Dokrmování UM jen příležitostně?

25
10.7.20 10:01

Dokrm UM jen prilezitostne? A z flasky nebo strikacky?

Ahojky,
mam dotaz…u doktorky jsem se ptala, zda je mozne nasi malou dokrmit UM jen prilezitostne, kdyz treba neni moznost kojeni. Obrad na svatbe nebo sraz po 20.letech, kde by manzel podal UM male doma pouze 1krat a ja bych pak normalne kojila. Pry v poho, ze se mala sat neodnauci, ale ptam se…z flasky nebo strikackou? Male budou v te dobe 3m. Nahradila jste nekdy prso UM? Diky za odpovedi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

209
10.7.20 10:12

Ano, parkrat jsem dala odsate mateřské mléko z lahve nebo pak UM, když byl syn větší. On ale pil z lahve bez problému, vím, ze některé děti láhev nevezmou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
303
10.7.20 10:14

Ahoj asi budu jedna z mála, ale já to tak občas udelam že dám malý UM a z flasky, a s kojením nemáme pak problém, jsou ji 2mesice…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25
10.7.20 10:15

@Lenii1 no vidis, to me vubec nenapadlo. Ale ta nase zroutka si myslim vezme vse. Asi radsi predtim vyzkousim :hear_no_evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25
10.7.20 10:16

@mijala jeeee, tak to me tesi, ze je vse pak ok. No mame sraz po 20.letech…malou budu mit u sebe, ale k veceru bych chtela predat manzelovi a taly si s nimi chvilku uzit…tak jsme koupili Bebu, ze to vyzkousime…takze normlane z flasky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1064
10.7.20 10:21

A co pořídit tu dražší láhev Calma od Medely? Prý to simuluje kojení, mimčo se musí víc snažit a dá se v pohodě přecházet mezi kojením a lahví. Některá mimča totiž po vyzkoušení láhve už nechtějí prso, protože z láhve to teče líp a bez námahy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1064
10.7.20 10:23

A ještě mě napadá, že pro zachování optimální tvorby mléka by asi bylo dobré pak dávku, kterou vypije, odstříkat. Nebo ne? Dá se uskladnit do mrazáku a příště třeba může z lahvičky dostat mateřské mléko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
303
10.7.20 10:24

@Emmule1 já bych dala z flašky :lol: ale určitě to vyzkoušejte pred srazem :mrgreen: kdyby si to nechtěla vzit,
O dudlikach taky říkají že kazí techniku kojení… No mě malou odvezli po porodu do jiné nemocnice a nikdo se mě neptal zda ji můžou dát dudlika… Mě to teda nevadilo neboť jsem měla sbaleny i svuj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25
10.7.20 10:36

@mijala no mame male od Aventu vc savky, doporucujou je. Tak to dnes vyzkousim. Spis se obavam, aby ji nebolelo brisko :hear_no_evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6805
10.7.20 10:44
@Emmule1 píše:
@mijala no mame male od Aventu vc savky, doporucujou je. Tak to dnes vyzkousim. Spis se obavam, aby ji nebolelo brisko :hear_no_evil:

A odstříkat nemůžeš? Škoda dávat UM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25
10.7.20 10:49

@Lucie_Sx no jednou jsem to zkusila odtrikavat cely den a odstrikala jsem uplny minimum. Zas tolik mleka nemam :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
839
10.7.20 11:02

@Emmule1 to ze neodstrikas, neznamena, ze nemas. Nektery zensky neodstrikaji nuc a pritom koji i roky. Z tohi nic nevyvozuj. Ja bych za sebe rekla, ze flaska je ok, ta flaska medela calma je nejlepsi pro zachovani techniky kojeni. Jen je fakt, ze nektere deti neprijmou flasku, takze urcite zkusit nanecisto, zda to klapne. Pokud fakt neodstrikas, tak dej s uplnym klidem um. Male to nemuze uskodit :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1064
10.7.20 11:33
@Emmule1 píše:
@Lucie_Sx no jednou jsem to zkusila odtrikavat cely den a odstrikala jsem uplny minimum. Zas tolik mleka nemam :zed:

Zkus odstříkávat v noci současně s kojením z druhého prsa. Přes den jsem toho moc neodstříkala, ale v noci pak jo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25
10.7.20 11:35

@Lucie_Sx no jednou jsem to zkusila odtrikavat cely den a odstrikala jsem uplny minimum. Zas tolik mleka nemam :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3929
10.7.20 11:46

KOupila bych tu láhev medela a klidně dala i to UM. Já teda měla elektrickou odsávačku od medely a z tou jsem odsála dost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama