Dohoda o rozvázání pracovní poměru. Nebudu mít nic v rukách

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  29.03.18 07:28
Dohoda o rozvání pracovní p. nebudu mět nic v rukách

Dnes jedu podepsat dohodu o rozvázání prac. poměru. Budou dvě vyhotovení které se pry pošlou na centralu k podepsání jednatele. A pry pak mi dojde podepsaná vypověd a započtak. Ale ted ta otazka bojím se co když nestihnu do 3 dnu se nahlásil na pracák? Nebo co když na mě šijí nějakou boudu protože nebudu mět nic v rukou obě smlouvy se odešlou na podepsaní. A ja budu čekat nic nepošlou a když nedojdu do prace příští týden tak dostanu Ačko.

Reklama

Reakce:

eumedon
Extra třída :D 12655 příspěvků 29.03.18 07:43
@Anonymní píše:
Dnes jedu podepsat dohodu o rozvázání prac. poměru. Budou dvě vyhotovení které se pry pošlou na centralu k podepsání jednatele. A pry pak mi dojde podepsaná vypověd a započtak.

Tak dohoda, nebo výpověď? A to se ptáš brzo! To je tvůj návrh? Tu dohodu jsi navrhla ty?

Ale ted ta otazka bojím se co když nestihnu do 3 dnu se nahlásil na pracák? Nebo co když na mě šijí nějakou boudu protože nebudu mět nic v rukou obě smlouvy se odešlou na podepsaní. A ja budu čekat nic nepošlou a když nedojdu do prace příští týden tak dostanu Ačko.

V každém případě: Na to bych nepřistoupil, abych byl vázán písemnou dohodou, kterou bych neměl v ruce.

Ať to oni podepíší jako první, ty to nepotřebuješ posílat žádnému svému jednateli, po jejich podpisu jim zůstane jejich stejnopis v ruce.

Ono je možné uzavírat dohody i distančním způsobem, ale v tom případě způsob uzavření dohody musí být v dohodě přesně popsán:
A to tak, že ty podepíšeš návrh dohody (byl by to tvůj návrh), návrh doručíš druhé straně a dáš jí v tom návrhu lhůtu pro vyjádření. Pokud by ti pak prokazatelně nebyl druhou stranou podepsaný stejnopis přistoupení na návrh dohody doručen ve lhůtě pro vyjádření, byla bys svým návrhem vázána jen v případě, že v přiměřené lhůtě doručení přistoupení neodmítneš jako opožděné. A přirozeně - dohoda by nabyla účinnosti doručením oběma stranám. Čili: Pokud by je jedné ze stran byla doručena později, než je v dohodě uvedené datum ukončení PP, tak PP by skončil dnem doručení.

Pokud v dohodě není napsáno, že je uzavírána distančním způsobem, že ty ji podepisuješ jako první a že nabude účinnosti až tehdy, když ti bude jednatelem podepsaný stejnopis doručen, tak ji nepodepisuj!

Nikdy bych nešel do žádné kanceláře s tím, že podepíšu nějakou písemnou smlouvu nebo dohodu a odejdu zavázán mnou podepsanou dohodou, aniž bych si mohl aspoň jeden stejnopis, podepsaný druhou stranou, odnést!

Příspěvek upraven 29.03.18 v 12:06

Lendeš
Závislačka 4863 příspěvků 29.03.18 08:06

Souhlasím s @eumedon Taky bych nepodepisovala, pokud by mi nezůstal jeden výtisk.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Superštíhlá Herzigová s párkem: Jen pózovala, nebo se konečně pořádně najedla?!

Topmodelka a příležitostná herečka Eva Herzigová (45) hned několikrát čelila... číst dále >

Dekadentní podnik, kokain a honorář 2,5 mega: Sámer Issa ví, jak vytunit křest!

V životě se najdou události a chvíle, které asi nikdy nevymažete z paměti.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zuby moudrosti: trhat, nebo ne? Když nezlobí, mohou být i prospěšné

Každý o nich slyšel, ne každý je má a nikdo je nikomu nezávidí. Třetí... číst dále >

Pět nenápadných signálů vašeho těla, které byste neměli přehlížet

Možná i vy patříte k lidem, kteří nikdy nemají čas zajít k lékaři na... číst dále >

Reklama