Dohoda o pracovní činnosti x dohoda o provedení práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
SarkaNovo
Závislačka 3620 příspěvků 26.08.14 11:16
Dohoda o pracovní činnosti X Dohoda o provedení práce

Ahoj, moc prosím o radu zkušené:
mám menší obchod a občas bych uvítala pomoc od tchýně, která mi to sama nabídla - že bude občas v obchodě prodávat místo mne. Jednalo by se o cca 20 hodin měsíčně.
Chci se ale zeptat: mám s ní sepsat Dohodu o pracovní činnosti nebo Dohodu o provedení práce? Obojí lze na dobu neurčitou???A když je v důchodu, nemusím za ní odvádět žádné pojištění? A musí se to někam nahlásit?
Moc děkuju za odpovědi

Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66870 příspěvků 26.08.14 11:58

@SarkaNovo No, dohoda o provedení práce na dobu neurčitou podle mě být nemůže, je možno ji uzavřít max na 300 hodin za rok, takže by se do limitu vešla. Z DPP se do 10 000,– měsíčně neodvádí sociální ani zdravotní, ale musíš odvádět 15% daň.
DPČ by na dobu neurčitnou šla, ale tam se zas u výdělku nad 2500,– sociální i zdravotní odvádí. S daněmi to bude stejné, tak budeš odvádět 15% na daň (za tchýni, tedy ona o to bude mít sníženou výplatu, ale řešit to budeš ty.). Jo plus se musíš někde (asi na FU) nahlásit jako zaměstnavatel, ale jak to přesně probíhá, to neumím.

Borůvka16
Zasloužilá kecalka 895 příspěvků 26.08.14 12:02

Dohoda o provedení práce být na neurčito může. Jde o to, že zaniká vyčerpáním těch 300 hodin za rok. Ale pokud se do toho vejdete, můžete na jednu DPP fungovat neomezeně dlouho.

SarkaNovo
Závislačka 3620 příspěvků 26.08.14 13:17

Děkuju za odpovědi.
Víc jak 2500,–Kč si nevydělá, takže se nemusí odvádět zdravotní pojištění ani sociální?
A když je v důchodu, tak za ní přece platí pojistné stát ne? Proč já? :nevim:

zvidavajanca
Závislačka 3716 příspěvků 26.08.14 16:45

@SarkaNovo
Protože to tak prostě je. I za studenta se odvádí.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66870 příspěvků 26.08.14 16:48

@SarkaNovo Ne do částky 2500,– ani z DPČ, ale ty daně budeš muset odvádět.

Váš příspěvek
Reklama