Dohoda o PP nebo dohoda o PČ-poraďte

Anonymni
1.12.08 15:14

Dohoda o PP nebo dohoda o PČ-poraďte

Holky,mamky, které do toho vidíte, poraďte prosím, mám dceru chodí do školy (ještě ji není 7.let), rozhodla jsem se odejít ze zaměstnání, po ukončení zkušeb. doby. Jenže…, zaměstnavatel mě ukecal, jen na 3hod. denně-do konce roku(do 19.12.), (není to problém), ale co teď jakou smlouvu podepsat, co bude lepší. Pokud bych měla „normální“ smlouvu, tak bych za ty 3hod. měla 3000,–hrubého/měs. U jiného zaměstnavatele mám DPP (taktéž jen na tento měsíc). Jaká smlouva bude pro mě nejvýhodnější a jak je to s placením soc. a zdrav. pojištění v mém případě, aby nedošlo nedopatřením k nezaplacení. Od 1.1. asi půjdu na ÚP.
Předem moc díky Anny

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4220
1.12.08 16:22

Ahoj,
bohužel nevím přesně, ale asi je lepší, když budeš na pracáku, tak mít jen brigádu - myslim, že si muzeš přivydelat do 4 tis, ale to ti presne reknou na ÚP. znamenalo by to tedy, že nemůžeš mít normální smlouvu na HPP.
Nevím, jak by se ta smlouva nazývala… dohoda o provedení činnosti? taky asi lepsí zeptat se na ÚP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.12.08 01:19

Určitě dohodu o provedené práci. Strhne ti jen daň. O zdravotní a sociální se starat už nemusíš. Když neodpracuješ víc jak 100 hodin(což neodpracuješ) můžeš si vidělat klidně 20000,– a zaplatíš furt jen tu daň 15%. A nemusíš ani dělat přiznání.
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
857
4.12.08 12:07

Anny ,ty informace jsou dost zmatečné a nepřesné, omlouvám, se, ale nemám teď čas tady rozepisovat všechny možnosti, pokusím se k tomu dostat později, jestli to neudělá někdo za mně.

Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama