"Doklad" o počtu bytových jednotek

404
18.11.15 12:17

"Doklad" o počtu bytových jednotek

Ahoj, tak mi dnes bylo hozeno do ruky toto (viz foto) a večer mám podepsat smlouvu, což nehrozí, takže čekám pěkné problémy. Ale můj dotaz zní, stačí toto jako důkaz toho, že jsou to dvě bytové jednotky? Ta poslední věta plus žádné metry čtvereční, v katastru nemovitostí je to pořád jedna bytová jednotka a žádné m2? Protože potřebuji příspěvek na bydlení a obávám se, že toto se úřednici asi líbit nebude :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

76
18.11.15 12:31

Dobrý den, pokud vím, tak při přiznání příspěvku na bydlení čerpá úřad informace z tzv. systému RUIAN. Jsou v tomto systému bytové jednotky zapsány? Pokud ne bude s přiznáním příspěvku pravděpodobně problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
404
18.11.15 13:00

vikon

Děkuji moc za informaci, o RUIAN jsem nikdy neslyšela, hned na to kouknu. Jinak u nás, když sjsem chtěla v létě žádat pořád projížděly úřednice klasický katastr nemovitostí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
76
18.11.15 13:45

U nás právě čerpají z toho systému RUIAN ne z katastru, já pracuju na stavebním úřadě, tak to dělám z té druhé strany ( např. na základě kolaudačního rozhodnutí děláme změny v tom RUIAN ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
404
18.11.15 13:50

vikon

Koukala jsem na to a nějak se v tom moc nevyznám, jestli tedy jde něco vyhledat online?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
76
18.11.15 14:14

Jedná se o toto
http://vdp.cuzk.cz/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
76
18.11.15 14:17

Když kliknete v odkazu na „vyhledání prvků“ můžete si najít kolik bytových jednotek je zapsaných.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
404
18.11.15 14:34

vikon

Děkuji, hledala jsem v tom půl hodiny, tak jsem se dostala přesně tam, jako na klasickém katastru nemovitostí a je tam jedna bytová jednotka a nejsou tam m2, on totiž ten rozestavěný vršek má asi na černo. Je možné, že bude trvat, než to tam zanesou? Na tom dnešním papíru je datum 11.11.2015 Divné je, že mi to dal dnes a včera někde lítal a byl státní svátek, tak mě napadá, zda to nemohl vyhotovit i někdo známý, kdo tam pracuje?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
76
18.11.15 14:43

Pokud je tam jen jedna bytová jednotka a mají tam být dvě bude to asi problém. My to tam měníme ( v tom RUIAN )na základě kolaudačního rozhodnutí, kde by měl být počet bytových jednotek uveden a nebo se musí nechat zpracovat dokumentace skutečného provedení stavby ( tzv. pasport ). Na stavebním úřadě se pak musí požádat o ověření této dokumentace, udělá se místní šetření, kde se ověří jestli dokumentace odpovídá skutečnému stavu, pak se vydá sdělení o skutečném počtu bytových jednotek a stavební úřad to změní v tom RUIAN a následně vlastník objektu musí změnu počtu bytových jednotek zaevidovat na katastru. Snad je to srozumitelné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50126
18.11.15 15:09

:think: Docela zajímavý systém. Schválně jsem si tam našla dům, který jsme před pár lety dělili na 2 bytové jednotky, které jsou zapsané i v katastru nemovitostí, a v tomto systému je bytová jednotka zapsaná 1 :think:
Z toho usuzuju, že 1. zakladatelky situace tímto dokumentem od stavebního úřadu řešitelná nebude a za 2. že ten systém je nějaký zvláštní :think: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
404
18.11.15 15:13

vikon

Ano je, děkuji :-) Jak vidíte na té první fotce, tak to tam je i napsáno, byla tu slečna 27.10.2015 a nemohli něco dohledat, prý, že to dříve byly dvě jednotky, moc tomu nevěřím, když žila majitele matka, byly oba byty průchozí a měli asi jeden vchod a on pak udělal mezi pokoji zeď a přistavěl Ytong - wc a koupelnu a je tam i tedy můj vchod. Něco jsem zaslechla, že mají něco z roku 1966 - to tam je taky uvedeno. Metry čtvereční ani nemohou, protože v té době, tu nademnou a nad nimi byla jen půda. To by se celé oba byty museli důkladně přeměřit, on mi do smlouvy napsal m2 od oka. Kdyby to tedy bylo platné, jaký datum by tam platil? Je to vydáno 11.11. s tím, že žádost byla podána 21.9. a šetření zde 27.10. Přišla slečna, prošla byt, fotila si hlavně rozestavěnou půdu a pak šla k majiteli a dlouho spolu mluvili a dnes jsem dostala do rukou toto…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50126
18.11.15 15:20

A naopak dům, který v katastru vedený jako rodinný dům jako celek, tak má v tomto systému vedené 2 bytové jednotky. Takže ten systém eviduje informace o bytových jednotkách spíš ze stavebního pohledu, ne z právního. Já bych si, zakladatelko, zjistila naprosto přesně, čím se na sociálce řídí. Jestli tímto systémem, tak by to tvůj problém řešit mělo, ale podle mě by se měli řídit aktuálním právním stavem objektu a ten je momentálně podle katastru, jak píšeš, takový, že bytové jednotky tam vymezené nejsou :think: Já tady vím o jedné paní, která na sociálce pracovala, ale ona moc nemá dotazy na dávky ráda :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
404
18.11.15 15:27

Tunrida

Já tam příští týden sjedu, tady je to tak, že i když jsem tu sice ze známosti, tak docela katastrofa, nikdo se mnou o ničem moc nemluví a šup lupne mi něco do ruky. To se jí moc nedivím, asi se jí už ptalo miliony lidí :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
76
18.11.15 15:30

Ten doklad od stavebního úřadu je divný. U nás by musela být ta dokumentace skutečného provedení stavby. Teoreticky by ale stavební úřad mohl na základě toho „papíru“ co vydal opravit to co je RUIANu. Do systému RUIAN ( který není dlouho ), se stahovala data, která byla zjištěna při sčítání obyvatel v roce 2011. To se vyplňovali formuláře, kde byly i dotazy na to jestli vlastníte nemovitost, kolik má bytů atd. Hodně lidí to nevyplnilo a ta data jsou teď špatně. Postupně se to opravuje, ale jde to fakt pomalu. Problém je, že sociálka se tím RUIANem řídí ( aspoň tedy u nás ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50126
18.11.15 15:35
@vikon píše:
Ten doklad od stavebního úřadu je divný. U nás by musela být ta dokumentace skutečného provedení stavby. Teoreticky by ale stavební úřad mohl na základě toho „papíru“ co vydal opravit to co je RUIANu. Do systému RUIAN ( který není dlouho ), se stahovala data, která byla zjištěna při sčítání obyvatel v roce 2011. To se vyplňovali formuláře, kde byly i dotazy na to jestli vlastníte nemovitost, kolik má bytů atd. Hodně lidí to nevyplnilo a ta data jsou teď špatně. Postupně se to opravuje, ale jde to fakt pomalu. Problém je, že sociálka se tím RUIANem řídí ( aspoň tedy u nás ).

Jakože se sociálka řídí systémem, který byl sestavený podle sčítání lidu, ze kterýho si většina obyvatelstva dělá dobrý den? 8o To snad ne, to by byla pak úplná šaškárna :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama