Doktorka mě neposlala na odběry

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.18 16:47
Doktorka mě neposlala na odběry

Ahoj, beru Isotretinoin proti akne a po měsíci užívání jsem byla u doktorky na kontrole, která mě ale neposlala na odběr krve, aby se ujistila, že je vše v pořádku (funkce jater apod.). Než mi ten lék nasadila, tak jsem na odběry šla, ale teď ne. Snížila mi dávku z 20mg na 10mg, kvůli bolesti zad. Prostě jsem měla za to a všude jsem se dočetla, že se chodí na pravidelné měsíční kontroly. Co myslíte? Děkuju za odpovědi, pomůžete mi. :think:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Michal1986
Kecalka 238 příspěvků 19.09.18 16:55

když tě neposlala na odběry, tak nejspíš proto, že nebyly třeba. Jestli bys přece jen, pro klid duše, nějaké krevní testy chtěla, tak v každém větším městě je laborka, kde ti, jako samoplátci, udělají, co budeš chtít včetně odběru. Odběr vyjde tak na 50kč a základní markery(játra, ALT, AST, crea, urea, P, …) vyjdou na dvě tři stovky max

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.18 16:59
ANONYM
@Michal1986 píše:
když tě neposlala na odběry, tak nejspíš proto, že nebyly třeba. Jestli bys přece jen, pro klid duše, nějaké krevní testy chtěla, tak v každém větším městě je laborka, kde ti, jako samoplátci, udělají, co budeš chtít včetně odběru. Odběr vyjde tak na 50kč a základní markery(játra, ALT, AST, crea, urea, P, …) vyjdou na dvě tři stovky max

Ano, ale u tohoto léku právě jsou třeba pravidelné měsíční kontroly, tak mi to bylo řečeno i v lékárně.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2278 příspěvků 19.09.18 17:06

A proč ses nezeptala rovnou jí,proč tě neposlala a řešíš to ,,s křížkem po funuse'… :nevim:

Michal1986
Kecalka 238 příspěvků 19.09.18 17:06
@Anonymní píše:
Ano, ale u tohoto léku právě jsou třeba pravidelné měsíční kontroly, tak mi to bylo řečeno i v lékárně.

však jsi na kontrole byla, akorát ti nenabrala krev, protože to nebyla třeba, tak o co jde? Tyhle léky na beďary jsou stejně většinou jenom naboostovaný vitamín A, takže moc nevím, co bys v té krvi chtěla hledat :think:

Uživatel je onlineflicek18
Kecalka 285 příspěvků 19.09.18 17:20

Ale sama píšeš, že se chodí na pravidelné kontroly, ne že se pravidelně bere krev. To je asi taky rozdíl. Třeba by ti krev brala jen pri nějakém zhoršení nebo potížích ;)

mroe
Extra třída :D 14560 příspěvků 19.09.18 17:45

A kde ses to docetla? Ja se docetla, ze se musi chodit na pravidelne mesicni kontroly, nic o tom, ze se ma po mesici brat krev.
Dal tam pisou, ze se ma pred, behem a po lecbe nabrat krev na jaterni testy, ale opet tam neni zadny presny casovy udaj, pokud bude lecba trvat treba par mesicu, neznamena to, ze ti budou brat krev kazdy mesic.

Halamka
Závislačka 3695 příspěvků 19.09.18 17:48

Jestli tě bolí záda, vrať se k Dr. a vyzadej si kontrolní testy. Mě takhle bolela po mononukleóze. Myslela jsem, že je to skřípaly nerv a kdesi cosi. Na preventivni mi vyšla játra špatně a dostala jsem léky.

mroe
Extra třída :D 14560 příspěvků 19.09.18 17:52
@Halamka píše:
Jestli tě bolí záda, vrať se k Dr. a vyzadej si kontrolní testy. Mě takhle bolela po mononukleóze. Myslela jsem, že je to skřípaly nerv a kdesi cosi. Na preventivni mi vyšla játra špatně a dostala jsem léky.

A jak sousivi bolest zad s jatry a jake leky se na mononukleozu davaji, kdyz je to virova zalezitost?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.18 19:29
ANONYM
@Halamka píše:
Jestli tě bolí záda, vrať se k Dr. a vyzadej si kontrolní testy. Mě takhle bolela po mononukleóze. Myslela jsem, že je to skřípaly nerv a kdesi cosi. Na preventivni mi vyšla játra špatně a dostala jsem léky.

A vy jste užívala také Isotretinoin?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.18 19:29
ANONYM
@Halamka píše:

A vy jste užívala také Isotretinoin?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.18 19:30
ANONYM
@mroe píše:
A kde ses to docetla? Ja se docetla, ze se musi chodit na pravidelne mesicni kontroly, nic o tom, ze se ma po mesici brat krev.
Dal tam pisou, ze se ma pred, behem a po lecbe nabrat krev na jaterni testy, ale opet tam neni zadny presny casovy udaj, pokud bude lecba trvat treba par mesicu, neznamena to, ze ti budou brat krev kazdy mesic.

Musím říct, že jste mě docela uklidnila. Vy jste Isotretinoin užívala?

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1311 příspěvků 19.09.18 19:59

Asi bude nejlepší se na to zeptat doktorky. Je fakt, že v tom příbalovém letáku opravdu píší, že by se po měsíci měly zkontrolovat jaterní testy a lipidy. Tak ještě můžeš poprosit obvodní lékařku jestli by to nenabrala. A těhotenský test Ti doktorka dělala? To mě v tom letáku zaujalo, že se má dělat každý měsíc a pod lékařským dohledem. Tak by mě zajímalo jak je to v praxi. :)

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1311 příspěvků 19.09.18 20:03

@mroe já to tam našla, že se má krev kontrolovat. Před zahájením, pak po měsíci a pak každé 3 měsíce. Ale tedy trvalo mi než jsem tu informaci našla, byla psaná u jaterních poruch, ale já to z toho pochopila tak že by se to mělo dělat u všech, ne pouze pokud se to podává při jaterních poruchách. Ale nejvíc mě zaujala to doporučení dělat opakovaně těhotenské testy pod dohledem lékaře. To si vůbec nedovedu představit, jak na kožním každý měsíc kontrolují těhotenský test :)

mroe
Extra třída :D 14560 příspěvků 19.09.18 21:36
@Lucka1111 píše:
@mroe já to tam našla, že se má krev kontrolovat. Před zahájením, pak po měsíci a pak každé 3 měsíce. Ale tedy trvalo mi než jsem tu informaci našla, byla psaná u jaterních poruch, ale já to z toho pochopila tak že by se to mělo dělat u všech, ne pouze pokud se to podává při jaterních poruchách. Ale nejvíc mě zaujala to doporučení dělat opakovaně těhotenské testy pod dohledem lékaře. To si vůbec nedovedu představit, jak na kožním každý měsíc kontrolují těhotenský test :)

Ja ne, cetla jsem to cele, asi jsem cetla pribalak neceho podobneho, ale se stejnou ucinnou latkou. Bylo tam doslova pred, behem a po skonceni lecby, bez presneho casoveho udaje. Ale o tehotenskem testu jsem tam cetla a taky a moc by me zajimalo, j ak to vypada v praxi. https://www.srovnejleky.cz/…-104894.html

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Cajthamlová se přirovnala k Farné a říká: Žena se mění celý život

Dietoložka, internistka a hvězda pořadu DoktorKA Kateřina Cajthamlová (56) se... číst dále >

Opil se a pak se svlékal? Nové svědectví v případu údajného zbití Jana Tuny

Reportér Jan Tuna (45) tvrdí, že ho během vánočního večírku v pražském klubu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >