Dokrm - spodní hranice množství dle tabulek pro zdravý vývoj

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lopezeka
Povídálka 46 příspěvků 17.04.19 12:43
Dokrm - spodní hranice množství dle tabulek pro zdravý vývoj

Zdravím, z důvodu, že plně nekojím, ale musím dokrmovat, tak by mě zajímalo, jaká je spodní hranice pro množství mléka (ať už umělého či mateřského), které má miminko vypít za den. Dle tabulek je stanoveno cca 150 ml mléka na 1 kg váhy. Tak u 4 kg miminka je to tedy 600 ml /den, co když to moje miminko prostě nevypije za den. Jaká je ještě přijatelná z hlediska zdravého vývoje spodní hranice. Kolik ml mléka na 1 kg váhy, když ne tedy 150 ml. Jaká je minimální hodnota, aby dítě nebylo dehydratované a nijak jej to neohrožovalo na jeho zdraví? Ti co plně kojí toto naštěstí nemusí řešit, m protože naštěstí nemají přehled o tom, co dítko vypije, ale ti co mají přehled z důvodu, že třeba kojí jen částečně či jsou na umělým, tak tyto osoby to může pak třeba stresovat jako mě, že dítko toto nevypije a nelze to do něj v takovém množství dostat. Děkuji předem za zprávičky a názory.

Reakce:
tezi
Hvězda diskuse 52497 příspěvků 17.04.19 12:51

@lopezeka už je to dlouho co jsem to řešila, ale 150 ml je průměr. Minimum je kolem 120ml na 1kg váhy a maximum 200ml.

7.straka
Zasloužilá kecalka 760 příspěvků 1 inzerát 17.04.19 12:56

Tak to takhle nehroť. Akorát se stresuješ. Hlídej třeba po týdnu váhové přírůstky a jestli to bude OK a prcek často čůrá a nemá problémy s vyprázdněním. Aspoň bych to jeden týden zkusila. Navíc každý den sní různé množství, každé jídlo obsahuje různě vody, počasí na žízeň taky hraje roli. Fakt si zkus trochu orazit. :hug:

Uživatel je onlinewarita
Extra třída :D 10224 příspěvků 17.04.19 13:03
@lopezeka píše:
Zdravím, z důvodu, že plně nekojím, ale musím dokrmovat, tak by mě zajímalo, jaká je spodní hranice pro množství mléka (ať už umělého či mateřského), které má miminko vypít za den. Dle tabulek je stanoveno cca 150 ml mléka na 1 kg váhy. Tak u 4 kg miminka je to tedy 600 ml /den, co když to moje miminko prostě nevypije za den. Jaká je ještě přijatelná z hlediska zdravého vývoje spodní hranice. Kolik ml mléka na 1 kg váhy, když ne tedy 150 ml. Jaká je minimální hodnota, aby dítě nebylo dehydratované a nijak jej to neohrožovalo na jeho zdraví? Ti co plně kojí toto naštěstí nemusí řešit, m protože naštěstí nemají přehled o tom, co dítko vypije, ale ti co mají přehled z důvodu, že třeba kojí jen částečně či jsou na umělým, tak tyto osoby to může pak třeba stresovat jako mě, že dítko toto nevypije a nelze to do něj v takovém množství dostat. Děkuji předem za zprávičky a názory.

nektere deti jsou nezrave a ani kdyby ses na hlavu postavila, tak nesni vic. Ja jsem pry takova byla. Byla jsem drobna a hubena… jako miminko jsem jeste k tomu vsemu trpela na silene ublinkavani a to tak, ze jsem prestala pribirat a mame rekli, ze dokud priberu jeden gram, tak to nebudou resit. Hrozila mi totiz hospitalizace. Tak jsem pribrala 2 gramy a do spitalu nesla. Nekdy na 6m se to pak zlepsilo s tim blitim, ale nadale jsem jedla minimalni mnozstvi a byla celkove vzdy mala a drobna. V puberte jsem naraz dostala sileny apetit a jedla za 3 lidi. Behem jednoho roku jsem pribrala 15kg a vyrostla 13cm a mam ted 162cm.

Co tim chci rict, ze nemusis zbytecne plasit. Pokud dite nejak pribira a doktorka vyslovene nerekne, ze ma dite podvyzivu, tak bych to neresila. Nabizet ale nenutit horem dolem.

lopezeka
Povídálka 46 příspěvků 17.04.19 13:12

@warita já bych to nehrotila, ale už jsme skončili s miminkem ve špitále..ale zapomněla jsem se tam na tento dotaz zeptat, pro mě to je celkem zásadní informace. Protože pak budu muset miminku dokrm prostě nějak nacpat, i když nebude chtít..

stinga
Kelišová 6359 příspěvků 2 inzeráty 17.04.19 13:28

@lopezeka když miminku dokrm nacpeš, i když nebude chtít, tak to s velkou pravděpodobností vyzvrací

tumpach
Kelišová 6620 příspěvků 17.04.19 13:43
@lopezeka píše:
@warita já bych to nehrotila, ale už jsme skončili s miminkem ve špitále..ale zapomněla jsem se tam na tento dotaz zeptat, pro mě to je celkem zásadní informace. Protože pak budu muset miminku dokrm prostě nějak nacpat, i když nebude chtít..

Tak mu ho nacpi, ale on ti ho vyblije :lol:, a ty se pokus dostat do lepsi psychické pohody, to mimi to z tebe cítí tu nervozitu

tumpach
Kelišová 6620 příspěvků 17.04.19 13:47
@lopezeka píše:

Takze kojis nebo davas.um, pokud kojis, co častěji prikladat a na co prisli v te nemocnici??

iPodPrd
Kecalka 294 příspěvků 17.04.19 13:57

Dávej tolik, kolik vyžaduje. Na tabulky prď. Když se mě doktorka zeptala, kolik přesně a jak často pije, prostě jsem si něco vymyslela. Na začátku se žloutenkou to bylo něco jiného, to jsem věděla, že to do ní musím nacpat, ale zítra má 4 měsíce a už pomalu začínám s mrkví, zítra brambora. I když vypila tak polovinu toho, co se psalo v tabulkách, a já jsem doktorce lhala, tak měla váhový přírustek zase nad rámec tabulky. Takže na to fakt nehleď :palec:

lopezeka
Povídálka 46 příspěvků 17.04.19 15:22

@tumpach no častější přikládání to neřeší, v jiné diskusi řeším, že moje minko vypije jen 20 ml za 1 kojení i když mlíčka v prsu je mnohem více. Neumí vysát více…Takže se u prsa leda unaví a usne hladové. Bez dokrmu by to nešlo…

Kaci89
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 17.04.19 15:57

Cpat to do miminka nasilim, je cesta do pekel.taky jsem si na to musela prijit. nechala jsem syna pit kolik chtel a pribiral dobre. miminka neznaji tabulky

tumpach
Kelišová 6620 příspěvků 17.04.19 22:46
@lopezeka píše:
@tumpach no častější přikládání to neřeší, v jiné diskusi řeším, že moje minko vypije jen 20 ml za 1 kojení i když mlíčka v prsu je mnohem více. Neumí vysát více…Takže se u prsa leda unaví a usne hladové. Bez dokrmu by to nešlo…

a máš ho správně přioženého, laktační poradkyni jste zkoušeli? zkoušela jsi kojit přes klobučky?

tumpach
Kelišová 6620 příspěvků 17.04.19 23:23
@lopezeka píše:
@tumpach no častější přikládání to neřeší, v jiné diskusi řeším, že moje minko vypije jen 20 ml za 1 kojení i když mlíčka v prsu je mnohem více. Neumí vysát více…Takže se u prsa leda unaví a usne hladové. Bez dokrmu by to nešlo…

v tom případě ti radím jedno, trapíš v tom případě sebe, ale i dí!! Dej mu lahvičku a UM, a bude to nejlepší volba pro všechny :palec: :palec:

lopezeka
Povídálka 46 příspěvků 18.04.19 21:07

Život nám dává do cesty lidi s podobným osudem, tek třeba dnes jsem potkala maminku, co se také pořádně s malou rozkojila až po šestinedělí, do té doby dávala dokrm svým umělým mlíčkem, takže to zkusím ještě nevzdat a ještě do konce šestinedělí vydržet a doufat, že se miminko ještě chytne.. Takže dnešek mi dal do cesty ještě naději.. Jak se říká, naděje, víra a láska umírá poslední..

Váš příspěvek
Reklama