Dohoda o rozvázání pracovního poměru

107
13.1.21 19:21

Dohoda o rozvázání pracovního poměru

Ahoj, mám takový dotaz. Nyní jsem s dcerou do jejich 3 let na RD. Za 14 dnů my končí RD a já bych se měla vracet do zaměstnání. Jenže zaměstnavatel moje pracovní misto zrušil z organizačních důvodů. Před koncem RD mám přijet podepsat Dohodu o ukončení pracovního poměru, na té jsme se se zaměstnavatelem domluvili. Jsem znovu těhotná a k lékaři jdu za týden. A má otázka zní? Musím podepsat tu dohodu? Nebo když jsem těhotná, tak mě nemůžou propustit? Neřešila jste některá stejny problém?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1614
13.1.21 19:26

Nic nepodepisuj! Ať ti dá výpověď pro nadbytečnost. Pak ti musí vyplatit odstupné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48123
13.1.21 19:32
@Ropetra píše:
Ahoj, mám takový dotaz. Nyní jsem s dcerou do jejich 3 let na RD. Za 14 dnů my končí RD a já bych se měla vracet do zaměstnání. Jenže zaměstnavatel moje pracovní misto zrušil z organizačních důvodů. Před koncem RD mám přijet podepsat Dohodu o ukončení pracovního poměru, na té jsme se se zaměstnavatelem domluvili. Jsem znovu těhotná a k lékaři jdu za týden. A má otázka zní? Musím podepsat tu dohodu? Nebo když jsem těhotná, tak mě nemůžou propustit? Neřešila jste některá stejny problém?

vypoved ti dat muzou v pripade, ze je rusen zamestnavatel nebo jeho cast. Dohoda je oboustranny akt, takto muze pracovni pomer skoncit i v pripade, ze jsi tehotna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21322
13.1.21 19:37

Pokud das vypoved dohodou tak prijdes o odstupne, nechapu jak si jim na tohle mohla kyvnout. Ja bych teda dohodu vubec nepodepisovala, zvlast v pripade zrusene pozice…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
996
13.1.21 19:47

Pokud podepíšeš, tak svou hloupostí příjdeš o odstupné. Ať Tě propustí, ale bez dohody, do výpovědi si nech napsat zrušení pracovního místa z org. důvodů. Zaměstnavatel to na Tebe zkouší, aby Ti nemusel vyplácet odstupné a ušetřil. Každá kačka dobrá, nenech se ukecat. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9207
13.1.21 19:49

Dohodu bych podepsala jedině s prislusnym odstupnym a ještě pokud bych se vešla s druhým těhotenstvím do ochrane lhůty abych měla nárok na PPM. Jinak bych si nechala dát výpověď pro nadbytecnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48123
13.1.21 19:53

Soucasti dohody o rozvazani pp muze byt i odstupne. To obvykle cini 3 mesicni platy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
13.1.21 19:54
8)
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9207
13.1.21 19:55
@matkabagristy píše:
Soucasti dohody o rozvazani pp muze byt i odstupne. To obvykle cini 3 mesicni platy

Tady bych trvala, ale na 5 platech. Ještě by měla mít nárok na náhradu mzdy za dvouměsíční výpovědní lhůtu když s ni pracovní poměr neukončili když byla ještě na RD.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48123
13.1.21 20:00
@JancaS84 píše:
Tady bych trvala, ale na 5 platech. Ještě by měla mít nárok na náhradu mzdy za dvouměsíční výpovědní lhůtu když s ni pracovní poměr neukončili když byla ještě na RD.

No, to by zase mohli taky chtit, aby dotycna chodila ty dva mesice do prace. Zase na druhou stranu to, ze zamestnavatel cekal s vypovedi az na konec RD, zavani tim, ze se zanikem pozice to nebude az tak zhave, proto chce dohodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9207
13.1.21 20:07
@matkabagristy píše:
No, to by zase mohli taky chtit, aby dotycna chodila ty dva mesice do prace. Zase na druhou stranu to, ze zamestnavatel cekal s vypovedi az na konec RD, zavani tim, ze se zanikem pozice to nebude az tak zhave, proto chce dohodu.

Pokud by podepsali dohodu k datu kdy ji končí RD tak by pracovat nemohla. Když by ji dali výpověď tak by do práce na vypovedni lhůtu asi nastoupit musela. Ale já být ní tak si nechám dát spíš tu výpověď když je asi čerstvě těhotná aby se vešla do ochrane lhůty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48123
13.1.21 20:17
@JancaS84 píše:
Pokud by podepsali dohodu k datu kdy ji končí RD tak by pracovat nemohla. Když by ji dali výpověď tak by do práce na vypovedni lhůtu asi nastoupit musela. Ale já být ní tak si nechám dát spíš tu výpověď když je asi čerstvě těhotná aby se vešla do ochrane lhůty.

jj, to by bal nejlepsi postup, pokud tedy do prace nastoupit muze a je ochotna vydrzet dva mesice v prostredi, ktere nemusi byt prijemne. Ale cele se to odviji od toho, zda muze dostat vypoved v tehotenstvi. jestli existuje objektivni zakonne duvody. Zamestnavatele se pripadnym soudnim sporum vyhybaji prave dohodami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9398
13.1.21 20:55
@matkabagristy píše:

Především během RD nemůže dát výpověď pro nadbytečnost. Ani během těhotenství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9398
13.1.21 20:58
@Hanka1 píše:
Pokud das vypoved dohodou tak prijdes o odstupne, nechapu jak si jim na tohle mohla kyvnout. Ja bych teda dohodu vubec nepodepisovala, zvlast v pripade zrusene pozice…
@toma0105 píše:
Pokud podepíšeš, tak svou hloupostí příjdeš o odstupné. Ať Tě propustí, ale bez dohody, do výpovědi si nech napsat zrušení pracovního místa z org. důvodů. Zaměstnavatel to na Tebe zkouší, aby Ti nemusel vyplácet odstupné a ušetřil. Každá kačka dobrá, nenech se ukecat. :mavam:

Pokud bude v dohodě jako důvod nadbytečnost/zrušení místa, tak taky náleží zákonné odstupné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48123
13.1.21 21:44
@Lendeš píše:
Především během RD nemůže dát výpověď pro nadbytečnost. Ani během těhotenství.

to je pravda, ja pisu o duvodu, pro ktery muze dostat vypoved.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat