Reklama

Dohoda o provedení práce - zdravotní pojištění

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bubunka
Kecalka 267 příspěvků 22.02.17 17:08
Dohoda o provedení práce - zdravotní pojištění

Ahoj holky, prosim kdo má zkusenost, chodim na brigadu tak jsem byla vyrazena z ÚP, jelikož muj výdělek prekrocil 5500 kč. Prckovi jsou 4 roky do skolky tedy chodi na cely den. Zdravotní pojištění si tedy budu muset platit sama? nebo tam platí to, že do 7 let věku dítěte to hradí stát? díky za odpovedi :-)

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 62524 příspěvků 3 inzeráty 22.02.17 17:11

@Bubunka Musíš sama, stát by hradil jen pokud by v té školce bylo max. 4 hodiny denně.

blabla123 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.17 17:14

Budeš si ho muset hradit jako samoplátce. Jde o 1485 kč / měsíc

ousk1
Kecalka 164 příspěvků 1 inzerát 23.02.17 08:36

@j.a.n.i1 @blabla123 S dovolením se přidám s podobným dotazem - jen já mám dohodu o pracovní činnosti, můj výdělek je asi 5 200Kc/měsíc, pracuji denně 4 hodiny. Syn má 4roky a do školky chodí jen na dopoledne. V tomto případě za mě pojištění uhradí zaměstnavatel? (ten, se kterým mám smlouvu - dohodu o pracovní činnosti)? Moc děkuju za odpověd a omlouvám se zakladatelce - snad nevadí, že jsem se přidala s dotazem.

Lendeš
Kelišová 5150 příspěvků 23.02.17 09:09

@ousk1 Ano, jestli máš DPČ (ne DPP), tak od výdělku 2500 Kč měsíčně zaměstnavatel odvádí zdravotní a sociální.

ousk1
Kecalka 164 příspěvků 1 inzerát 23.02.17 09:49

@Lendeš Moc děkuju. Takže se to započítává i na důchod? Já myslela, že tohle se bere jen jako brigáda, tyhle dohody…

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 62524 příspěvků 3 inzeráty 23.02.17 09:50

@ousk1 Ano, počítá se to i na důchod.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama