlouva bude urcite lepsi.

eumedon
Extra třída :D 13622 příspěvků 08.01.17 16:36

@lagherta Určitě pracovní poměr se zkráceným úvazkem.

Rusallka
Kecalka 198 příspěvků 11.05.17 21:18
prosím, poraďte

Ahojholky, potřebuju poradit. S kamarádkou budeme odkupovat zaběhnutý obchod. Obě máme živnosťák, ale bylo nám řečeno, že než to mít obě na živnost a platit za obě sociální zdravotní, bude výhodnější, když bude jedna na živnost a druhá zaměstnaná na dohodu, nebo částečný úvazek. A teď, co bude nejlepší, aby to bylo výhodné pro obě? Já pracuji ještě na dohodu jinde, ona nic jiného nemá. V té druhé práci si vydělám okolo 5 tisíc a mám tam podepsané prohlášení poplatníka. Jak to tedy udělat, abychom za mě platili co nejméně na sociálním zdravotním a také na odvody daní? Pročítala jsem na internertu všechno možné, ale jsem z toho jelen. Budu ráda, když mi poradí nějaká účetní. :srdce:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Takhle paří Hanzlík! Vínečko, pusinky s přítelkyní a tulení se k Doleželové

Legendární herec Jaromír Hanzlík (70) to tedy umí roztočit! I přestože už je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >