Doktor v 5+2tt nevidí nic na ultrazvuku

110
23.10.20 09:26

Doktor v 5+2tt nevidí nic na ultrazvuku

Ahoj holky. Hledám tu hlavně podporu :). Podle menstruace bych měla být v 5+2tt, k doktorovi jsem musela takhle brzy, protože se léčím s jednou nemocí, tak abych věděla, zda vysadit léky. Těhotenských testů jsem si dělala předtím asi 6, nemohla jsem uvěřit :D a pozitivní byly všechny. Navíc to na sobě dost cítím, citlivá prsa, únava, občas zvracení, pořád na malou… k doktorovi jsem došla jen pro potvrzení.
Ten se mě nejdřív zeptal, jestli fakt byly testy pozitivní, že nic nevidí. Pak teda “cosi” našel, ale moc přesvědčivý nebyl. Mám přijít za týden.
Doma jsem si udělala další test, čárka byla o dost výraznější než minulý týden (viz foto). Sliznici mám prý vyšší a těhotná jsem, jen se mu to na 5+2 zdá malé, divné…
Dost mě vystrašil. Máte někdo podobnou zkušenost?
Děkuji všem! :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
23.10.20 09:29

Mohla být posunuta ovulace. Mne to taky podle MS nesedělo o 2 týdny. Nezbývá ti nic než čekat a uvidí se na příští kontrole :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
17550
23.10.20 09:30

Tak vůbec bych tohle neřešila. Stačí pár dnů rozdíl a je to vše jinak. prostě jsi šla brzy a je potřeba počkat až bude něco líp vidět. Neděs se. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
907
23.10.20 09:48

Chápu, že to potřebuješ vědět co nejdřív, ale 5+2 je prostě pořád strašně brzo. Stačí aby se posunula ovulace a už si třeba 4+5 a není vidět nic.
Dej tomu tak dva týdny a už to bude úplně jinak. Podstatné je, že ti těhotenství potvrdil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
23.10.20 09:52

@LilyJane kdyby mi to takhle nějak podal doktor, tak jsem asi v klidu. Ale jeho první otázka byla:” A opravdu na tom testu byly dvě čárky? Dyť já tady nic nevidím.”
Vůbec nemluvil o možnosti, že je příliš brzo, že mohla být posunutá ovulace, cokoliv, co by mě uklidnilo. :zed:
Za Tvá slova moc děkuji :srdce:

Příspěvek upraven 23.10.20 v 09:53

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9813
23.10.20 09:53

Těhotenství může být mladší, pokud // sílí, je to na dobré cestě :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2304
23.10.20 09:55

Posunutá ovulace je hit posledních týdnů tady :nevim:
@Suelinda Pokud jsi 5+2, je těhotenství v úplném začátku, potvrzené ho máš a nezbývá, než čekat (což je normální v každém těhotenství)
Není nic divného, že doktor nic neviděl, taky záleží, jak kvalitní má utz. Pozitivní test je jednoznačný, pro klid duše si můžeš dojít na krev jako samoplatce, on ti krev nebral?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
907
23.10.20 10:01

@Suelinda No někteří ti doktoři jsou strašně divní a neumí se s ženskýma vůbec bavit. Ono se ženským doporučuje jít na gyndu až kolem toho 8 týdne, nejenom proto, aby gynekolog něco viděl, ale hlavně aby se vyvarovaly podobného zděšení, když jim nějaký neschopný doktor řekne něco takového.
Navíc v tom 8 týdnu, i kdyby se posunula ovulace, už by mělo být vidět vždycky něco.
Kamarádka tam šla v 6 týdnu, těhotenství ale měla mladší, doktorka (soukromá, drahá ordinace) byla neschopná a nic neviděla, tak ji hned zděsila mimoděložním a poslala ji do nemocnice na vyčištění. Kámoška v slzách, úplně zdrcená a psychicky na dně. A v nemocnici ji doktor řekl, že co se děje, vždyť to mimino je v děloze a jasně vidět… Teď ji po baráku běhá rok a půl staré dítě.
Já si pořád myslím, že by do výuky doktorů mohli zařadit i vhodnou komunikaci s pacienty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
132
23.10.20 10:01

Ahoj, ja kdyz volala na první prohlídku řekli mi ze me objednají až na dobu, kdy mam byt cca v 8 týdnu, driv to prý stejne nepůjde vidět. Ikdyz chapu, ze to potrebujes vědět co nejdriv, podle me těhotná jsi, jen je jeste brzo aby to slo vidět :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
23.10.20 10:10

@LilyJane jak to tu od vás čtu, tak mi to přijde jako něco úplně normálního. Nevím, proč se doktor tvářil jakoby nikdy nic takového neviděl. Přitom nervy jsou teď to nejhorší. Ach jo. Moc děkuju za uklidnění, uvidíme v pátek :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
23.10.20 10:12

@Berry77 ne, krev mi nebral. A od vás to tu holky zní jako něco normálního. Fakt nevím, proč mi to takto nepodal doktor a tvářil se, že nikdy nic takového neviděl, vše je špatně a bude to určitě mrtvý nebo mimoděložní :cert:
No, uvidíme příští pátek. Každopádně děkuju!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
690
23.10.20 10:19

@Suelinda buď v klidku ;) já také potřebovala potvrzení co nejdřív, kvůli rizikové práci, byla jsem 5+2 A viděl jen vyšší sliznici…za dalších 14 dní už byl vidět mrnousek i se srdickem :srdce: vydrz ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7648
23.10.20 10:26

@Suelinda Těhotenství může být mladší…takhle tě Dr akorát vyděsil :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17550
23.10.20 10:40
@Suelinda píše:
@LilyJane kdyby mi to takhle nějak podal doktor, tak jsem asi v klidu. Ale jeho první otázka byla:” A opravdu na tom testu byly dvě čárky? Dyť já tady nic nevidím.”
Vůbec nemluvil o možnosti, že je příliš brzo, že mohla být posunutá ovulace, cokoliv, co by mě uklidnilo. :zed:
Za Tvá slova moc děkuji :srdce:Příspěvek upraven 23.10.20 v 09:53

Tak jedině vzít 2× krev a podle HCG to řešit. A jinak je to opravdu o každém dni. Neplas. Čárky jsi měla a sílí. Já to musela u Dr vysvětlovat, že mám těhotenství mladší, protože jsem věděla datum styku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
23.10.20 11:55

@wena8621 moc děkuju za podporu, kéž by doktor byl trochu lidský, mohla jsem být v klidu. Tak uvidíme za týden, snad budou lepší zprávy :srdce:
Děkuji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama