Dohoda o provedení práce a dokumenty

972
4.4.16 09:34

Dohoda o provedení práce a dokumenty

Chtěla jsem se zeptat, budu dělat nějakou práci na dohodu o provedení práce. Jsem na rodičovské dovolené ještě rok a půl a zaměstnavatel po mně chce potvrzení, že jsem na rodičovské. Odkud takové potvrzení dostanu? A je to nutné? Dále po mně chtějí kopii rodného listu dítěte a kopii občanky. Je to nutné, když mám dělat jenom na dohodu? Kde se mohu poptat, zda to všechno nutné je. Děkuji za rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3711
4.4.16 10:40

@Isia
RL dítěte?!
Nevím, mi to přijde divné, řekla bych, že je to kvůli pojištění, protože na RD si pojištěnec státu.

Hádám, že je to DPP do 10 000, kde pojištění stejně platit nebudou.

Kopii RL ani OP bych nedávala, pokud ji chtějí, tak bych se zeptala nač.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
ferret
4.4.16 10:42

Není to nutné. Ale je možné, že zaměstnavatel ti nebude věřit, že nemáš zdanitelný příjem jinde a že ti tedy jinde neuplatňují slevu na poplatníka a odvede za tebe daň. Pak si budeš muset příští rok podat DP a daň ti vrátí, pokud splníš podmínky. Jiný důvod, proč by to zaměstnavatel chtěl, mě nenapadá.

• Citovat
  • Nahlásit
3711
4.4.16 10:58

@ferret
To že ti to nebude věřit se dá řešit i jinak. Třeba čestným prohlášením.
A to že je na RD neznamená, že nemá i jinou brigádu, kde má prohlášení podepsáno :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6251
4.4.16 11:36

Měla jsem za dobu rodičovské několik DPP a nikoho nezajímalo, zda jsem na mateřské nebo zda pracuji ještě někde jinde. Jediné, co jsem v takové příloze podepisovala, bylo, že chci podepsat ten růžovej papír na DP…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Meha
4.4.16 11:58

@Isia Je to zvláštní, že to po Tobě chtějí. Každopádně potvrzení o tom, že jsi na rodičovské dovolené Ti může dát zaměstnavatel, u kterého na RD jsi.

Kopii RL a kopii OP po Tobě chtít mohou - pokud si budeš uplatňovat slevu na dani na dítě, tu kopii OP k ověření osobních údajů.

Příspěvek upraven 04.04.16 v 19:29

• Citovat
  • Nahlásit
972
4.4.16 14:35

Děkuji za odpovědi.
Právě, že mi přijde divné, že chtějí po mně kopie těch dokladů. Problém je v tom, že je to práce na dálku, takže všechno bych posílala poštou nebo mailem. Mám podepsat i růžový papír. Můžu odmítnout poslání těch dokumentů? Nestačí třeba napsat čestné prohlášení?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
972
4.4.16 14:35

Jinak všechny slevy na děti uplatňuje manžel, což jsem jim oznámila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3711
4.4.16 15:34
@Isia píše:
Můžu odmítnout poslání těch dokumentů? Nestačí třeba napsat čestné prohlášení?

Já bych odmítla a pokud chtějí nějaké „ověření“, tak čestné prohlášení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
ferret
5.4.16 08:29

@zvidavajanca Vždyť píšu, že to nutné není, jen jsem zmínila důvod, proč to asi vůbec chtějí. Čestné prohlášení je zbytečné, vždyť to vlastně prohlašuje právě v tom „růžovém papíře.“ Myslím, že tam prostě personalista má nějaké postupy pro zaměstnance, stejně to použil i v případě zakladatelky a ani nad tím nepřemýšlel. Když se @Isia zeptá na důvody, tak jim možná dojde, že je to nesmysl…

• Citovat
  • Nahlásit
3711
5.4.16 12:47

@ferret
No, by ses divila, kolik lidí nevím, že prohlášení můžou podepsat jen jedno a co vlastně podepisují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
237
6.4.16 07:56
@zvidavajanca píše:
@ferret
No, by ses divila, kolik lidí nevím, že prohlášení můžou podepsat jen jedno a co vlastně podepisují.

ahoj, zdravím po ránu.
Prohlášení mám pocit, že zaměstnanci absolutně netuší na co je. Když je začátkm února upomínám, aby přinesli doklady a že si to v prohlášení mají sami doplnit, dívají se na mě -jako, co to chce…
vždyt sedí v kanceláři, tak at to vyplní a já to teda milostivě podepíšu :mrgreen: je to sranda

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3711
6.4.16 09:35

@kacaek
To je hold finanční gramotnost našich obyvatel.

Nicméně oni v tom mají hokej i personalistky :mrgreen: Jedna mi dokonce tvrdila, že pojištění u DPČ platit nebudu při jakémkoliv výdělku, protože jsem pojištěnec státu :D (Jedna docea známá pers. agentura).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5526
16.12.16 21:01

Prosim o radu jak s DPC - Do pulky brezna jsem byla na MD, pak vybrai dovolkene a myslim ze od dubna na RD. V srpnu jsem zacala pracovat na DPC u jineho zamestnavatele (nedani mi prijmy - vydelam si cca 3000 mesicne). Jak spravne podepsat danove papiry? U zamestnavatele jsem podespisovala danove priznani na tento rok dopredu myslim, a ted na DPc chce taky podepsat papiry ruzove…jsem z toho vite co tak abych neudelala neco spatne:-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6904
17.12.16 07:09

Pokud u zaměstnavatele na HPP nemáš žádný příjem, zruš tam podpis prohlášení (růžový dvojlist) a podepiš u DPČ. Pokud nepodepíšeš, bude se Ti strhávat daň a budeš povinna podat přiznání k dani z příjmů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat