Reklama

Dohoda o provedení práce ano či ne

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.18 21:15
Dohoda o provedení práce ano či ne

Ahoj holky teď jsem si trošku prostudovala DPP, pochopila jsem to správně, že zaměstnavatel mě může zaměstnat jen třeba 2,3 měsíce a pak už ne? Že můžu jen 300 hodin odpracovat za rok u jednoho zaměstnavatele? Nabídli mi práci, pobiram ještě rodicak, takže to asi se mnou nepočítají nějak moc na dlouho, chápu to dobře, když by to byla DPP? Tak jak si mohu pri rodicaku vydělávat, aniž bych musela porad měnit tedy zaměstnavatele podle zákona,,? dekuji

Reklama

Reakce:

Helca83
Kecalka 129 příspěvků 05.10.18 21:21

Radeji prober se zam-telem, jak je to mysleno… Z ucetni praxe vim, ze se to tak obcas dela - uzavre se “jakoby” DPP, ale obchazi se tim predpisy, pracujes vice nez by dle DPP bylo mozne a funguje to, jen realna hodinova sazba neodpovida te podle DPP… ale kdo vi, jestli jsi zrovna tento pripad :nevim: Samozrejme Ti taky muzou nabidnout DPC, castecnak nebo praci na ZL… podle toho co se na dany typ prace hodi :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.18 21:26

@Helca83 Děkuji a na ten částečný úvazek se sepisuje jaká smlouva?

Helca83
Kecalka 129 příspěvků 05.10.18 21:34

Cekala bych ze nejaky dodatek k puvodni pracovni smlouve(jestli to mas u puvodniho zamtele)… ale nevim, jak to je v takovem pripade s rodicakem, jestli to nahodou nevadi… vetsinou jsem vidala bud DPP nebo zivnostak.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.18 21:36

@Helca83 Děkuji,chtěla jsem normálně u jednoho zaměstnavatele pracovat delsi dobu a ne ze za 2,3 mesice propustí, tsk nevim

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.18 21:42

Byla jsem na DPP pres rok, mivala jsem mesicne kolem 100. Na pasce jsem mela odpracovanych pouze 25hod, zbytek penez jsem tam mela formou odmeny. Anonym prosim

Helca83
Kecalka 129 příspěvků 05.10.18 21:53

Ano, take znam podobne pripady. Cili zakladatelko uvidis, jak to je mysleno.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62927 příspěvků 3 inzeráty 06.10.18 07:09
@Anonymní píše:
@Helca83 Děkuji a na ten částečný úvazek se sepisuje jaká smlouva?

No, pracovni, jaka jina, kdyz se jedna o pracovni pomer.

Ornwen
Závislačka 4368 příspěvků 06.10.18 07:21

Tak ja treba jela dpp, kdyz s vycerpal pocet hodin, preslo se na dpc a vetsi srazky kompenzovali lehce vyssi hodinovkou

eumedon
Extra třída :D 13537 příspěvků 06.10.18 12:20
@Anonymní píše: … pobiram ještě rodicak, … Tak jak si mohu pri rodicaku vydělávat, aniž bych musela porad měnit tedy zaměstnavatele podle zákona,,? dekuji

Když pobíráš rodičovský příspěvek na dítě, které je starší 2 let, tak si můžeš nejen přivydělávat, ale i vydělávat jakkoliv, včetně pracovní smlouvy.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Britové mají nový idol. Proč Harry s Meghan nahradili Williama a Kate?

Od svatby prince Harryho a Meghan Markle neřeší Britové nic jiného než tuhle... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >