Dokrmování UM nebo jen UM

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

JaniceB
Extra třída :D 13269 příspěvků 18.12.16 09:57
Dokrmovani UM nebo jen UM

Ahoj zeny. Mam na vas dotaz. Mam 4 mesicniho klucika a mame problem…kojila jsem plne do ukonceneho 4 mesice. Pak se mi zdalo, ze mlika ubyva, protoze malej pil /polykal/ jen 3 minuty a pak tahal jak o zavod a byl nevrly. Takto cely tyden po dvou hodinach. Po tydnu protivny byt prestal, ale prestal byt i usmevavy…no a tak jsem mazala k lekarce a zjistilo se, ze mi ubral. Zvazil se tam pred kojenim a po kojeni. Snedl jen 40 ml. Takze byla jasna vec, ze mliko neni. Nicmene lekarka doporudila dokrmovat ho po kojeni UM. A ted ten problem…kdyz si ode me vezme tu trochu, tak z lahve si nevezme nic. Takze do hodiny zase mrci hlady. Kdyz to udelam opacne, zaplacne se UM a pak uz neji ode me a ja odstrikavam - temer nula nic. Uz jsem to vzdala /po dvou tydnech/ a davam mu jen UM a sama rano a vecer odstrikavam. 2×50 ml. Jak to mam udelat, abych do nej nejake to MM dostala? Za dva tydny ma 5 mesicu. Myslite si, ze uz to bez MM zvladne? Vim, ze materske mleko proste nejde nahradit…ale co delat. Tohle je fakt ubijejici kolotoc a sama na nem vidim, ze na te lahvi je aspon najedeny a spokojeny…zazila jste nektera podobnou situaci, kdy jste radeji zvolila tu lahev uz bez dokrmu MM? Diky

Reakce:

sisk
Ukecaná baba ;) 1772 příspěvků 18.12.16 10:22

@JaniceB
Vyjádřím se jen k tomu nahrazeni - jsou deti (jako třeba můj syn), které jsou od mala na UM a normálně prospivaji. Takže se nestresuj, určitě to zvládne.

JaniceB
Extra třída :D 13269 příspěvků 18.12.16 10:27

@sisk Jasny. Ja vim, ze je spousta maminek, co z nejakeho treba i zdravotniho duvodu nekoji vubec…ale ja jsem z toho na palici:))))))))) Prvni dite jsem kojila skoro do roka a uplne bez problemu. By me nenapadlo, ze u druheho o mliko prijdu tak rychle. Ale dekuju za podporu.

dalmati
Ukecaná baba ;) 1185 příspěvků 18.12.16 11:10

Jo, něco podobného jsem měla… sice od porodnice jsem dokrmovala, ale když měl malej 8 měsíců, tak jsem měla nějakou virózu a množství mléka už tak malé šlo do kytek úplně. Chvilku jsem ještě odsávala, ale jako stejně on mě i kojení bojkotoval a celkově to už bylo spíš o přežívání. No, řeknu ti, to, že jsem to pak úplně ukončila byla spíš úleva. Pokud máš čas a prostor, asi bych ještě odstříkávala, aby něco ještě měl, ale když to nepůjde, tak to nepůjde. Malej můj měl pak i separační úzkost, tak jsem místo odsávání si s ním hrála a udělala jsem líp!

Já vyrostla na sunaru a mám vysokou školu - MM není všespasitelné a kolik já znám lidí, co byli kojení, ale mají cukrovku, obezitu, jsou blbí jak tága…

JaniceB
Extra třída :D 13269 příspěvků 18.12.16 11:33

@dalmati Diky

Janli
Kelišová 6018 příspěvků 9 inzerátů 18.12.16 15:30

Já jsem vždycky počkala až budu mít odstříkaného na celé krmení a dcerka jednou, někdy dvakrát denně dostala MM, jinak UM. Nestresuj se z toho zbytečně. Kojila jsi dlouho. Od měsíce měla dcerka kombinaci MM a UM a je to naprosto zdravý dítě. Kupodivu zdravější než plně kojené děti. I kdyby jsi přestala teď kojit tak je to v pohodě.

JaniceB
Extra třída :D 13269 příspěvků 19.12.16 07:36

@Janli Diky moc. No ja uz asi prestala vcera…rano jsme jeste bojovali a pak mi dosly sily…:) Prave ze ani na to jedno jidlo za den mu nevyrobim…takze to je totalne hotovy.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >