Dohoda o rozvázání pracovní poměru. Nebudu mít nic v rukách

Anonymní
29.3.18 07:28

Dohoda o rozvání pracovní p. nebudu mět nic v rukách

Dnes jedu podepsat dohodu o rozvázání prac. poměru. Budou dvě vyhotovení které se pry pošlou na centralu k podepsání jednatele. A pry pak mi dojde podepsaná vypověd a započtak. Ale ted ta otazka bojím se co když nestihnu do 3 dnu se nahlásil na pracák? Nebo co když na mě šijí nějakou boudu protože nebudu mět nic v rukou obě smlouvy se odešlou na podepsaní. A ja budu čekat nic nepošlou a když nedojdu do prace příští týden tak dostanu Ačko.

  • Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14939
29.3.18 07:43
@Anonymní píše:
Dnes jedu podepsat dohodu o rozvázání prac. poměru. Budou dvě vyhotovení které se pry pošlou na centralu k podepsání jednatele. A pry pak mi dojde podepsaná vypověd a započtak.

Tak dohoda, nebo výpověď? A to se ptáš brzo! To je tvůj návrh? Tu dohodu jsi navrhla ty?

Ale ted ta otazka bojím se co když nestihnu do 3 dnu se nahlásil na pracák? Nebo co když na mě šijí nějakou boudu protože nebudu mět nic v rukou obě smlouvy se odešlou na podepsaní. A ja budu čekat nic nepošlou a když nedojdu do prace příští týden tak dostanu Ačko.

V každém případě: Na to bych nepřistoupil, abych byl vázán písemnou dohodou, kterou bych neměl v ruce.

Ať to oni podepíší jako první, ty to nepotřebuješ posílat žádnému svému jednateli, po jejich podpisu jim zůstane jejich stejnopis v ruce.

Ono je možné uzavírat dohody i distančním způsobem, ale v tom případě způsob uzavření dohody musí být v dohodě přesně popsán:
A to tak, že ty podepíšeš návrh dohody (byl by to tvůj návrh), návrh doručíš druhé straně a dáš jí v tom návrhu lhůtu pro vyjádření. Pokud by ti pak prokazatelně nebyl druhou stranou podepsaný stejnopis přistoupení na návrh dohody doručen ve lhůtě pro vyjádření, byla bys svým návrhem vázána jen v případě, že v přiměřené lhůtě doručení přistoupení neodmítneš jako opožděné. A přirozeně - dohoda by nabyla účinnosti doručením oběma stranám. Čili: Pokud by je jedné ze stran byla doručena později, než je v dohodě uvedené datum ukončení PP, tak PP by skončil dnem doručení.

Pokud v dohodě není napsáno, že je uzavírána distančním způsobem, že ty ji podepisuješ jako první a že nabude účinnosti až tehdy, když ti bude jednatelem podepsaný stejnopis doručen, tak ji nepodepisuj!

Nikdy bych nešel do žádné kanceláře s tím, že podepíšu nějakou písemnou smlouvu nebo dohodu a odejdu zavázán mnou podepsanou dohodou, aniž bych si mohl aspoň jeden stejnopis, podepsaný druhou stranou, odnést!

Příspěvek upraven 29.03.18 v 12:06

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8570
29.3.18 08:06

Souhlasím s @eumedon Taky bych nepodepisovala, pokud by mi nezůstal jeden výtisk.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama