Dojíždíte do práce, jak daleko, jak to zvládnete s dětmi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

j.borufka
Echt Kelišová 7724 příspěvků 16.10.18 07:23
Dojiždite do práce, jak daleko,jak to zvládnete s dětma

Ahoj všem, mám dotaz, mám dvě děti 7 začal první třídou, a 4 školky. Pred rokem jsem začala pracovat ve službách, bohužel jsem narazila na blbeho zaměstnavatele, který dělá vše nečestné. Navíc jsem dojížděla do Brna. S cestou mě to trvalo 9 i 10 hodin pryč. Deti vyzvedávala mamka manžel. A tchýně je teďka v důchodu. Dostala jsem nabídku jako vedoucí prodejny s tím ale že se musím zaručit a cesta mě trvá 2 hodiny, ale zaměstnavatel je ochotný vše udělat jak má. Ale je tam riziko že prostě s dětma nebudu. uvidim je ráno a večer 3 hodiny.Mam do toho jít? Bydlíme v generálním domků s rodičky děti i když jsem doma jsou raději s babičkou nebo se hrají samy. Jednou prostoru.Me zajima jak to máte vy s dojizdenim a kolik času věnujete dětem když musíte už pracovat.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25222 příspěvků 16.10.18 07:34

Co znamena uvidim je 3 hodiny? Jako od 5 do 8 nebo od 7 do 10? A deti radeji travi cas s babickou,, i kdyz jsi doma? Neni na zamysleni? Ja pracuji z domu, takze s detmi jsem az dost. Lidi kolem vetsinou chodi z prace ve 3-4,30.

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 42625 příspěvků 16.10.18 07:48

@j.borufka 3× tydne chodim domu o pul 7 a stara se manzel. 2× tydne ji beru v 15 hod ze skolky a volne vikendy. 2 hodiny denne bych nedojizdela, max. pul hodiny domprace a pul z prace.

luckaa85
Ukecaná baba ;) 1271 příspěvků 16.10.18 07:51

Dojíždění myslim normální neřešila bych to. @jenny.fields to myslim dnes už moc lidi nema takovou pracovní dobu zvlášť když musí dojíždět , málokdo ma práci v okolí domu , nebo za malé peníze

masinka9
Závislačka 4911 příspěvků 16.10.18 07:54

Já odjíždím před šestou a vracím se v 17:15, 1 den mám homeoffice, ten to teda zachranuje, jinak bych nic nestihla a padala totálně na hubu. Ráno vozí tatínek, odpo vyzvedává babička nebo švagrová a to včetně kroužků. Tatínek je OSVČ bez pracovní doby. Je to hodně o domluvě, zvládli sme to i když švagrová týden nebyla a babi po operaci, dcera je v 1.třídě ale je hodně samostatná. Kdybych měla 2 děti, tak bych to teda asi fyzicky nedala.

Tarinka
Echt Kelišová 8224 příspěvků 16.10.18 08:02

Ja taky pracuju z domu, taky mame prvnacku a druhorozena zacala chodit od zari do skolky. Tatinek je sice osvc, ale kdyby sel pozdeji do prace, tak by prisel o hromadu penez, takze odchazi vetsinou pred sedmou a vraci se do 18.Takze ja rano vodim a odpo vyzvedavam, vodum rano az pred osmou a vyzvedava kolem treti, moc nechci aby holky musely chodit nekam uz v 6:30 a byt tam do 17,prijde mi, ze to pro deti musi byt dost unavny. Hlavne v zime, kdyz je porad tma. Tak.jsme to vyresili zatim takto. Ja za den odpracuju tak zhruba 6,5hodiny a vecer to dohanim. Jsem teda taky osvc, tak to nikdo nemeri, ale jinak bych praci nestihla. Vetsinu odpracuju za den tak kolem deseti hodin. Jinak co se tyka dojizdeni, tak bych dojizdela tak max do 45minut. Ja myslim, ze ted se prace na techto pozicich musi hledat dobre.

elen-ka
Extra třída :D 12531 příspěvků 23 inzerátů 16.10.18 08:05

@j.borufka dojezdnost do práce 2 hodiny je jedna cesta, nebo obě cesty, tj. jedna cesta je 1 hodinu?

Co se týče mě, tak já když jedu do kanceláře, tak jedu cca 50 - 55 minut, dle dopravní situace. Ale většinou pracuji z domu, takže se dětem věnuji dle potřeby dětí a mé potřeby pracovat. Někdy více, někdy méně.

Co se týče nového zaměstnání je potřeba zvážit jak by jsi ten daný čas s dětmi strávila. Pokud aktivně, tak si myslím, že 3 hodiny denně nevadí, ale pokud by jsi přitom dělala i něco jiného, třeba vaření, tak by děti mohly mít pocit, že se jim nevěnuješ. V podstatě by jsi byla na tom stejně jako kdejaký tatínek, který chodí pozdě večer domů.

Jana206
Nadpozemská drbna 26547 příspěvků 16.10.18 08:07

Já bych do toho nešla,ale každému vyhovuje něco jiného. Pokud máš kvalifikaci na vedoucí obchodu,tak věřím,že jsi schopná najít práci blíž bydlišti a s přívětivější pracovní dobou.

_0812_
Zasloužilá kecalka 610 příspěvků 16.10.18 08:21

Já teď budu kvůli práci dojíždet skoro tři měsíce na školení a vypadnu v 6 ráno a vrátím se v 5 a s malou budu taky tak tři hodiny. Takže to bude v režii manžela a babičky. Hold se to musí zvládnout, dostala jsem práci, kterou jsem si přála a prostě musím něco obětovat. Ale po školení už budu v našem městě s krásnou pracovní dobou, takže to uteče.

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1722 příspěvků 16.10.18 08:25

Dojizdim denne pres tri hodiny, domu jezdim mezi druhou a patou. Dite chodi spat kolem osme. Je to na budku, jsem porad unavena, protoze vstavam pred patou. Ale diteti se snazim venovat co to jde. Zaroven ale musi chapat, ze je potreba uvarit, uklidit, takze pomaha. Nekdy jsme cele odpo spolu, na hristi, na navsteve, jindy holt zehlim, jedeme na nakup, pracujeme na zahrade. Je predskolak, do skolky vozi tatinek a vyzvedava babicka. Taky by s ni byl rad cele odpoledne, ale ja ho nenecham, taky si ho chci uzit. Rada bych si nasla praci bliz, ale v mem oboru nic neni, tady jsem spokojena, jen to dojizdeni me stve.

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 42625 příspěvků 16.10.18 08:27

Ja si myslim, ze treba u nas je dobre, ze ji vyzvedne 3× tydne tatinek a stravi spolu nejaky cas i sami beze me. Vse ma pro a proti. Z domu pracovat nemuzu, ale aspon mam ted volne vikendy - driv jsem je nemela, v mem oboru nutnost.

Kriss Tina
Kelišová 5929 příspěvků 16.10.18 08:29

Já chodím do práce, na 7,5 hodiny, k tomu skoro hodina cesta tam i zpátky, takže odjíždím v 6 ráno chlap veze syna do skolky, a já ho pak kolem půl 4 vyzvedávam. Takže ho vidím odpoledne tak 4 až 5 hodin než jde spát, do toho samozřejmě dělám domácí práce, vařím atd. Synovi jsou 3 a půl roku, je to velká změna, když jsem s ním byla doteď doma 24 hodin denně. Ale školka ho baví a já si zas říkám že nemůžu sedět doma zadarmo, jenom aby se mi nestyskalo po dítěti, malej to zvládá líp jak já, mám Teda velkou výhodu že do práce nemusím každý den, občas si nadělám hodiny o víkendu, když je malej u babiček a pak mám třeba 2-3 dny v týdnu volné a můžu se mu věnovat.

Netopýr1
Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 16.10.18 08:45

Já bych teda dvě hodiny nedojizdela, pokud by fakt nebylo zbyti, to je strašná ztráta času, který bych raději strávila s dětmi. Ale já žijí v Praze, tak se mi to kecá.

PupuP
Zasloužilá kecalka 512 příspěvků 16.10.18 08:58

Nase mamka dojizdela v dobe naseho mladi kazdy den 50 km, cesta autem+vlakem zabrala 1,5h. K tomu 9h pracovni doba po-pa. No odjizdela v 6 a vracela se v 7. Nam se segrou bylo 7 a 2 roky… a vydrzely jsme. Penize jsou potreba. Ale pokud to jde i jinak, tak radeji mene penez a vice casu. My jsme zvykli dojizdet. Ja jezdim do prace 50 minut,4× tydne,ale pracuju na pul uvazku,takze jsem v praci 4 hodiny a jedu pak hodku zase domu, taky blby :mrgreen:
Zalezi,jak je kdo zvykly. Ja od 6. Tridy dojizdela prave hodinu do skoly,zpatky i 1,5 h. Takze mi to neprijde

milwinka
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 12 inzerátů 16.10.18 09:02

Mně by to teda bylo líto,děti jsou malé jen jednou za život,já si to teda nedovedu představit že bych je videla jen vecer 3 hodiny a to by si ještě hrály sami a já doháněla domácnost, přišlo by mi to líto a asi bych se snažila najít jinou práci,ale nevím jaké máš možnosti,jestli se u vás dá něco jiného sehnat.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Glosa: Nejhorší je milenka, která nepochopila, že už dávno skončila

Už už se zdálo, že trapné publicitě vyvolané Alicí Kovácsovou (52), bývalou... číst dále >

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >

Sedmiletý David žije díky novým játrům od dospělého dárce

Davidu Švestkovi je teprve sedm let a už strávil v nemocnici více času než... číst dále >