Do kdy jste cvičily v těhotenství? Co partner a sex?

Anonymní
27.11.19 21:21

Dokdy jste cvicili v tehotenstvi? Sebekritika. Co partner a sex?

Ahoj, vim ze toto tema tu vickrat bylo ale mam jine dotazy trosku. Jsem presne ve 25tt. Brisko nemam extra veliky ale uz trochu jde videt, nekteri stale nic nepoznavaji. Snazim se cvicit 5× tydne (1 den spinning, druhy den lehci posilovani, treti den zase spinning, ctvrty den plavani a paty den zase lehke posilovani nebo vymenim zase za spinning) dokdy jste se citili fit pro cvicu? A jake aktivity jste delaly? Ja cvicila jak silenec i predtim, proto jsem zvykla a pohyb jsem si prizpusobila. Rikam si ale, ze dokoncim 7mesic a prestanu uplne. Dalsi vec, zacinam se nenavidet, zacinam prestat snaset svoje telo, pritom se na mimco tesim a pribrala jsem cca 3,3 kg coz mam v brise a prsou myslim. Zacinam litovat tehu, prestane to nekdy? :( a dalsi vec, s partnerem sex mame ale tak 1× za tyden uz jen, ja jsem nadrzena, a chci to a on da se rict funguje ale prijde mi, ze cim vic i on citi pohyby a boji se lehnout ci zatlacit mi na bricho, tak selhava. Dnes jsme na to sli a jemu se nepostavil, no uplne jsem si rekla a potvrdila si, jak jsem hnusna a nepritazliva, rekla jsem mu ze uz ho nevzrusuju a on to vyvratil slovy, ze jsem pprad nadherna a porad ho vzrusuju, pak si ke me jen lehl objal me a ja na nej vyhrkla, ze nechci aby to hledal jinde a on ze to urcite ne. V pozici na konika nemuzu, to me zacne vse bolet. Dnes koukal na film „zbouchnuta“ a uplne se zacal smat ze presne tak se cítí (jako ten herec co ji zbouchl hlavni herecku) kdo videl, tak vi. Mel nekdo tyto pocity ze se nenavidel? Prosim anonym, chtěla jsem se vypovidat. Je mi smutno :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1288
27.11.19 21:45

Cvičila jsem až do porodu, do 8. měsíce spíše silový cvičení - různý dřepy, posilování rukou, zad atd. + tehotenskou jógu, poslední měsíc jsem cvičila už jen tu jógu, pri větší zátěži se mi dělalo špatně a navíc jsem od třetího trimestru málo přibývala a dcera taky přestávala růst, jak by měla, tak jsem se snažila spis šetřit. Ale měsíc před porodem jsme ještě chodili na výlety, cca 10 km, takže ono, každý podle svyho, jak se cítí. Ta jóga byla fajn, neměla jsem žádný bolesti zad, kycli, nic :). Cítila jsem se cely tehotenstvi dobře a i porod byl super, myslím, ze to spolu dost souvisí :) přeci jen porod je taky docela zabil, je potřeba na nej mít aspoň nějakou fyzičku :mrgreen:
Jinak partner moje břicho nesl taky dost těžce, je důležitý se o tom na rovinu bavit, jak se kdo cítí, jinak se z toho zblaznite. Mojemu se proste břicho nelíbilo, nemyslel si, ze jsem tlustá nebo něco, ale proste mu to všechno přišlo divny, takže když už bylo břicho cca od nějakýho sedmého měsíce větší, sexu dost ubylo, až nakonec nebyl žádný. No taky jsme to zvládli. Někomu to nevadí, někomu se to libi a někdo to proste nedá. Ale musíte spolu mluvit. Můj nebyl ani moc na nějaký hlazení břicha atd. Přitom se na malou těšil a teď ji strašně miluje. Někdo to tak holt má

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13814
27.11.19 21:50

Víš, proč se tomu říká jiný stav? Protože je to prostě jiný, než obvykle, máš jiné tělo, jiné reakce, jiné pocity,… Nevím co chceš strhnout nebo co si potřebuješ dokazovat, můžeš dál cvičit jako prdlá a hrát si na sexbombu, ale jsi v jiném stavu, tak si to uvědom.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
787
27.11.19 21:59

S tebou ty tehotensky hormony pěkně mlátí. Na sex si najděte nějakou polohu co bude vyhovovat, třeba z boku. Pribirat prostě budeš, jak porodis tak to zase všechno vybehas při starosti o miminko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.11.19 22:02

Cvicila jsem cele tehotenstvi, samozrejme na konci jiz pouze tehotenske cviceni a jogu. Pravidelne jsem jezdila na kole, naposled necele 2 mesice pred porodem a tech 20 jsem dala tak-tak, do kopce na nejnizsi prevod a bricho mi viselo mezi koleny :mrgreen: Nabrala jsem 9kg (dite temer 4 kg), citila jsem se priserne, jak velryba, to bricho mne desne obtezovalo a nelibilo se mi. Muž snasel moji promenu mnohem lépe než ja, čistě věcně. Bricho u sexu překáželo, takže nic moc. Tehotenstvi jsem fyzicky snasela vzdy dobre (3*) ale psychicky špatně a už nikdy vice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1252
27.11.19 22:04

Hod se do klidu a skrtej si v kalendari. Za chvili to mas za sebou. Super telo urcite neni ten jediny duvod, proc si te partner vybral. Cvic klidne do porodu, kdyz se budes citit dobre. To ze se mu nepostavi neni o tom, ze se mu nelibis, ale o tom, ze vi, ze jsi tehotna. Proste to ma v hlave a nehoupne mu. Preju, at ti to utece :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.11.19 22:15

Dekuju za uklidneni. Nejak moc jsem se na to zamerila. :) a ano, hormony se mnou nemlati kahdy den ale kdyz uz to prijde tak tl stoji za to.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.11.19 22:18
@Lumíkovec píše:
Hod se do klidu a skrtej si v kalendari. Za chvili to mas za sebou. Super telo urcite neni ten jediny duvod, proc si te partner vybral. Cvic klidne do porodu, kdyz se budes citit dobre. To ze se mu nepostavi neni o tom, ze se mu nelibis, ale o tom, ze vi, ze jsi tehotna. Proste to ma v hlave a nehoupne mu. Preju, at ti to utece :)

No predtim to tak pritel neresil az kdyz vidi ze se mi bricho zacina vice vyhupovat tak na to asi vice mysli. Ale sex mi chybi a jemu taky. dnes selhal, jak me videl totiz tak najednou pul sesty. Ve me najednou bleskla predstava a potvrzeni jak jsem nechutna a brichata :( a dekuju, leti to strasne. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
3214
28.11.19 06:43
@Anonymní píše:
No predtim to tak pritel neresil az kdyz vidi ze se mi bricho zacina vice vyhupovat tak na to asi vice mysli. Ale sex mi chybi a jemu taky. dnes selhal, jak me videl totiz tak najednou pul sesty. Ve me najednou bleskla predstava a potvrzeni jak jsem nechutna a brichata :( a dekuju, leti to strasne. :kytka:

Ten problém je ve tvé hlavě. Nechápu, co takhle v těhotenství blbneš s cvičením 8o Měla bys ubrat, stačí dlouhé procházky a třeba jóga. Já jsem svoje bříško milovala, protože v něm rostlo moje miminko. Těhotné ženy nejsou tlusté, jsou krásné. Tvůj přítel si nejspíš nemyslí, že jsi tlustá, ale bojí se mít sex, aby neublížil miminku :nevim: (což je blbost). Chápu, že ti chybí sex..to musí být deprimující, ale fakt to nebude tím, že jsi nechutná!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2130
28.11.19 19:34

Před těhotenstvím jsem běhala 3 - 4× týdně, cca 150 km / měsíc a 2× týdně cvičila (crossfit, kruháč). Ještě v 8. TT jsem běžela 11,5 km na Běhej lesy Bílá. Kolem 10. TT jsem, ale s behem prestala, nešlo mi to, zadychavala jsem se a spíš jsem se přitom trápila. Běh jsem vyměnila za procházky a crossfit a kruhac za těhotenské cvičení Babyfit by Amy na youtube. Jsem 23.tt a cvičím 2 dny, 1 den pauza, 2 dny cvičím, 2 dny pauza. Stridam cardio + lehka posilováni s workouty na celé tělo. V těhotenství by ses měla vyvarovat vysoké tepovky, neměla by ses zadychava, neustále bys měla být pri pohybu schopná mluvit a jet tak na 60 - 70%. Fakt nejde o to trhat nějaké rekordy, teď jde o to být zdravá a v kondici a donosot zdravé miminko. Víc než kdy jindy bys měla poslouchat své tělo dopřát mu dostatek odpočinku.

Moje gynekolozka rika, že můžu v těhotenství dělat to na co jsem byla zvykla před těhotenstvím, ale neprehanet a poslouchat své tělo a odpočívat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.11.19 19:51

Ja merak na tepovku nemam, na spinningu se jedou velke zateze a ty ja samozrejme vynechavam. Nalozim si tolik, abych to udejchala. Plavani mam spis jako relax, nejedu tam bomby abych dala 100 bazenu. Proste hodinka normal plavani s pauzama na odpocinek. A jinak jedu vlastni vahu a to jen co mi telo dovoli. Tezkost vah jsem dost omezila. Jinak prochazky jak kazdy doporucuje, me osobně zrovna dobre nedelaj. Prestala jsem kvuli tomu chodit na heat a vyvaruju se i dlouhymu chozeni venku, me po chuzu boli bricho takze to co vetsime vyhovuje, tak me prave vubec. Ano sex mi chybi, pritel jen slibuje ze zitra zitra a stejne nic. Zakladatelka.

• Nahlásit
  • Citovat
2130
28.11.19 20:27
@Anonymní píše:
Ja merak na tepovku nemam, na spinningu se jedou velke zateze a ty ja samozrejme vynechavam. Nalozim si tolik, abych to udejchala. Plavani mam spis jako relax, nejedu tam bomby abych dala 100 bazenu. Proste hodinka normal plavani s pauzama na odpocinek. A jinak jedu vlastni vahu a to jen co mi telo dovoli. Tezkost vah jsem dost omezila. Jinak prochazky jak kazdy doporucuje, me osobně zrovna dobre nedelaj. Prestala jsem kvuli tomu chodit na heat a vyvaruju se i dlouhymu chozeni venku, me po chuzu boli bricho takze to co vetsime vyhovuje, tak me prave vubec. Ano sex mi chybi, pritel jen slibuje ze zitra zitra a stejne nic. Zakladatelka.

Vhodnou takovou poznáš tak, že při výkonu můžeš bez potíží mluvit. V těhotenství je to důležité kvůli dechu a přísunu kyslíku k miminku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
29.11.19 05:56

Jak už někdo napsal, je to normální, protože jsi v jiným stavu. Můj kamarád onehdy přišel domů taky v jiným stavu a přítelkyně s ním taky odmítla spát, takže asi to tak bude všude :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama