Doktorka mě poslala na test COVID, co se stane když tam nepůjdu?

Anonymní
24.9.20 18:55

Doktorka mě poslala na test COVID, co se stane když tam nepůjdu?

Měla jsem nějaké příznaky a chtěla jsem po doktorce léky, ale ta na mě vysolila hned test na který se mám dostavit. Mě se hodně ulevilo a nejvíc mě trápila vodnatá rýma, která je již taky pryč, po 3 dnech.

Co se stane, když na ten test nepůjdu? Má někdo zkušenost?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5274
24.9.20 18:58

Dostanete po rukách (kriminál), jelikož možná úmyslně šíříte infekční nemoc a nebo absolutně nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20883
24.9.20 18:58

Mas neschopenku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.9.20 18:59

Ne, jsem studentka a výšku mi zavřeli

• Citovat
  • Nahlásit
3833
24.9.20 19:00

No…asi neporadím, měla byste jít

podlě mě se asi nic nestane, ale jakmile jste poslána, je povinnost jít…je na to i flastr

:nevim:

je toho tak hrozně moc a je v tom natolik velkej zmatek, že podle mě se nic nestane…ale držte se alespon v izolaci, kdo je poslanej na test, nesmí chodit do práce a má nařízenou izolaci doma

což lidi ne vždy chápou, typicky požadují test " pro jistotu" ale chtěj chodit nadále do práce, což v případě testů hrazených pojištovnou aktuálně nelze

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3833
24.9.20 19:01

@Cenarius

mám pocit že ten flastr je snad 3 mega, ale pokud se někdo drží doma v izolaci a neběhá prokazatelně po venku a v práci, tak součinnnost jakš takš poskytuje, tak by to mělo snad jít

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
317
24.9.20 19:02

No, nejsem si úplně jistá, ale řekla bych, že povinnost tam jít nemáš. Ideální by bylo domluvit se s lékařkou a vysvětlit jí, že už ti je dobře, ona možná usoudí, že test není potřeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13867

Jestliže tě poslala doktorka, tak už tě hodila do systému. Takže jsi na seznamu hygieny. Co bude dál je otázka. Oni by tě měli správně kontaktovat.
A že ti nic není. Známé dítě bylo pozitivní, a také mu nic nebylo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20883
@Borrealis píše:
No…asi neporadím, měla byste jít

podlě mě se asi nic nestane, ale jakmile jste poslána, je povinnost jít…je na to i flastr

je toho tak hrozně moc a je v tom natolik velkej zmatek, že podle mě se nic nestane…ale držte se alespon v izolaci, kdo je poslanej na test, nesmí chodit do práce a má nařízenou izolaci doma

což lidi ne vždy chápou, typicky požadují test " pro jistotu" ale chtěj chodit nadále do práce, což v případě testů hrazených pojištovnou aktuálně nelze

Lze, staci, kdyz jsi zdravotnik. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3833
24.9.20 19:04

@Zabza2
naopak, je povinna jít,

MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ
Ministerstvo zdravotnictví jako správní úřad příslušný podle § 80 odst. 1 písm. g) zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon č. 258/2000 Sb.“), nařizuje postupem podle 69 odst. 1 písm. i) a odst. 2 zákona č. 258/2000 Sb. k ochraně obyvatelstva a prevenci nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem SARS-CoV-2 toto mimořádné opatření:

https://www.mzcr.cz/…odvolani.pdf

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.9.20 19:04

Co říkáte na ty zprávy které se ted šírí o tom, že lidé mají pozitivní testy i když na testu nebyli? z toho mám taky obavu

• Citovat
  • Nahlásit
13867
24.9.20 19:05
@Anonymní píše:
Co říkáte na ty zprávy které se ted šírí o tom, že lidé mají pozitivní testy i když na testu nebyli? z toho mám taky obavu
Že nepůjdeš a přijde ti výsledek, že jsi pozitivní?
No pak budeš mít nařízenou karanténu 10 dní.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3833
24.9.20 19:05

@mroe

no anoooo
samozřejmě zdravotníci mají svá tzv " jiná" pravidla, no anoooo :mrgreen:

tzv paralelní vesmír, žáno

ne že by se na ně zákony nevztahovaly, jako jooo, jako tzv, vztahují, ale…

/ jako obvykle /
:roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13993
24.9.20 19:07

No myslím, že asi nic, le pro jistotu bych šla. Ono spousta lidí má Covid a nemá žádné příznaky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3833
24.9.20 19:07
@Anonymní píše:
Co říkáte na ty zprávy které se ted šírí o tom, že lidé mají pozitivní testy i když na testu nebyli? z toho mám taky obavu

tak když na testu nebyli, těžko ho mohou mít pozitivní

teda ne že by v našem bojdelu i toto nebylo možné, ale je to dobrý dada
:mrgreen:

jinak, zjištuji že o dost přesnější parametr než test je ztráta čichu a chuti a bodání… pálení kůže, jako tisíce jehliček v kůži a čich fpytli

je to citlivější a přesnější příznak než test, dobrý vědět, může se hodit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama