Doklady potřebné v německu k porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mejwis
Povídálka 26 příspěvků 22.11.17 16:59
Doklady potřebné v německu k porodu

Dobrý večer, potřebovala bych radu :-) Za měsíc a půl mě čeká porod v německu a chtěla bych se zeptat co potřebuji za doklady k porodu, potvrzení o určení otcovství už mám, německou těhotenskou průkazku i německou pojišťovnu. Potřebuji hlavně vědět jestli potřebuji to potvrzení a můj rodný list úředně přeložit do němčiny a jestli je obojí nutné apostilovat? Moc se v tom nevyznám tak nějak netuším co mám vyřídit a co ne abych něco nedělala zbytečně. Moc všem předem děkuji za radu ;)

Reakce:

Uživatel je onlineLenka_Hal
Kelišová 5604 příspěvků 22.11.17 17:08

Pokud mas jejich pojisteni, mas pravo na Hebamme, a ta te provede uplne vsim az do ukonceni kojeni. Papiry si uz vubec nevybavuju, je to dlouho..

Mejwis
Povídálka 26 příspěvků 22.11.17 17:15
@Lenka_Hal píše:
Pokud mas jejich pojisteni, mas pravo na Hebamme, a ta te provede uplne vsim az do ukonceni kojeni. Papiry si uz vubec nevybavuju, je to dlouho..

A tu hebamme si musím zajistit sama nebo mi ji doporučí doktorka? Vím že sem ji mohla mít už dřív ale aspoň po tom porodu se bude hodit :-) Netušila sem že mám tu možnost tak sem to nijak neřešila až ted poslední dobou projíždím diskuze tak sem to zjistila :-) ale ty papíry to vůbec netuším právě to sem tu zatim nikde nenašla nebo neumím hledat :-D

Káťa19
Echt Kelišová 7664 příspěvků 19 inzerátů 22.11.17 19:07

@Mejwis Hebamme si najdi sama, pokud bude jeste nejaka volna, na internetu vyhledej v tvem meste. Ja ji treba nemela a v pohode.
K porodu potrebujes jen zdr. kartu a tehotenskou prukazku, ostatni potrebujes az po porodu, s papirem z porodnice si zajdes vyzbednout RL na urad, na ktery da kontakt porodnice. Tam budou chtit rodne listy obou a obcanky, dale papir z porodnice a nemecky Vaterschaftsa­nerkennung. Daji vam RL nemecky, ten si pak nechate apostilovat a az pak ho date prelozit soudne uznavanym prekl. V Cr, seznam je na netu.
Pak musite na konzulat vyridit a pozadat o ceske obcanstvi a RL…

Uživatel je onlineLenka_Hal
Kelišová 5604 příspěvků 23.11.17 11:23

JO, tak nejak to s tema papirama bylo. Taky si pamatuju, ze to papirovani trvalo 4mesice, nez jsem s malym mohla jet do CR, ukazat ho rodicum. Hebamme, mam takovy pocit, jsem si nasla sama. Pro me byla vyraznou pomoci. Prvni dite a v cizine. Radila mi ve vsem. Vcetne takovych blbosti, co mam pro mimino nakoupeno, jestli neco nechybi. V porodnici kolem me behala, jak vlastni mama.

Mejwis
Povídálka 26 příspěvků 23.11.17 12:28
@Káťa19 píše:
@Mejwis Hebamme si najdi sama, pokud bude jeste nejaka volna, na internetu vyhledej v tvem meste. Ja ji treba nemela a v pohode.
K porodu potrebujes jen zdr. kartu a tehotenskou prukazku, ostatni potrebujes az po porodu, s papirem z porodnice si zajdes vyzbednout RL na urad, na ktery da kontakt porodnice. Tam budou chtit rodne listy obou a obcanky, dale papir z porodnice a nemecky Vaterschaftsa­nerkennung. Daji vam RL nemecky, ten si pak nechate apostilovat a az pak ho date prelozit soudne uznavanym prekl. V Cr, seznam je na netu.
Pak musite na konzulat vyridit a pozadat o ceske obcanstvi a RL…

Já sem právě seznam na netu hledala a našla sem že k porodu už potřebuju svuj rodný list a kvulí přijmění aby mělo po otci tak i to uznání otcovství, jen sem nevěděla jestli to musí být všechno právně ověřený nebo apostilované, to že pak musím vyřídit rodný list to vím to budeme řešit tady na ambasádě :-) a na každé diskuzi mi každá řekne něco jiného tak sem z toho fakt jelen :-D

Káťa19
Echt Kelišová 7664 příspěvků 19 inzerátů 23.11.17 18:34

@Mejwis no tak co radi v diskuzich nevim, ale po me v porodnici RL nechteli a rodila jsem v Nemecku dvakrat, kazdopadne mas na webovych strankach porodnice info, co k porodu
I tak jsem rodne listy s sebou mela, vzdyt o nic nejde, zadnou apostilu nic

Mejwis
Povídálka 26 příspěvků 28.11.17 14:10
@Káťa19 píše:
@Mejwis no tak co radi v diskuzich nevim, ale po me v porodnici RL nechteli a rodila jsem v Nemecku dvakrat, kazdopadne mas na webovych strankach porodnice info, co k porodu
I tak jsem rodne listy s sebou mela, vzdyt o nic nejde, zadnou apostilu nic

Takže mi teda stačí mutterpass, kartička pojištovny a když chci jméno po otci a nejsme svoji nepotřebuju ani přeložený doklad o otcovství?

Káťa19
Echt Kelišová 7664 příspěvků 19 inzerátů 28.11.17 15:40

Uznani otcovstvi musis mit nemecke, provedene na nem. urade. U nas to delal primo pan, u ktereho jsme byli zadat o RL, zjistila bych si to na urade v tvem miste bydliste ;)
Muzes ho mit dopredu nebo az po porodu.

Mejwis
Povídálka 26 příspěvků 28.11.17 16:01
@Káťa19 píše:
Uznani otcovstvi musis mit nemecke, provedene na nem. urade. U nas to delal primo pan, u ktereho jsme byli zadat o RL, zjistila bych si to na urade v tvem miste bydliste ;)
Muzes ho mit dopredu nebo az po porodu.

ok. děkuji :-)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Arichteva končí! O vítězství ve StarDance se poperou Tomicová, Dvořák a Svoboda

Semifinále populární taneční soutěže StarDance je minulostí. Dnešní díl byl... číst dále >

Co ty dva svedlo dohromady? Tomáše Řepku přišel podpořit i Lukáš Rosol!

Kapitán. Tak se jmenuje čtvrtá autobiografie, kterou ve středu večer pokřtil... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >