Dokázali byste odrodit někoho z rodiny?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
23.9.21 16:38

Dokázali by jste odrodit někoho z rodiny?

Dobrý den, jsem studentka porodní asistence. A jen tak mně napadlo jestli by byl schopný někdo odrodit svoji kamarádku/ségru/tetu atp. Já sama za sebe musím říct, že bych to asi nedala. :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8949
23.9.21 16:54
@Anonymní píše:
Dobrý den, jsem studentka porodní asistence. A jen tak mně napadlo jestli by byl schopný někdo odrodit svoji kamarádku/ségru/tetu atp. Já sama za sebe musím říct, že bych to asi nedala. :lol:

Já teda studentka porodní asistence nejsem, ale pomohla bych komukoli, kdyby to bylo potřeba.

A pokud ty už při studiu řešíš, že bys to u někoho nedala, tak je asi něco špatně a měla sis zvolit jiný obor …

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8602
23.9.21 17:10
@Anonymní píše:
Dobrý den, jsem studentka porodní asistence. A jen tak mně napadlo jestli by byl schopný někdo odrodit svoji kamarádku/ségru/tetu atp. Já sama za sebe musím říct, že bych to asi nedala. :lol:

Ještě, že mi u porodu pomáhaly studentky, které působily, že vědí co a jak :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
711
23.9.21 17:17

Promin za slovickareni, ale ceskymu porodnictvi velmi prospeje, kdyz tu budou zeny rodit svoje deti a nebudou je rodit jejich porodni asistentky. Jinak teda myslim, ze treba v medicine neni uplne bezny lecit si/operovat pribuzne, tak mi ani tady neprijde divny, ze to neni neco, do ceho se hrnes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6278
23.9.21 19:30

Nějak žiju v přesvědčení, že rodí vždycky matka…? :think: Ono to jde, aby rodil někdo za ni…? :mrgreen: A „odrodil ji“? :mrgreen: :zed:
Takhle vás to opravdu na škole učí? Dokud nepochopíš, KDO tedy rodí, tak se asi k porodům nehrň vůbec…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
160
23.9.21 20:25

Pri vsi ucte, tvuj dotaz je trochu jako „ucim se na cukrarku, ale netroufla bych si upect kamosce dort“.
Moc to nechapu. Ale rekla bych, ze to prejde, az nasbiras nejake zkusenosti.
Osobne bych nechtela vest neci domaci porod ani tehdy, kdybych byla porodni asistentka, protoze bych mela strach z moznych komplikaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33702
23.9.21 20:31
@Anonymní píše:

Samozřejmě že bych jí pomohla, slovo „odrodit“ je mi nesympatické…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3380
23.9.21 21:09

Ano, i když nejsem porodní asistentka, snažila bych se poskytnout při porodu podporu a pomoci jí, kdyby ta situace nastala. To bys jako odešla a nechala tu ženu samotnou, nebo jak? Nechápu takovy dotaz a už vůbec ne od porodní asistentky 8o

A “odrodit” je pekne hnusny slovo, achjo, chtělo by to použít trochu vhodnější vyjádření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.9.21 21:15

Jsem porodní asistentka. A ano, za svých 20 let praxe jsem „odrodila“ spoustu kamarádek i žen z blízké či vzdálenější rodiny. Nemůžu říct, že bych to „vyhledávala“, vždy je to pro mě větší zodpovědnost
ANONYM, PROSÍM!!

• Citovat
  • Nahlásit
2962
23.9.21 21:20

A tento dotaz je mířen na odborníky, nebo laiky? To je docela rozdíl, nemyslíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18784
23.9.21 21:54
@Anonymní píše:

Nejak nechapu dotaz. Jako do příjezdu do porodnice jako psychická pomoc, nebo jako s pomocí lékaře po telefonu? Fakt nechápu jak to myslíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28022
25.9.21 12:04
@free333 píše:
Samozřejmě že bych jí pomohla, slovo „odrodit“ je mi nesympatické…

ale v lékařském žargonu je to běžné, zdravotníci v porodnici to tak prostě používají, stejně jako třeba „novoš“ pro novorozence

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28022
25.9.21 12:06
@Anonymní píše:

musíš specifikovat, jak to myslíš? já to pochopila jako jestli by byl člověk schopen pomoci při překotném porodu - to samozřejmě ano,
pokud myslíš asistenci při plánovaném domácím porodu, tak to v žádném případě NE

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8949
25.9.21 12:55
@stinga píše:
ale v lékařském žargonu je to běžné, zdravotníci v porodnici to tak prostě používají, stejně jako třeba „novoš“ pro novorozence

Slovo je to příšerné, ale přesně jak píšeš. Zdravotníci to používají běžně …

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat