Dojíždění za starým člověkem

Anonymní
5.5.20 10:00

Dojíždění za starým člověkem

Ahoj, chtěla bych slyšet váš názor na danou věc.. Mamka skoro každý den dojíždí za babičkou (tím dojíždí je myšleno jízda z práce ve vlaku a poté přes polovinu města v MHD) proto, aby tam nebyla sama.. Říká, že když tam bude takhle sama a bude za ní chodit maximálně 1× týdně, tak se z toho prý ‚zcvokne‘ samotnou.. Dělá z ní nemohoucí malé dítě i přes to, že se o sebe dokáže postarat sama- jediné, co potřebuje, je nakoupit a pomoc s úklidem. Když s ní je, tak kašle na roušku, sundává si ji před ní (prý je to zbytečné- když to má chytit, tak to stejně chytí) a společně chodí ven na procházky a nakupovat mezi lidi, jakoby karanténa neexistovala. Babička má hodně zdravotních problémů a kdyby koronavirus chytla, tak je to konečná.. Ale abychom se dostali k věci. Včera po mě chtěla, abych za ní taky jela (veřejnou dopravou stejně jako ona, auto nemám) a když jsem jí řekla, že nechci, že se bojím, aby kvůli mě nechytla koronavirus, tak se urazila. Když jsem s ní poté byla v jedné místnosti, tak se mnou ani s nikým jiným nemluvila, třískala věcmi a tvářila se, jako bych jí zradila. Mám kvůli tomu výčitky svědomí a nejraději bych za babčou jela jen proto, aby se takhle máma přestala chovat, je mi z toho na nic.. Co si o tom upřímně myslíte? Si připadám jak nějaká necitlivá sv***. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9705
5.5.20 10:12

A jak se k tomu stavi babicka? To mi prijde nejdulezitejsi. Pokud je to jeji prani, aby za ni mamka jezdila i za danych podminek, tak by to mame rozhodne nevycitala a zavolala babi, jak na tom je a pokud by me poprosila o avstevu, jela bych. Sama rikas, ze ma kopec zdravotnih problemu, treba se boji, ze umre driv, ez situace pomine a chce se s tebou vidat, protoze te ma rada a zalezi ji na tobe… nechala bych to rozhodnuti na ni, sama rikas, ze neni nesvepravna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3055
5.5.20 10:18

TAky bych se zeptala babičky, jaký na to má názor. Nerozhoduj za ní, jestli za ní mají chodit návštěvy nebo ne. Chápu, že je nemocná, ale staří lidé potřebují hlavně společnost. Pokud chce babička chodit na nákupy a nenechá si to vymluvit, těžko jí něco nařizovat. Osobně jsou mi sypmpatičtější lidé, co si chtějí konec život užít, ne doma o samotě umřít strachem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2853
5.5.20 10:18

Hele no jako upřímně… já bejt stará, tak radši pojdu na koronavirus, než sedět doma zavřená. To bych se asi zcvokla a už teď jsem to nedavala, když bylo vše zavřené. Stejně bát se smrti ve stareckem věku mi přijde úsměvné, a kdybych si měla vybrat, zda umřít o par měsíců driv nebo tu dobu strávit na samotce v izolaci, tak je volba jasná.

Tvoje mamka ji myslim respektuje a pomáhá, jak potřebuje ona, tzn. ze potřebuje tu společnost.

Ale zase chapu tebe, ze by se ti špatně žilo s tím, ze babička umře kvůli tomu, ze bys ji nakazila.

Ale já bych brala jako hlavní to, co chce ten starý člověk, jestli chce návštěvu a žít normalne, tak je to jeho volba. Však je babi svepravna a kdyby nechtěla mezi lidi a bála se, tak tam jiste nepůjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11069
5.5.20 10:20

Na rovinu. Spíš ji zabiješ tím, že ji tam necháš samotnou, než koronou. Máma má pravdu a ty zbytečně plašíš. Pracuji v domově pro seniory, už 2 měsíce jsou izolovaní a neumíš si představit, jak někteří z nich sešli. Pláčou, že chtějí raději zemřít, že ani za války nemuseli být takhle zavření. A to byli předtím třeba naprosto samostatní. Zavři se sama doma a zkus to vydržet několik týdnů. Pak si teprve uvědomíš, jak se ten člověk cítí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1056
5.5.20 10:42

Tvoji maminku naprosto chápu. Pro staré lidi je nejhorší ta osamocenost. Nejvíc je trápí, že v rámci korony se na ně mladí vyprdli. Představ si, že moji staří rodiče bydlí u mě. Já jezdím do práce po celou dobu MHD, doma roušku okamžitě sundávám a všichni jsme zdraví. Nejvíc lidí zemře od strachu. Občas je dobré použít vlastní rozum, nečíst Blesk a nesledovat Novu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17912
5.5.20 11:08

Přestaň rozhodovat za svoje rodiče a prarodiče. Jsou výrazně zkušenější než jsi ty.

A chápu že by máma uvítala, kdybys ji pomohla a že by babička ráda viděla i někoho jiného, než jen dceru. Zároveň pokud máš pocit, že máma z babičky dělá nemohoucí, tak tím, že za ní přijedeš ty, bez mámy, tak ji můžeš poskytnout lepší péči, ne?

Teď zrovna je nákaza naprosto v zanedbatelných číslech, protože prostě karanténa zabrala. Jestli přijde a nebo nepřijde druhá vlna se uvidí, ale v tuhle chvíli prostě jeď za babičkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1746
5.5.20 14:59

Hlavně bych se řídila tím, co chce babička. Ono ta sociální izolace seniorů mi přijde horší než celej koronac a je mi upřímně líto seniorů třeba v domovech důchodců, LDNkach, kteří v tuto dobu zemřou na něco úplně jiného a hlavně sami :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1573
5.5.20 16:05

Na začátku tohohle blázince, někdy v březnu, se starší lidi kolem nás dobrovolně odsoudili k izolaci, zabednili okna, dveře, přestali vycházet, nikoho k sobě nepouštěli, dokonce nechávali stát nákup dva dny ve sklepě a pak teprve se odvážili pro něj jít. Tehdy jsem se babičky (taky má už nějakou tu chorobu a hodně přes osmdesát, děda je ještě starší), jestli by nebylo lepší, kdybysme se teď taky nějakou dobu neviděli. Ona se na mě akorát podívala a prohlásila „A to si myslíš, že potom tu budeme nafurt nebo co?“ a bylo to vyřešený. Zkrátka lidi v tomhle věku mají strach z úplně jiných věcí než je koronavirus a všichni epidemiologové se můžou třeba stavět na hlavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat