Reklama

Do kdy je opravdu potřeba podávat UM, dcera ho odmítá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Teruška85
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 1 inzerát 07.02.18 20:53
Dokdy je opravdu potřeba podávat UM,dcera ho odmítá

Maminky prosím o radu, dcera 10 a půl měsíce začíná úplně odmítat UM, které předtím bez problému od 7 měsíce pila.100ml do ní tlačím třeba hodinu :roll: Přišlo to víceméně ze dne na den, předtím vypila navečer 210 ml jak nic a ráno 180ml. Najednou prská, odstrkuje lahvičku, no prostě je vidět, že to nechce. Jinak jí hezky, kaše, zeleninu, ovoce, po bílém jogurtu se může utlouct, teď už jí chci začít dávat i chleba s domácí lučinou aby měla více mléčných výrobků. Přesto mám strach ještě UM úplně vypustit, aby neměla málo vitamínů nebo tak něco. Výrobci samo uvádějí že se má UM dávat až do tří let, což u nás asi nehrozí.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

smurfka
Nadpozemská drbna 29517 příspěvků 07.02.18 20:56

Nemusíš dávat..někdo kojí do pul roku a od půl roku jak začne s příkrmama, tak už nepodává nic ( ani kojení ani UM )..jestli nechce, tak ji nenut a bud ráda že za to neutrácíš. Dávej příkrm a vit D..to stačí.

Tyjo
Stálice 61 příspěvků 07.02.18 20:59

Moje dcera zacala odmitat UM v roce. Take jsem mela obavy, aby mela dostatek. zivin, mineralu, vitaminu a hlavne vapniku. MUDr mi rekla, ze pokud ji dostatek mlecnych vyrobku-ze ji mam jeden denne pridat nez je obvykle, tak se nic nestane.

Puchatka
Kecalka 181 příspěvků 07.02.18 21:06

U nas to same cca v 10m. Tak jsme najeli na caj a jogurty, kase z UM a casem i ty pomazanky. Ted ma 13m a UM pije jen rano cca 150ml. Casem chci stejne prejit na kravske mleko, do kasi uz ho davam. Pry u toho UM je dokonce lepsi ten odstav brzy, beztak je to proste chemie a kvalitni kravske plnotucne mliko je lepsi :)

vertunka
Závislačka 4619 příspěvků 07.02.18 21:06

Pokud nechce, tak ho prestane pit uplne. Nic se ji nestane. Davej ji pestrou stravu a je to. Nase mala nema UM od 14mes.

Limi123
Závislačka 3270 příspěvků 07.02.18 21:20

Souhlas s prispevky nade mnou. Jeste prispeju se svou troskou do mlyna, syn UM nekolik mesicu odmital a pak to jednou zkusila znama, ktera mi ho hlidala a najednou vypil celou lahvicku. Od te doby pije UM ve velkem. Takze muzes zkusit pauzu a treba po mesici zase zkusit nabidnout.

beruska9
Extra třída :D 10625 příspěvků 07.02.18 21:24

@Teruška85 : do 3 let je akorat marketingova masaz, ja mela v papirech od doktorky, ze do roku by nemelo kravske/jine mleko nahradit UM nebo MM, takze tech 10 mesicu je trochu na hrane podle toho…nicmene pokud nechce, tak to do ni nejspis nenacpes. Vitaminu ziska vic z pestre stravy, jogurt je supr, asi bych se uplne nebala. Akorat pridat ten vitamin D, to urcite neni na skodu.

Ennny
Ukecaná baba ;) 1411 příspěvků 07.02.18 21:36

Moje děti ho nechtěli ani jeden a v 8m po dohodě s dětskou doktorkou pili kravske, doktorka tvrdila radši nějaké než žádné a pridavat jogurt, sýr. lucinu…dcerka 4 úplně zdravá syn 1,5 take tak ;)

lampicka11
Závislačka 3395 příspěvků 2 inzeráty 07.02.18 21:59

Holka se mi takhle sama odstavila v roce cca už pila nějaký 120-60 a kolikrát nechvala…uz ji to tolik asi nechutnalo..nevim :nevim:

Marketka25
Ukecaná baba ;) 2007 příspěvků 07.02.18 22:07

@Teruška85 moje děti byly od narození na UM a oba ho po 11 měsíci začaly odmítat a postupně jsme přešli na kravské mleko a mléčné výrobky. Doporučila mi to i doktorka.

mayunka
Zasloužilá kecalka 570 příspěvků 08.02.18 06:55

Ahoj, my jsme na UM od narozeni a je to teda taky boj. Po vystridani nekolika mlik, jsme skoncili na bezlaktozovem, to tak nejak pije, ale i tak o dost min, nez by mel. Ted zacinam s prikrmy (4,5 mes), tak doufam, ze bude aspon bastit :nevim:

beruska9
Extra třída :D 10625 příspěvků 08.02.18 08:19
@Ennny píše:
Moje děti ho nechtěli ani jeden a v 8m po dohodě s dětskou doktorkou pili kravske, doktorka tvrdila radši nějaké než žádné a pridavat jogurt, sýr. lucinu…dcerka 4 úplně zdravá syn 1,5 take tak ;)

Synovi me kamaradky ted zjistili anemii, pravdepodobne z prilisneho mnozstvi kravskeho mleka. Nerikam, ze ho deti nemaji pit, jen ze bych u takhle malych na to myslela a mozna nechala obcas zkontrolovat zelezo. On na to teda vubec nevypada, je baculaty, dobre ji, prisli na to nahodou, kdyz zkoncil na pohotovosti kvuli urazu a brali mu krev…pry to mleko muze zpusobovat nejake mikroskopicke krvaceni ve strevech nebo tak nejak jsem to pochopila. Proto minimalne do roka byva doporucene UM nebo MM…

beruska9
Extra třída :D 10625 příspěvků 08.02.18 08:22

Na druhe strane, nez nekdo vynalezl UM, tak v pripade problemu s kojenim deti dostavaly vetsinou kravske mleko, to byvala nejlepsi nahrada…jen je asi fajn vedet, ze to ma jista rizika, a dat si na to bacha

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15365 příspěvků 08.02.18 08:27

@beruska9 A nebyly spise do te doby kojne? Ja bych na to kravske mleko byla opatrna, je rozdil mu dat trochu do kase pri vareni, ale cpat to zase do ditete ve vetsim mnozstvi… Nam se to neosvedcilo. Rozjel se ve velkem AE.

beruska9
Extra třída :D 10625 příspěvků 08.02.18 08:37

@Cuddy : tak nevim, neco asi kojne pokryly, neco mozna ne…ja nejsem odbornik, jen co jsem slysela od pribuznych z generace mych babicek. Ja osobne jsem vlastne i kvuli tomu dlouho kojila, abych to mleko nemusela resit, nejak jsem mela jasno v tom, ze do roka ne (davala jsem trochu do nebo do vareni, ale ne na piti), od dvou let ze to je v pohode, mezitim mi to prislo trochu otazne…nicmene pokud jsi v situaci, ze to dite UM odmita, tak kravske je nejspis porad nejlepsi alternativa…nebo mozna kozi? Pripadne jogurty a dalsi vyrobky…ono jsou i veganske deti, co nemaji nic z toho, ale musi se to sakra umet, jinak to zavani pruserem. A je podle me dobre vedet, ze to ma jista rizika.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Konec „chodské truhly“: Šinkorová bez tuny líčidel vypadala skvěle!

O pořádné překvapení se v deváté řadě StarDance postarala Daniela Šinkorová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >