Doklad o jménu dítěte před porodem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mandarinkapomeranc
Ukecaná baba ;) 1439 příspěvků 06.06.19 17:36
doklad o jménu dítěte před porodem

Nejsme ještě s přítelem domluvení na jménu dítěte a už jsem ve 38. tt. Zítra jdeme podepsat otcovství na matriku. S tím souvisí i jméno - nemusí se zde vyplňovat. Jde mi ale o to, co je potřeba k nahlášení jména dítěte v porodnici? Jestli to stačí pak říct jen ústně (asi myslím, že ne), nebo jestli je nutný nějaký další doklad s ověřenými podpisy, kde je jméno…moc díky, už to hoří :-D

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je online1mila2
Ukecaná baba ;) 1004 příspěvků 06.06.19 17:39

Ja mela ze stranek porodnice stazeny papir o jmene a ten jsme doma vyplnili a oba podepsali :think:

mandarinkapomeranc
Ukecaná baba ;) 1439 příspěvků 06.06.19 17:43

@1mila2 díky! A zeptám se, není to potřeba úředně potvrzené? A ještě - jste manželé? Protože v tom případě to může být možná jiné, ne?

welovefashion
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 102 inzerátů 06.06.19 17:52

@mandarinkapomeranc na křestní jméno jsem dostala papíry v poradně v nemocnici…

Uživatel je onlineLendeš
Kelišová 6404 příspěvků 06.06.19 17:54

Já jsem podepisovala v porodnici a partner při vyzvednutí rodného listu.

divine woman
Extra třída :D 12024 příspěvků 06.06.19 17:59

Dítě jsme pojmenovali až po porodu na porodním sále.

kve-tinka
Kelišová 5151 příspěvků 2 inzeráty 06.06.19 18:01
@divine woman píše:
Dítě jsme pojmenovali až po porodu na porodním sále.

Byli jste manzele? My jsme a chceme to tak udelat, rozhodnout se az po porodu. Meli s tim zdravotnici problem? :think:

divine woman
Extra třída :D 12024 příspěvků 06.06.19 18:20

@kve-tinka Byli jsme manželé.

Russet
Neúnavná pisatelka 16576 příspěvků 06.06.19 18:25
@kve-tinka píše:
Byli jste manzele? My jsme a chceme to tak udelat, rozhodnout se az po porodu. Meli s tim zdravotnici problem? :think:

Kdyz se miminko narodí, zeptají se, jestli chcete pojmenovat dítě, jak jste zapsali do porodopisu. Takže tam nemusí být nic, může tam být jméno, ale vše se doladí po porodu.

Petra Z
Hvězda diskuse 53062 příspěvků 06.06.19 18:38

@mandarinkapomeranc papír z matriky je u nesezdaných hlavně o příjmení…
jméno, pokud napíšete, můžete pak změnit v porodnici…budou se vás znova ptát, jestli jméno napsané platí…

mandarinkapomeranc
Ukecaná baba ;) 1439 příspěvků 06.06.19 18:40

@Russet ty jo a co je to porodopis? :o A musí to být úředně schválené? Mám strach, abych nenarazila na to, že nejsme manželé a aby to šlo fakt udělat až po porodu…jestli to chápu tedy dobře, tak by stačilo jen prohlášení o otcovství a o příjmení po otci - úředně ověřené, že?

Russet
Neúnavná pisatelka 16576 příspěvků 06.06.19 19:04
@mandarinkapomeranc píše:
@Russet ty jo a co je to porodopis? :o A musí to být úředně schválené? Mám strach, abych nenarazila na to, že nejsme manželé a aby to šlo fakt udělat až po porodu…jestli to chápu tedy dobře, tak by stačilo jen prohlášení o otcovství a o příjmení po otci - úředně ověřené, že?

Papíry před porodem. Nic úředního. Nejsem vdaná. Šla jsem tam jen se souhlasným prohlášením. Rodný list dítěte zařizoval partner.

mandarinkapomeranc
Ukecaná baba ;) 1439 příspěvků 06.06.19 19:15

@Russet dÍKY MOC ZA INFORMACE, TO SOUHLASNÉ PROHLÁŠENÍ JE O OTCOVSTVÍ A PŘÍJMENÍ, ŽEJO?

Uživatel je onlinechaela
Ukecaná baba ;) 2272 příspěvků 2 inzeráty 06.06.19 19:15

My jsme v době narození prvního syna ještě nebyli manželé. Na matrice jsem před porodem vůbec nebyli a ničemu to nevadilo. Přímo u porodu jsme jen ústně nahlásili křestní jméno. Syn teda měl příjmení po mě, ale jen ten týden, než jsme šli na matriku pro rodný list. Takže pokud vám jde jen o křestní jméno, tak by problém být vůbec neměl.

Russet
Neúnavná pisatelka 16576 příspěvků 06.06.19 19:17
@mandarinkapomeranc píše:
@Russet dÍKY MOC ZA INFORMACE, TO SOUHLASNÉ PROHLÁŠENÍ JE O OTCOVSTVÍ A PŘÍJMENÍ, ŽEJO?

Jo.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama