Dojezdová vzdálenost do porodnice

Anonymní
5.6.21 17:51

Dojezdová vzdálenost do porodnice

Ahoj, mám termín v říjnu a chtěla jsem znát vaše zkušenosti ohledně výběru porodnice. Nejblíž máme Roudnici n. L. (asi 20 minut), ale mnohem víc se mi líbí Rakovník, taky mi ho doporučila dula. Kdyby šlo všechno dobře, jakože zatím jde, moc bych si přála rodit do vody a jen s minimálními zásahy, což tam umožňují, a vybrala bych si PA, se kterou bych se potkala několikrát ještě před porodem.

Jenže Rakovník je od nás hodinu autem. Je hodina v autě do porodnice akceptovatelná, pokud je to jediný háček, nebo je každá minuta v autě nesnesitelná? Jak rychle vám postupoval porod potom, co jste sedly do auta a rozjely se do porodnice?

Anonym kvůli místu bydliště.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
5.6.21 17:53

8o 8o Rakovník? Jako rodila Rakovnicanka slyším poprvé, že někdo tuto nemocnici doporučil

• Citovat
  • Nahlásit
972
5.6.21 17:57

Hodina v autě by pro mě byla nesnesitelná. My jeli tak 15min a já jsem hypnotizovala každý semafor, abysme nemuseli stavět… U druhého porodu by to bylo pase úplně, tam byl syn od první kontrakce za hodinu na světě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21497
5.6.21 18:02

Hodina se mi zda hodně, pokud bude porod rychlý, tak tam ani nemusis dojet. Asi bys musela jet co nejdřív, ale to tam zas můžeš sedět půl dne na hekarne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1147
5.6.21 18:38

Hodina mi přijde dost. Já mám porodnici cca 20-25minut a to mi přijde tak strop.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6607
5.6.21 18:42
@Anonymní píše:
8o 8o Rakovník? Jako rodila Rakovnicanka slyším poprvé, že někdo tuto nemocnici doporučil

Ano, Rakovník si teď hodně chválí. Taky ohledne ambulantního porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4344
5.6.21 18:47

Obě porodnice jsem měla 30 minut. Poprvé Hořovice, podruhé Mělník.

Mě teda jízda autem úplně nevadila v kontrakcich, ale podruhé to bylo fakt jen tak tak. Každopádně hodina mi přijde už fakt masakr. Hlavně nevíš v jakou denní dobu budes rodit a představa, ze bych rodila někde v zácpě… moje smrt…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
492
5.6.21 18:50

Budu rodit za pár dní a rozhodovala jsem se mezi dvěma porodnicemi - 20 min a 45 min. Chtěla jsem více rodit v té vzdálenější kvůli lepším ohlasům, ale nakonec jsem i z důvodu dojezdu zvolila tu bližší (jestli to bylo správné rozhodnutí uvidíme :) ). Jako prvorodička nečekám, že bych porodila během hodiny, ale stát se může opravdu vše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
446
5.6.21 18:51

Dva ze 4 porodu jsem mela vyvolavane. U tech dalsich 2 jsem mela od zacatku silne kontrakce po 2 minutach, ale vzdy mi porod trval dlouho, museli mi ho urychlit zdravotnici. Ja bych hodinu v aute s temito kontrakcemi vydrzela, ale to jen proto, ze podle mych zkusenosti u me neni kam spechat. Proste ty bolesti bych vydrzela a psychicky bych byla ok, nebala bych se nestihnuti. Ale jako prvorodicka bych asi mela nervy z hodiny dojezdoveho casu. Prece jen nevis, jak rychly tvuj porod bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1104
5.6.21 18:51
@Anonymní píše:

8o 8o fakt poprvé? To už si dlouho o rakovnické porodnici nic neslyšela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
492
5.6.21 18:52
@Anonymní píše:

Ano, nedávno tam rodila kamarádka z Prahy na doporučení, s vlastní PA, a byla moc spokojená. Nakonec i využili možnost ambulantního porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17582
5.6.21 18:58

Tak ono je těžko říct jaký budeš mít porod…můžeš vyjet brzo a budou tě vracet zpět, můžeš to vše v pohodě zvládnout ale taky můžeš porodit v autě…já mám dojezd cca 30 minut dle provozu a po poslední zkušenosti čekám, že porod bude rychlý..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25167
5.6.21 19:02

Tohle je otázka. Já mám porodnici 30 minut autěm a dvakrát jsme to stihli úplně v pohodě. Nečekala jsem teda nikdy na kontrakce po 5 minutách, ale vyrazili jsme jak jsem zjistila, že jsou pravidelné - dle monitoru prý byly po 5 minutách. :-) Poprvné jsem rodila až za 6 hodin, podruhé byla dcera za 3 hodiny venku. Pro mě byla cesta pohoda, stačilo mi, že nemusím řídit, bolest jsem prodýchala v klidu. Takže být tebou rozhodnu se až to nastane. Pokud to bude v pohodě tak je dál, pokud to bude sešup tak tu blíž. Přeju ať vše dobře dopadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9054
5.6.21 19:05

U prvního porodu jsme dokonce přejížděli v rámci Brna z jedné do druhé, protože v první nebylo místo a bylo to v pohodě s dojela bych klidně i do Prahy. U druhyho jsem se modlila ať už tam jsme a každa nerovnost na silnici bylo peklo. Dopředu fakt těžko říct jaký budeš mít od začátku bolesti. Já jsem vždycky začala rodit vecer/V noci, ale kdyby to bylo v dopravní špičce tak jedu taky možná hodinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1104
5.6.21 19:12

Jinak těžko říct. Já byla ráda, že mám porodnici kousek a nemusím se rozmýšlet, jestli radši vyrazit nebo ne. Dopoledne jsem si nebyla jistá, jestli mi neodtíká plodovka, tak jsme jeli. To mě poslali domů, že se ještě nic neděje a večer jsem tam jela znovu. To už nebylo pochyb, že plodovka odtíká. Porodila jsem až za dalších 24 hodin. Ale pokud bych měla čekat doma na pravidelné kontrakce, tak bych určitě porodila v autě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat