Dohoda o pracovní činnosti - zdravotní a sociální?

Anonymní
25.5.16 12:32

Dohoda o pracovní činnosti - zdravotní a sociální?

Ahoj holky, zaměstnavatel mi nabídl prodloužení prac. smlouvy do září/října, ale… vzhledem k nedostatku financí, chce abych dělala na dohodu o prac. činnosti případně na dohodu o provedení práce - nebo můžu jít na pracák. Pokud bych přistoupila na dohodu o prac. činnosti, kdo bude platit zdrav. a soc. pojištění? O kolik si mám říct, abych měla potom cca 21 000 Kč čistého? Bohužel můj je zaměstnavatel je trošku vychc.nek a už se mi stalo, že jsem si neověřila jeho informace a měla potom méně peněz než jsem počítala. Děkuji za odpovědi!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

71968
25.5.16 12:48

Při 21 čistého je úplně jedno na jakou smlouvu budeš pracovat, z hlediska odvodů to vyjde nastejno, takže pro DPP ani DPČ nevidím důvod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
412
25.5.16 12:52
@Anonymní píše:
Ahoj holky, zaměstnavatel mi nabídl prodloužení prac. smlouvy do září/října, ale… vzhledem k nedostatku financí, chce abych dělala na dohodu o prac. činnosti případně na dohodu o provedení práce - nebo můžu jít na pracák. Pokud bych přistoupila na dohodu o prac. činnosti, kdo bude platit zdrav. a soc. pojištění? O kolik si mám říct, abych měla potom cca 21 000 Kč čistého? Bohužel můj je zaměstnavatel je trošku vychc.nek a už se mi stalo, že jsem si neověřila jeho informace a měla potom méně peněz než jsem počítala. Děkuji za odpovědi!

Myslím si, že zaměstnavatel nemá v úmyslu dát ti 21 000 čistého…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18436
25.5.16 13:02
@j.a.n.i1 píše:
Při 21 čistého je úplně jedno na jakou smlouvu budeš pracovat, z hlediska odvodů to vyjde nastejno, takže pro DPP ani DPČ nevidím důvod.

A neusetri tim zamestnavatel, ze nebude platit tu superhrubou mzdu? Ze si odvody zaplati zakladatelka sama?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1738
25.5.16 13:10
@Cuddy píše:
A neusetri tim zamestnavatel, ze nebude platit tu superhrubou mzdu? Ze si odvody zaplati zakladatelka sama?

Ne, z obojího (se při této částce) soc. i zdr. na straně zaměstnavatele i zaměstnance odvádí. Ušetří maximálně na dovolené a výpovědní lhůtě, popř. odstupném.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18436
25.5.16 13:12

@carsa Aha, dekuji za vysvetleni, myslela jsem, ze je to plne v rezii toho pracovnika.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3711
25.5.16 21:15

@Cuddy
Ona my maximálně musela doplácet do minima ZP, pokud by odvody byly nižší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama