Dokrmování UM nebo jen UM

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
JaniceB
Extra třída :D 13341 příspěvků 18.12.16 09:57
Dokrmovani UM nebo jen UM

Ahoj zeny. Mam na vas dotaz. Mam 4 mesicniho klucika a mame problem…kojila jsem plne do ukonceneho 4 mesice. Pak se mi zdalo, ze mlika ubyva, protoze malej pil /polykal/ jen 3 minuty a pak tahal jak o zavod a byl nevrly. Takto cely tyden po dvou hodinach. Po tydnu protivny byt prestal, ale prestal byt i usmevavy…no a tak jsem mazala k lekarce a zjistilo se, ze mi ubral. Zvazil se tam pred kojenim a po kojeni. Snedl jen 40 ml. Takze byla jasna vec, ze mliko neni. Nicmene lekarka doporudila dokrmovat ho po kojeni UM. A ted ten problem…kdyz si ode me vezme tu trochu, tak z lahve si nevezme nic. Takze do hodiny zase mrci hlady. Kdyz to udelam opacne, zaplacne se UM a pak uz neji ode me a ja odstrikavam - temer nula nic. Uz jsem to vzdala /po dvou tydnech/ a davam mu jen UM a sama rano a vecer odstrikavam. 2×50 ml. Jak to mam udelat, abych do nej nejake to MM dostala? Za dva tydny ma 5 mesicu. Myslite si, ze uz to bez MM zvladne? Vim, ze materske mleko proste nejde nahradit…ale co delat. Tohle je fakt ubijejici kolotoc a sama na nem vidim, ze na te lahvi je aspon najedeny a spokojeny…zazila jste nektera podobnou situaci, kdy jste radeji zvolila tu lahev uz bez dokrmu MM? Diky

Reakce:
sisk
Ukecaná baba ;) 1773 příspěvků 18.12.16 10:22

@JaniceB
Vyjádřím se jen k tomu nahrazeni - jsou deti (jako třeba můj syn), které jsou od mala na UM a normálně prospivaji. Takže se nestresuj, určitě to zvládne.

JaniceB
Extra třída :D 13341 příspěvků 18.12.16 10:27

@sisk Jasny. Ja vim, ze je spousta maminek, co z nejakeho treba i zdravotniho duvodu nekoji vubec…ale ja jsem z toho na palici:))))))))) Prvni dite jsem kojila skoro do roka a uplne bez problemu. By me nenapadlo, ze u druheho o mliko prijdu tak rychle. Ale dekuju za podporu.

dalmati
Ukecaná baba ;) 1185 příspěvků 18.12.16 11:10

Jo, něco podobného jsem měla… sice od porodnice jsem dokrmovala, ale když měl malej 8 měsíců, tak jsem měla nějakou virózu a množství mléka už tak malé šlo do kytek úplně. Chvilku jsem ještě odsávala, ale jako stejně on mě i kojení bojkotoval a celkově to už bylo spíš o přežívání. No, řeknu ti, to, že jsem to pak úplně ukončila byla spíš úleva. Pokud máš čas a prostor, asi bych ještě odstříkávala, aby něco ještě měl, ale když to nepůjde, tak to nepůjde. Malej můj měl pak i separační úzkost, tak jsem místo odsávání si s ním hrála a udělala jsem líp!

Já vyrostla na sunaru a mám vysokou školu - MM není všespasitelné a kolik já znám lidí, co byli kojení, ale mají cukrovku, obezitu, jsou blbí jak tága…

JaniceB
Extra třída :D 13341 příspěvků 18.12.16 11:33

@dalmati Diky

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 7227 příspěvků 18.12.16 15:30

Já jsem vždycky počkala až budu mít odstříkaného na celé krmení a dcerka jednou, někdy dvakrát denně dostala MM, jinak UM. Nestresuj se z toho zbytečně. Kojila jsi dlouho. Od měsíce měla dcerka kombinaci MM a UM a je to naprosto zdravý dítě. Kupodivu zdravější než plně kojené děti. I kdyby jsi přestala teď kojit tak je to v pohodě.

JaniceB
Extra třída :D 13341 příspěvků 19.12.16 07:36

@Janli Diky moc. No ja uz asi prestala vcera…rano jsme jeste bojovali a pak mi dosly sily…:) Prave ze ani na to jedno jidlo za den mu nevyrobim…takze to je totalne hotovy.

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Vyznání lásky Karla a Lilie: Jak doopravdy číst tohle duchovno zahlazující nevěru?

Karel Janeček chtěl být na svátek všech zamilovaných romantický, a tak svou... číst dále >

Překvapení, které vylezlo z tanečnice Lálové: Nevypadám, ale dělám MMA!

Krásná tanečnice Veronika Lálová (27) vypadá něžně až křehce, ale v rozhovoru... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >