Doktorka mě objednala bez mého souhlasu

Anonymní
21.10.20 22:26

Doktorka mě objednala bez mého souhlasu

Máte někdo zkušenost, že Vás doktorka objedná někam bez souhlasu a ani to s vámi neprobere? Šla jsem na neurologii, doktorka mě vyšetřila a řekla mi, že mě pošle na rentgen a krev. Mám jít do čekárny a počkat na žádanky. Tedy jsem šla a když sestra vylezla aby mi všechny zprávy předala, tak mi krom těchto žádanek dala i žádanku na nějaké SEPy + MEPy.
Což tedy vůbec nevím co je. Objednávala mě tam sestra (slyšela jsem přes dveře, jak někomu do telefonu říká mé jméno a diktuje telefon). Bez mého souhlasu.
A taky doktorka mi napsala do zprávy datum kontroly, na kterém jsme se opětovně nedomluvili. Když jsem přišla zpět a řekla jsem ji že v daný den nemohu, tak mi řekla, že jsme se na něj, ale domluvili… 8o
Zůstala jsem a upřímně jsem v šoku doteď, jak si mě může dovolit doktor objednat k jinému doktorovi, aniž by mi o tom řekl

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1974
21.10.20 22:34

Tak vyšetření odmítni a je to. Určitě to není povinné.
Třeba se ti o tom jen doktorka zapomněla zmínit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20017
21.10.20 22:36
@Anonymní píše:
Máte někdo zkušenost, že Vás doktorka objedná někam bez souhlasu a ani to s vámi neprobere? Šla jsem na neurologii, doktorka mě vyšetřila a řekla mi, že mě pošle na rentgen a krev. Mám jít do čekárny a počkat na žádanky. Tedy jsem šla a když sestra vylezla aby mi všechny zprávy předala, tak mi krom těchto žádanek dala i žádanku na nějaké SEPy + MEPy.
Což tedy vůbec nevím co je. Objednávala mě tam sestra (slyšela jsem přes dveře, jak někomu do telefonu říká mé jméno a diktuje telefon). Bez mého souhlasu.
A taky doktorka mi napsala do zprávy datum kontroly, na kterém jsme se opětovně nedomluvili. Když jsem přišla zpět a řekla jsem ji že v daný den nemohu, tak mi řekla, že jsme se na něj, ale domluvili… 8o
Zůstala jsem a upřímně jsem v šoku doteď, jak si mě může dovolit doktor objednat k jinému doktorovi, aniž by mi o tom řekl

tak to je katastrofa, hele když se ti to nelíbí naji si jiného murd

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4404
21.10.20 22:47

Ty jo, ona se tě doktorka snaží vyšetřit a léčit, měla by sis na ni stěžovat… Já chápu, že člověk bývá někdy v šoku, vyjevenej atp, na nic se nezmůže a pak doma splace nad výdělkem, ale přece není problém zvednout telefon a řešit to s ní, ne? Taky jsem. jednku misto zadanky dostala uz rovnou termin, ale byla jsem naopak ráda, že to nemusím řešit, navíc tím, že jsem souhlasila, ze mi vystavi tu zadanku, tak jsem vlastne souhlasila s tim vysetrenim. Kdo ho fyzicky objedná, je už přece jedno. A pokud tam nechceš jít, tak tak nechod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9418
21.10.20 22:59

Sep a mep je vyšetření senzorických podnětů a motorických podnětů…dají ti nějaké elektrody na páteř a hlavu a budou zkoušet jestli ta funkce mezi páteři a mozkem je ok…asi něco takového :) jinak bych byla ráda, že mě dr objednala, většinou tak člověka vezmou prednostne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60878
21.10.20 23:12

Cece, máš být ráda, že se stará a nevykasle se na tebe.. Když se ti to nelíbí, změn mudr.. A vyšetření odmítni.. Můžeš mít pak dr, jako jsem měla třeba já, co neřeší nic a na vše ti dá Paralen, že to bude ok :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18794
21.10.20 23:13

Tak tam příště nelez a vykurýruj se doma lipovým čajem. Aspoň budou mít doktoři víc času na lidi, co jejich péči potřebují. Neuvěřitelný, na co všechno budou lidi remcat 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
842
21.10.20 23:17

Mám jednu doktorku, která mi vždycky na zprávu rovnou vytiskne termín další návštěvy bez toho, aby se ptala, zda můžu. Ale tak kdyby člověk nemohl, zavolá si a přeobjedná se, ne? :nevim: Děláš z komára velblouda, neobjednala tě na sterilizaci. A jít tam nemusíš, když nechceš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18794
21.10.20 23:19
@kavenka píše:
Tak vyšetření odmítni a je to. Určitě to není povinné.
Třeba se ti o tom jen doktorka zapomněla zmínit.
Žádný zapomněla, uškodit jí určitě chtěla, chudince šokovaný. Honit jí po všech čertech, když žádné vyšetření nepotřebuje. Kvůli tomu přece k tomu doktoru šla, že jí nic není a nepotřebuje vyšetřovat, to dá rozum
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4054
21.10.20 23:19

Zakladatelko, ale ona Vás neobjednala za jiným doktorem

objednala Vás na spešl neurologické přístrojové vyšetření, v rámci došetření toho co řeší

asi jako kdyby Vás objednala na eeg, nebo ekg vyšetřeni

můžete to ještě vykomunikovat mailem a poladit ten termín, ale nepřijde mi to jako zásadní problém

:think:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4358
21.10.20 23:22

Tak ona se ti snaží pomoci a ty takhle… Chudák doktorka. To je přesně to, že se lidem nezavdecis… :nevim:
Smutné. :nevim: :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.20 00:01

Řekla mi že mě pošle na rentgen a na krev, ok nemám problém. A neměla bych problém ani s tímto vyšetřením. Ale že mi neřekne, pošlu vás na to a to vyšetření a pak mě sestra objednává na něco a já ani nevím na co, to mi vadí

• Citovat
  • Nahlásit
45
22.10.20 00:28

No a ty nemáš ústa aby ses zeptala? Buď sestry nebo doktorky? Těžký říct „sestři, prosím vás, co je za tohle vyšetření? Paní doktorka se zmínila jen o tom a tom“ a že tě rovnou objednali? No a? Místo abys byla ráda, tak si akorát stěžuješ, možná aby si je za to rovnou zažalovala bože. Představ si že někde ti dají jen papír a zavolejte si tam a domluvte si to a pak jak blbec čekáš měsíc než mají termín.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8444
22.10.20 00:50
@Anonymní píše: Řekla mi že mě pošle na rentgen a na krev, ok nemám problém. A neměla bych problém ani s tímto vyšetřením. Ale že mi neřekne, pošlu vás na to a to vyšetření a pak mě sestra objednává na něco a já ani nevím na co, to mi vadí

Tak se ji na to musis hned zeptat.
Vetsinou doktori nechaji na pacientovi, at se objedna sam „nekam“. To, ze te objednala sama, svedci bud o tom, ze se ji zda situace vazna, nebo je proste zvykla to zarizovat sama. Kazdopadne neni to uplne bezne, spis na to doktori kaslou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
22.10.20 05:36

A chcete být vyšetřená a léčená, nebo ne? Pokud ano, tak si nepridelavejte stres a zapište si do kalendáře termíny. Pokud tam už něco máte, máte telefon a mluvidla. Preobjednejte se. Pokud tam jít nechcete, tak by bylo slušné se odhlásit a nebolokovat termín skutečně nemocným.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama