Doklad o výši příjmů a příjem z nájmu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.19 13:04
Doklad o výši příjmů a příjem z nájmu?

Ahoj, má někdo zkušenosti s vyplňováním o dokladu o výši čtvrtletního příjmu na přídavek o dítě? Zdědila jsem garáž i s nájemcem, nájem činí 1.000 Kč měsíčně. Kamarádka účetní mi řekla že když si odečtu nějaké výdaje (myslím na dopravu?), že budu mít příjem nulový. Ale co mám napsat do té kolonky příjem z nájmu? Píší že to má být čistý příjem…mám tam tedy napsat 1000 Kč nebo nula (daňové přiznání se teprve bude podávat až příští rok aby si to úřad zjistil)? Děkuji :kytka:

Reakce:
quanavera
Kecalka 460 příspěvků 09.05.19 14:16

Nemusíš psát nic pokud to teda nemáš ofiko přiznané a odvádíš z toho dan, ja to tam také neuvádim a na příspěvek nárok mám

Janli
Echt Kelišová 8497 příspěvků 09.05.19 14:52

Tak risknout to můžeš a nepsat tam nic, ale pokud se na to přijde, budeš přídavky vracet. Při zdanění nájmu se odečítá 30% nákladová položka a zbytek se daní 15%, takže vylsledek bude tvůj čistý nájem. Účetních se na to neptej, ty totiž o nájmech většinou ví prd. Doptej se na pracáku, jakým způsobem tohle řešit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.19 22:41

@Janli 30% je výdajový paušál ale ten já uplaťnovat nebudu, budu mít skutečné výdaje které právě budou vyšší než příjmy, tím pádem daň i zisk bude nulový. Na pracáku mi právě moc neporadili, slečna se tvářila jako kdyby o tom nic nevěděla, pak někde s kolegyni vyčetli že se jedná o čisté příjmy ze kterých jsou právě už odečteny daně, výdaje na udržení…takže ten příjem by měl být teoreticky 0.
Zajímalo mě právě jestli to někdo už řešil protože je mi divné, že to do toho dokladu o příjmu uvádíš před daň. přiznání, ještě než vlastně víš, kolik ten čistý příjem bude…

Janli
Echt Kelišová 8497 příspěvků 09.05.19 22:53

No, ono je to pošahaný jako spousta jiných věcí. Pokud víš, že výsledný příjem bude nula, tak ji tam prostě napiš.

Váš příspěvek
Reklama