Dokládání příjmů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kalome
Povídálka 24 příspěvků 12.04.19 08:28
dokládání příjmů

Dobrý den
chtěla bych si k rodičovské přivydělat nějakou tu kačku prodejem vlastních výrobků a už jsem pátrala co všechno musím nahlásit atd ale vyčetla jsem že zdravotní pojištovně musím doložit příjmy z vedlejší činnosti aby mi mohly vypočítat kolik jim mám zaplatit. Bohužel nevím jak jim to relevantně doložit když budu například přes fb prodávat a nechám si zaplatit zboží na účet stačil by pak výpis z účtu a musím vydávat nějaké účtenky, paragony nebo tak něco? předem děkuji

Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66145 příspěvků 12.04.19 08:31

Tak vysi zdravotniho si pocitas sama a jen ten vypocet predas zdravotni pojistovne a nijak prijem nedokladas. A uctenky ci faktury samozrejme povinna vydavat jsi.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 28508 příspěvků 12.04.19 08:39

Www.jakpodnikat.cz
A neni to jen zdravotni pojisteni… je to i socialni a danove priznani… doporucuji nastudovat si to driv, nez zacnes…at se vyhnes pripadnym problemum pozdeji…

kalome
Povídálka 24 příspěvků 12.04.19 08:49

No s přiznáním daní samozřejmě počítám akorát jsem trochu zapomněla na sociálku.

Freesia
Kecalka 383 příspěvků 12.04.19 09:37

Zdravotní pojišťovně a na sociálku dokládáš jen přehled na jejich formulářích. Samozřejmě ti tam musí sedět částky, které vyplníš do daňového přiznání. Zdravotní pojišťovně platíš vždy, i z malého zisku, sociální až pokud by jsi zisk měla větší, než je rozhodná částka, která se každý rok mění ( pro rok 2019 je to 78 476 Kč.)
Vzhledem k tomu, že jsi na RD, sociálka po tobě bude chtít platit zálohy na sociální pojištění. Pokud rozhodné částky nedosáhneš, zálohy ti vrátí a nebo si je u nich necháš jako zálohy na další rok.
A ještě k daním: Taky si ještě prostuduj, zda pro tebe nebude výhodnější danit paušálem.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 28508 příspěvků 12.04.19 09:48

@Freesia první rok se zálohy neplatí, další rok až podle výsledků za ten předchozí, pokud bude mít nízký zisk, tak ani ty zálohy platit nemusí, pokud je nebude chtít platit sama dobrovolně…

Freesia
Kecalka 383 příspěvků 12.04.19 10:07

@Regina Hero pokud je na rodičáku, zálohy na sociálku platit musí i ten další rok, pokud bude dělat OSVČ jako vedlejšák při zaměstnání, zálohy platit nemusí.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 28508 příspěvků 12.04.19 10:15
@Freesia píše:
@Regina Hero pokud je na rodičáku, zálohy na sociálku platit musí i ten další rok, pokud bude dělat OSVČ jako vedlejšák při zaměstnání, zálohy platit nemusí.

pokud je na rodičáku, je to pořád vedlejší činnost… první rok zálohy neplatí a další rok podle výsledku, čili při nízkém zisku nebude muset platit zálohy…

Freesia
Kecalka 383 příspěvků 12.04.19 13:36

@Regina Hero sociálka ale dělá rozdíl mezi vedlejšákem při zaměstnání a vedlejšákem při rodičáku, přestože obojí je vedlejší činnost. Vím to z vlastní zkušenosti. Na rodičáku jsem zálohy platit musela, přestože jsem ziskem nepřesáhla rozhodnou částku, přelívala jsem si je u nich z roku na rok a s nástupem do zaměstnání, kdy jsem měla OSVČ jako vedlejší činnost, ale při zaměstnání, mi zálohy vrátili.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66145 příspěvků 12.04.19 13:47

@Freesia Nedela, to jestli si narazila na hloupou pani neni vseobecna pravda, z hlediska zakona je vedlejsi cinnost jen jedna s pvsechny duvody pro ni jsou rovnocenné..

Regina Hero
Nadpozemská drbna 28508 příspěvků 12.04.19 13:54
@Freesia píše:
@Regina Hero sociálka ale dělá rozdíl mezi vedlejšákem při zaměstnání a vedlejšákem při rodičáku, přestože obojí je vedlejší činnost. Vím to z vlastní zkušenosti. Na rodičáku jsem zálohy platit musela, přestože jsem ziskem nepřesáhla rozhodnou částku, přelívala jsem si je u nich z roku na rok a s nástupem do zaměstnání, kdy jsem měla OSVČ jako vedlejší činnost, ale při zaměstnání, mi zálohy vrátili.

Ne… jen mezi rodicakem a peci o dite do 7 let bez rodicaku…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66145 příspěvků 12.04.19 14:08
@Regina Hero píše:
Ne… jen mezi rodicakem a peci o dite do 7 let bez rodicaku…

To pak neni vedlejsi cinnost…

Regina Hero
Nadpozemská drbna 28508 příspěvků 12.04.19 14:10
@j.a.n.i1 píše:
To pak neni vedlejsi cinnost…

Ano… ale hodne lidi si to mysli, ze je… kdyz jsou doma jako pecujici o dite…

Váš příspěvek
Reklama