Reklama

Dohoda rodičů o péči o dítě - vzor

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bramborka92
Povídálka 30 příspěvků 05.02.17 15:46
Dohoda rodičů o péči o dítě - vzor

Dobré odpoledne,
potřebovala bych poradit prosím. Dohodli jsme se s bývalým manželem na změně v péči o dítě. Před dvěma lety jsme se dohodli a soud nám odsouhlasil střídavou péči po čtrnácti dnech. Střídává péče již není možná a s ex jsme se dohodli, na svěření dítěte do mé péče s tím, že ho sem budu pravidelně vozit plus, že spolu budou trávit prázdniny atp.

Máme dohodu na papíře s úředně ověřenými podpisy a ráda bych, aby to bylo potvrzeno i soudně. Žiju v zahraničí, tak to budu potřebovat i na některé úřady a školy.
A teď proč vlastně píšu, zašli jsme s ex před pár dny na OSPOD, protože jsem se dočetla, že nám s tím pomůžou. Bohužel tam seděla, tak příšerně nepříjemná ženská, že nám nepomohla vůbec s ničím a vlastně nás skoro poslala do p… Máme si prý dojít přímo na soud a žádost podat přímo tam. Nemáte prosím Vás někdo představu, jak by měla ta žádost/návrh vypadat a co je k tomu potřeba doložit? Nebo existuje nějaký předtištěný formulář?

Děkuji předem :-).

Reklama

Reakce:

ajvl
Zasloužilá kecalka 676 příspěvků 05.02.17 16:51

Tak pokud to už máte sepsané a paní vám na to mrkla a řekla, že to tak můžete dát na soud, tak to tam pošlete ;-), oni si s tím už nějak poradí, hlavně at tam máte nacionále všech - matka, otec, dítě, rodné čísla, trvalé i faktické bydliště, dále potom věc: o co soud žádáte a potom volný popis situace, podpisy, datum. Pošlete na soud, který vás už řešil prvně ;-).

adam75
Ukecaná baba ;) 2439 příspěvků 05.02.17 17:22

@Bramborka92 podle mě to takhle úplně nefunguje, my jsme teda přišli k soudu, soudkyně si nás poslechla, řekli jsme, co a jak a soudkyně to sepsala. Pak nám to přišlo poštou ve formě rozsudku, ale verdikt byl, že soud schvaluje dohodu rodičů plus dalších tisíc keců okolo.
K soudu podle mě stejně musíte, ne že to tam jenom dáte…

adam75
Ukecaná baba ;) 2439 příspěvků 05.02.17 17:24

Jediný rozdíl mezi dohodou rodičů a rozsudkem je ten, že proti dohodě se nedá odvolat. Jinak to probíhá úplně stejně, jen to řízení u dohody je asi krapet rychlejší.

Bramborka92
Povídálka 30 příspěvků 05.02.17 18:10

A to jste tam šli jen tak bez papíru? Nebo jak jste s tím začali? :nevim: Nám paní říkala, že musíme mít sepsanou dohodu a tu podat na podatelně. :nevim:

araw
Neúnavná pisatelka 16581 příspěvků 05.02.17 18:34
@Bramborka92 píše:
A to jste tam šli jen tak bez papíru? Nebo jak jste s tím začali? :nevim: Nám paní říkala, že musíme mít sepsanou dohodu a tu podat na podatelně. :nevim:

a co použít google? http://www.rodinausoudu.cz/…ch-deti-vzor :nevim: nechápu, nač takových řečí, vždyť toho je plný net :nevim:

araw
Neúnavná pisatelka 16581 příspěvků 05.02.17 18:35

A to jsem do googlu zkopírovala Tvůj nadpis :mrgreen: jako napsat to tam, dávno to máš, logicky, žádost prostě musíš sepsat a dát na soud :nevim:

ajvl
Zasloužilá kecalka 676 příspěvků 05.02.17 18:36

Klasické řízení, kdy se tam budete muset dostavit rozhodně proběhne, ale na základě vašeho písemného podnětu se teprve zahájí řízení a během nějaké doby vám teprve přijde předvolání, či další písemnost, co ještě máte popř. k soudu dodat.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama