Dohoda o provedení práce nebo zkrácený úvazek?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
5.11.21 17:32

Dohoda o provedení práce nebo zkrácený úvazek?

Dobrý den, mám dva dotazy.

1. Smlouva mi končí 31.12.2021, termín porodu mám cca 27.5.2022.

• chci se zeptat, je lepší smlouvu prodloužit aspoň na 5 měsíců nebo jít na dohodu o provedení práce?.. Chci normálně pracovat, mám sedave zaměstátní, administrativu :) tudíž nic náročného. Potřebuju poradit :( a zajímal by mě i názor výhod a nevýhod.

2. Chci se zeptat… Mám možnost po porodu (6ti nedělí) jít na částečný úvazek (4hod./Denně) a zajímalo by mě zda je lepší jít na zkrácený poměr nebo na dohodu o provedení činnosti… Pokud můžu poprosit i důvody. A zda se to vůbec vyplatí.

Děkuju moc a hezký zbytek dne.

JD

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12009
5.11.21 17:35

Vždycky je lepší HPP. Na dohodu nemáš narok na dovolenou, nemocenskou apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20904
5.11.21 17:44

1. Určitě bych se hpp nezbavovala, pokud ti ho tedy prodlouží.
2. S tím, jestli se vrátit po šestinedělí to není tak jednoduché. Pokud budeš mít PPM, tak nemůžeš mít stejnou smlouvu, ze které jsi odcházela. A nevím jistě, ale ani bys neměla vykonávat stejnou práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.21 17:55

Bylo by to na jinou firmu a jiná práce :) jiný druh a zaměření 😊…
Ale pokud půjdu na dohodu po tom novém roce tak kdybych šla marodit tak nemám nárok na nemocenskou ne?

• Citovat
  • Nahlásit
20904
5.11.21 17:59
@Anonymní píše:
Bylo by to na jinou firmu a jiná práce :) jiný druh a zaměření 😊…
Ale pokud půjdu na dohodu po tom novém roce tak kdybych šla marodit tak nemám nárok na nemocenskou ne?

Samozřejmě to už ti tady @JancaS84 psala. A já ti taky psala ať se hpp nezabvuješ.

A upřímně, myslím, ž v šestinedělí budeš mít jiné starosti než částečný úvazek. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
5.11.21 18:02

Urcite prodlouzit smlouvu aspon na par mesicu. Platí za vas i pojisteni (zdravotni a socialni). A zalezi na praci, ale mate treba i jine benefity - treba stravenky, ktere dohodari nemaji. A pocita se to pak nejak do duchodu narozdil od dohod.
Bod 2: nevim, zda muzete oficialne na stejnou smlouvu pracovat i na materske na stejne pozici. Ale verte, ze budete pak mit jine starosti (miminko) nez resit praci. 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.21 18:05

1. Pokud to jde, prodloužit hpp.
2. Osobně bych vzala dohodou. Měla jsem ji taky a je to (alespoň že začátku) lepší, protože nevíš, jak vám to s miminkem půjde. Když to půjde dobře, přivyděláš si k mateřský, když ne, tak vlastně nemusíš, jenom nebudeš mít tak vysokou výplatu. Dělala jsem 12 měsíců na dohodu, teď v roce dítěte přecházím na půl úvazku, přijde mi to akorát. A já teda dělala i v šestinedělí, starat se jenom o dítě, zbláznila bych se.

• Citovat
  • Nahlásit
15633
6.11.21 16:59
@Anonymní píše:
Dobrý den, mám dva dotazy.

1. Smlouva mi končí 31.12.2021, termín porodu mám cca 27.5.2022.

• chci se zeptat, je lepší smlouvu prodloužit aspoň na 5 měsíců nebo jít na dohodu o provedení práce?.. Chci normálně pracovat, mám sedave zaměstátní, administrativu :) tudíž nic náročného. Potřebuju poradit :( a zajímal by mě i názor výhod a nevýhod.

2. Chci se zeptat… Mám možnost po porodu (6ti nedělí) jít na částečný úvazek (4hod./Denně) a zajímalo by mě zda je lepší jít na zkrácený poměr nebo na dohodu o provedení činnosti… Pokud můžu poprosit i důvody. A zda se to vůbec vyplatí.

Děkuju moc a hezký zbytek dne.

JD

Určitě je zkrácený úvazek pro zaměstnance výhodnější, než dpč, když jej zaměstnavatel nabízí.
Má stejnou ochranu a výhody, jako kterýkoliv jiný pracovní poměr, a navíc ti nesmí nařídit práci přesčas nad úvazek.
Nevýhodou je jen klasická dvouměsíční výpovědní doba, kdybys chtěla odejít rychle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
6.11.21 17:07
@eumedon píše:
Určitě je zkrácený úvazek pro zaměstnance výhodnější, než dpč, když jej zaměstnavatel nabízí.
Má stejnou ochranu a výhody, jako kterýkoliv jiný pracovní poměr, a navíc ti nesmí nařídit práci přesčas nad úvazek.
Nevýhodou je jen klasická dvouměsíční výpovědní doba, kdybys chtěla odejít rychle.

A když budu na částečný úvazek, nebude se mi pak díky tomu ponižovat mateřská?.. Jde mi o to, ať si přivydělám než abych byla na tom finančně stejně :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15633
6.11.21 17:23
@dena00 píše:
A když budu na částečný úvazek, nebude se mi pak díky tomu ponižovat mateřská?.. Jde mi o to, ať si přivydělám než abych byla na tom finančně stejně :nevim:

Pokud to bude stejná práce, tak PPM by asi zkrátili, protože je to z nemocenského pojištění.
Takže je to jako nemocenská - je vyplácena tehdy, když svou práci nemůžeš vykonávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.21 17:28
@eumedon píše:
Pokud to bude stejná práce, tak PPM by asi zkrátili, protože je to z nemocenského pojištění.

Jednalo by se o jinou firmu, a jiný druh práce než dělám teď. Jistota bude tedy jít na dohodu? 😊 stravenky ani nic podobného nemáme, tudíž žádný benefity navíc nebude :lol:
Když půjdu tedy na dohodu - 4hod. denně, výdělek do 10ti tisíc. Tak by mělo být vše v pořádku? Jsem v tom totální lajk tak děkuji za každou řadu, pomoc.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.21 17:29
@Anonymní píše:
1. Pokud to jde, prodloužit hpp.
2. Osobně bych vzala dohodou. Měla jsem ji taky a je to (alespoň že začátku) lepší, protože nevíš, jak vám to s miminkem půjde. Když to půjde dobře, přivyděláš si k mateřský, když ne, tak vlastně nemusíš, jenom nebudeš mít tak vysokou výplatu. Dělala jsem 12 měsíců na dohodu, teď v roce dítěte přecházím na půl úvazku, přijde mi to akorát. A já teda dělala i v šestinedělí, starat se jenom o dítě, zbláznila bych se.

Jednalo by se o jinou firmu, a jiný druh práce než dělám teď. Jistota bude tedy jít na dohodu? 😊 stravenky ani nic podobného nemáme, tudíž žádný benefity navíc nebude :lol:
Když půjdu tedy na dohodu - 4hod. denně, výdělek do 10ti tisíc. Tak by mělo být vše v pořádku? Jsem v tom totální lajk,.. tak děkuji za každou řadu, pomoc.

• Citovat
  • Nahlásit
15633
6.11.21 17:37
@Anonymní píše:
Když půjdu tedy na dohodu - 4hod. denně, výdělek do 10ti tisíc. Tak by mělo být vše v pořádku? Jsem v tom totální lajk tak děkuji za každou řadu, pomoc.

No, to nevím. Nad prací během mateřské dovolené jsem neuvažoval.
Psal jsem jen o zkráceném úvazku versus dpč obecně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20904
6.11.21 17:49
@dena00 píše:
A když budu na částečný úvazek, nebude se mi pak díky tomu ponižovat mateřská?.. Jde mi o to, ať si přivydělám než abych byla na tom finančně stejně :nevim:

Před nástupem na PPM? Ta se myslím počítá z průměru za 1 rok. Ale teď úplně přesně nvm.

A pri pobírání PPM nesmíš pracovat na smlouvu, že které je PPM stanovena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9564
6.11.21 18:07
@P4ja píše:
Před nástupem na PPM? Ta se myslím počítá z průměru za 1 rok. Ale teď úplně přesně nvm.A pri pobírání PPM nesmíš pracovat na smlouvu, že které je PPM stanovena.

PPM se počítá z poslední práce, ze které bylo odváděno nemocenské před nástupem na PPM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat