Dohoda o úpravě nezletilého dítěte dohodou . Měl jste někdo ?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
8.9.20 12:27

Dohoda o úpravě nezletilého dítěte dohodou . Měl jste někdo ?

Ahoj převážně žen bych se chtěla zeptat. Máte některá z vaším ex udělanou mimosoudní dohodu o úpravě poměru nezletilého dítěte?
Rozešli jsme se s ex a nejsme sezdaní.
Chtěla bych to nejradši vyřešit mimosoudně myslím že by to bylo lepší jak pro něj tak pro mě a hlavně pro naši dceru.
Bohužel cokoliv navrhnu aby byly spokojené obě dvě strany tak by expritel vždycky bojkotuje.
Navrhla jsem mu že může dceru vídat přes týden nebo o víkendu a to tak že si jí v pátek vyzvedne a vrátí v neděli. A nebo že si jí může vzít kdykoliv během svého volná. Což on nemá protože je dost vytizenej práce. Určili jsme si alimenty 4000kc což k jeho platů a mé mateřské mi přijde málo. Chtěla jsem po něm aspoň 5000kc a hned mi bylo řečeno že chci akorát peníze. Myslím si že kdybych ho chtěla u nich stáhnout tak bych chtěla aspoň 10 tisíc a to by se svym platem stejně nepocítil. Navíc jsme chtěla malou do své péče což on nedokáže přežít. A nechápe že většinu času s malou budu stejně trávit já, já s ní budu chodit doktorů a podobně. A on to prostě nechápe. Ve všem sem mu vyhovela. A on po mě chce ať je v péči obou, 4000kc a že si jí vezme kdy chce. Co mě se prostě nelíbí. Jak by jste řešili vy? Mám jít radši na sociálku? Abych přítele popsala je to dost bájný lhář, vše co se před ním ohně by nejradši to, v těhotenství mě vyhodil, pak nás vzal zpět, napadl mě ale bohužel říká že to není pravda a mě to nikdo nevěří.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22464
8.9.20 12:34
@Anonymní píše:
Ahoj převážně žen bych se chtěla zeptat. Máte některá z vaším ex udělanou mimosoudní dohodu o úpravě poměru nezletilého dítěte?
Rozešli jsme se s ex a nejsme sezdaní.
Chtěla bych to nejradši vyřešit mimosoudně myslím že by to bylo lepší jak pro něj tak pro mě a hlavně pro naši dceru.
Bohužel cokoliv navrhnu aby byly spokojené obě dvě strany tak by expritel vždycky bojkotuje.
Navrhla jsem mu že může dceru vídat přes týden nebo o víkendu a to tak že si jí v pátek vyzvedne a vrátí v neděli. A nebo že si jí může vzít kdykoliv během svého volná. Což on nemá protože je dost vytizenej práce. Určili jsme si alimenty 4000kc což k jeho platů a mé mateřské mi přijde málo. Chtěla jsem po něm aspoň 5000kc a hned mi bylo řečeno že chci akorát peníze. Myslím si že kdybych ho chtěla u nich stáhnout tak bych chtěla aspoň 10 tisíc a to by se svym platem stejně nepocítil. Navíc jsme chtěla malou do své péče což on nedokáže přežít. A nechápe že většinu času s malou budu stejně trávit já, já s ní budu chodit doktorů a podobně. A on to prostě nechápe. Ve všem sem mu vyhovela. A on po mě chce ať je v péči obou, 4000kc a že si jí vezme kdy chce. Co mě se prostě nelíbí. Jak by jste řešili vy? Mám jít radši na sociálku? Abych přítele popsala je to dost bájný lhář, vše co se před ním ohně by nejradši to, v těhotenství mě vyhodil, pak nás vzal zpět, napadl mě ale bohužel říká že to není pravda a mě to nikdo nevěří.

pak bude asi nejjednodušší jít přes soud a vše hodit na papír, hezky černé na bílém a pojdete podle toho ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26412
8.9.20 12:37

Dohoda je od slova dohonout se. Takže pokud se nedohodnete, musíte soudně :nevim: Mimochodem, už jsi zažádala o svěření dítěte do své péče? Bacha, jestli už to neudělal on…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25942
8.9.20 12:48

Dohodnout se můžete za předpokladu, že máte na styl péče a alimenty stejný názor.
My sme s bývalým vůbec nikam nešli, domluvili se jen per huba a dokud to poběží, tak na tom nehodláme nic měnit…

ALe to u vás nehrozí - a upřímně, systém „vezmu si dítě kdy se mi to zrovna bude hodit“ není zrovna nejšťastnější, pokud to dítě není sedmnáctiletý puberťák, který si stejně už jede tu svou…
Takže holt soud, no…podáš návrh a u soudu se potom bude řešit, co je nejvhodnější pro dítě a schůdné pro obě strany.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.9.20 13:48

No to co ty chceš je gentlemanská dohoda. Pak ano pak to může fungovat, ale ten tvůj zrovna na gentlemana ani solidního člověka nevypadá, podle toho co píšeš. Tady bych prostě šla cestou rozsudku. Do návrhu k soudu klidně můžeš uvést na čem, jste schopni se dohodnout tzn. je mezi Vámi shoda a zbytek nechat na úvaze a posouzení soudu. Já takhle měla dohodu a dojela na to. Ex měl jeden ze svých kolapsů, dítě nevrátil z víkendu a na 14 dní odvezl neznámo kam, s tím že mu podepíšu nižší výživné nebo dítě nevrátí. No a pak neuděláš nic, nikdo Ti nepomůže, dítku bylo 2,5. Takže možnost tohohle hororu bych si po svých zkušenostech odpustila a šla rovnou cestou rozsudku. Je to jistota pro oba a nakonec i pro dítě.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.9.20 14:14

Podej žádost k soudu, když se neumíte domluvit.. nicméně bez studu tady napsat, že 4k alimenty jsou málo.. by mě zajímalo co bys dělala s mýma 2k.. s tím, že mi nepřispěl na školu, ani na oblečení a nikdy na nic.. :nevim: :think:

• Citovat
  • Nahlásit
73731
8.9.20 14:22
@Anonymní píše:
Podej žádost k soudu, když se neumíte domluvit.. nicméně bez studu tady napsat, že 4k alimenty jsou málo.. by mě zajímalo co bys dělala s mýma 2k.. s tím, že mi nepřispěl na školu, ani na oblečení a nikdy na nic.. :nevim: :think:

NO, co bych napsala… že to je ještě uboze málo. A že bud je tatík socka ( vydělává minimální mzdu), nebo podvodník (nepřiznává příjmy) a nebo matka blbá (nepožádá o zvýšení) a nebo se otec dost stará a místo alimentů pečuje a přispívá přímo. A pak je tu ještě varianta, že to matka prostě neřeší vědomě, protože jí to za to nestojí a raději ty pěníze vydělá sama, než se handrokovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22464
8.9.20 14:28
@Anonymní píše:
Podej žádost k soudu, když se neumíte domluvit..nicméně bez studu tady napsat, že 4k alimenty jsou málo.. by mě zajímalo co bys dělala s mýma 2k.. s tím, že mi nepřispěl na školu, ani na oblečení a nikdy na nic.. :nevim: :think:

ale to není její problém, že? Alimenty se vypočítávají podle příjmů otce, takže ona nemůže za to, jakého tatínka jsi svému dítku vybrala. Jako přiznat dítku na soukromé škole, s drahými kroužky, které má otce co pobírá 100tis. měsíčně tvé 2tis. aby jsi byla spokojená, no nevím nevím.
Nicméně, nejsou dva tisíce moc? viděla jsem i výživné na 200, tak jestli by ti to neměli snížit :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.9.20 14:49

@Lama Lama ano nebudu se handrkovat o peníze od něj, protože si zajistím své dítě sama :) než poslouchat, že má dluhy, vysoké výdaje za bydlení a je na vše chudinka sám :)

• Citovat
  • Nahlásit
73731
8.9.20 14:53
@Anonymní píše:
@Lama Lama ano nebudu se handrkovat o peníze od něj, protože si zajistím své dítě sama :) než poslouchat, že má dluhy, vysoké výdaje za bydlení a je na vše chudinka sám :)

No, OK. Pak ale je to tvoje rozhodnutí a nemá smysl ho cpát někomu dalšímu, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.9.20 14:56

@Lama Lama stejně tak jako brečet, jak jsou 4 tisíce málo :palec: :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
73731
8.9.20 14:57
@Anonymní píše:
@Lama Lama stejně tak jako brečet, jak jsou 4 tisíce málo :palec: :kytka:

Mě nepřijde, že brečí. Ona je ještě nemá. Přistoupit na to nechce. A chce řešit, jak zařídit, aby dostala víc. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22464
8.9.20 15:46
@Anonymní píše:
@Lama Lama ano nebudu se handrkovat o peníze od něj, protože si zajistím své dítě sama :) než poslouchat, že má dluhy, vysoké výdaje za bydlení a je na vše chudinka sám :)

no, ale to je tvoje rozhodnutí, ochudit dítě o to, na co má nárok. Zakladatelka své dítě v tomto ochudit nechce, a chce pro něj, na co má nárok…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73731
8.9.20 15:48
@Keyllah píše:
no, ale to je tvoje rozhodnutí, ochudit dítě o to, na co má nárok. Zakladatelka své dítě v tomto ochudit nechce, a chce pro něj, na co má nárok…

Ale tak ono je ochudit a ochudit. Chápu, že někomu to za ty handrky nestojí, pokud je schopný ty peníze vydělat sám. Často s menším úsilím, než vytřískat peníze z nějaké nemakačenka.
Spíš nerozumím tomu, proč to hned cpát ostatnímjako jedin é správné řešení. Aneb, nemám tolik já, tak co si stěžuješ ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22464
8.9.20 15:50
@Lama Lama píše:
Ale tak ono je ochudit a ochudit. Chápu, že někomu to za ty handrky nestojí, pokud je schopný ty peníze vydělat sám. Často s menším úsilím, než vytřískat peníze z nějaké nemakačenka.
Spíš nerozumím tomu, proč to hned cpát ostatnímjako jedin é správné řešení. Aneb, nemám tolik já, tak co si stěžuješ ty.

Taky to tak vnímám, jako já mám málo a ještě se musím dohadovat a ona chce víc. Co by řekla na výši výživného u rodičů, kteří pobírají daleko vyšší částky. Pokud se ona rozhodla, že jí 2tis. stačí, ok, ale to neznamená, že se s tím musí smířit ostatní bez ohledu na další okolnosti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat