Dokazuje si něco?

Anonymní
30.3.21 13:39

Dokazuje si něco?

Dobrý den, chodím s přítelem krátce, ale přijde mi, že si potřebuje něco možná dokazovat. Ve společnosti se snaží být dominantní a vím, že na okolí nepůsobí nejlépe. Vím i od kamarádky, že mi říkala, že je divnej a není ji sympatický.
Další kamarádka mi řekla, že když ho viděla poprvé, tak si myslela, že je mentální.
On je medik a já jsem jednou takhle něco povídala, že bych nemohla být lékař, že se bojím krve. A on jak to slyšel, tak mi začala skákat do řeči a říkal: „No to víš že jo, no to říká každý ". A ten jeden náš známý se na mě soucitně podíval a dával oči v sloup. Ano, bylo mi trochu trapně.
Když třeba řeknu, co jsem psala za esej ve škole, tak odpovědí: "No, to asi psal každý“. Občas mi tak někdy odsekává.
Myslíte, že si něco dokazuje?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16059
30.3.21 13:47
@Anonymní píše:
Dobrý den, chodím s přítelem krátce, ale přijde mi, že si potřebuje něco možná dokazovat. Ve společnosti se snaží být dominantní a vím, že na okolí nepůsobí nejlépe. Vím i od kamarádky, že mi říkala, že je divnej a není ji sympatický.
Další kamarádka mi řekla, že když ho viděla poprvé, tak si myslela, že je mentální.
On je medik a já jsem jednou takhle něco povídala, že bych nemohla být lékař, že se bojím krve. A on jak to slyšel, tak mi začala skákat do řeči a říkal: „No to víš že jo, no to říká každý ". A ten jeden náš známý se na mě soucitně podíval a dával oči v sloup. Ano, bylo mi trochu trapně.
Když třeba řeknu, co jsem psala za esej ve škole, tak odpovědí: "No, to asi psal každý“. Občas mi tak někdy odsekává.
Myslíte, že si něco dokazuje?

Spíš mi přijde z těch pár příkladů, že se tě snaží shazovat. Nejspíš má malé sebevědomí a velké ego a chce si dokázat, že je pan někdo (nebo bude), narozdíl od tebe :? Ale těžko soudit z pár vět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
277
30.3.21 13:47

Mysli si, ze spapal vsechnu moudrost a tak ti muze radit, strapnovat te a ponizovat.. Super partie…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
708
30.3.21 14:04

A jak se chová mimo těchto příkladů? Já bych tohle asi nedokázala poslouchat. Buď si dupni a řekni mu, že takhle ne a nebo dej nohy na ramena a utíkej… S takovým chlapem žít nechceš. Teď je to esej a pak co? Jsi k ničemu, dělej se sebou něco atd…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
599
30.3.21 14:10

Asi si na tobě honí svoje ego. :roll: je to vůl..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2896
30.3.21 14:17

Tak to s tou krví opravdu říká skoro každý :lol: Ale jestli je to jeho obvyklá reakce na všechno, tak mi taky přijde, že má tendenci se chovat namachrovaně. Jestli ti to vadí už teď, lepší to asi nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
885
30.3.21 14:20

Jestli takhle hned plácne první věc bez rozmyslu, tak se máš na co těšit :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3996
30.3.21 14:22

Tak ono spíš záleží jaký je člověk. Neřekla bych, že je to apriori nějaké machrování. Může se tak chovat i někdo, kdo není sociálně zdatný a má pocit, že je to chování v pořádku. Záleží na osobnosti a výchově. Někdo, kdo vyrůstal v prostředí, kde se lidé vzájemně neustále špičkují může toto používat i v běžném životě a brát to jako normu. Každopádně pokud ti to není příjemné, tak mu to řekni, případně ten vztah ukonči, pokud se za něj stydíš… Nějak nechápu co korektně ti vztah s ním přináší, když jeho lidská stránka ti nevyhovuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1323
30.3.21 15:15

No z těch příkladů to jde říct těžko. Ale obecně řečeno, pokud se chlap snaží za každou cenu dokázat, že je lepší než ostatní (kdokoliv), tak je vnitřně nejistý a tím, že „zaútočí“ na každou potencionální hrozbu, tak se tím snaží dokázat, že je machr. Často se takoví jedinci označují za „alfa samce,“ a frajery, všechno ví, všechno znají, všude byli třikrát a od všeho mají klíče.
Takových exotů jsem pár potkala, nikdy jsem s nimi nic neměla, ale dle zkušeností těch co se s nimi zahodili: ruce pryč. To není materiál na dlouhodobý vztah. Někteří se naštěstí časem vzpamatovali, jiní ne. A dopředu to nezjistíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
851
30.3.21 15:42

Tak jestli takhle odpálkuje i pacienty, že tohle říká každý, no tak to potěš koště :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
149
30.3.21 16:05

Chytrý jak rádio, brouk Pytlik a navíc nejspíš namachrovany blbecek. Promiň, ale to bych si o něm asi myslela já. :nevim: Po krátké době by tě měl na rukou nosit a ne shazovat. Zkus mu to říct, možná si to ani neuvědomuje. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat