Doktorka mi nechce vypsat formulář

Anonymní
17.2.16 14:36

doktorka mi nechce vypsat formulář

Dobrý den, nechávám se v anonymitě kvůli těm co mě budou mít za vyžírku státu.

Nechci tu rozebírat mojí životní situaci, to tu stejně nikoho nezajímá a každý má na to svůj obrázek…

Ale chtěla jsem se zeptat jestli namáte někdo stejnou zkušenost… Docházím na hmotnou nouzi.. otěhotněla jsem a když jsem to byla na socce ohlásit, vrazila mi do ruky formulář na jakousi těhotenskou dietu, že na to mám nárok, ale že to musím mít potvrzené od gynekoložky… šla jsem tedy ke své gyn., ta na mě koukala, jakože jsem spadla asi z višně, že to jsou dávky pro cikány, že toho není zastáncem a že mi to nevypíše… Tak jsem teď celá jalová… Kdybych teda byla černá, tak mi to doktorka napíše? a když ze zákona mám nárok na tento příspevěk, může mi to gynekoložka odmítnout vypsat? vždyť tam nepíše nic složitého, jen od kdy do kdy jsem těhotná, razítko a podpis… o této dávce jsem nevěděla, jen mi příjde nefér, že kvůli zatrojčené doktorce příjdu měsíčně o pár stovek navíc, na které vlastně mám nárok… může si to doktorka dovolit?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
17.2.16 14:40

Omlouvám se, vložila jsem to sem dvakrát, ale pokaždé pod jiným názvem, nevíte jak jednu diskusi smazat?
Zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
22512
@Anonymní píše:
Dobrý den, nechávám se v anonymitě kvůli těm co mě budou mít za vyžírku státu.

Nechci tu rozebírat mojí životní situaci, to tu stejně nikoho nezajímá a každý má na to svůj obrázek…

Ale chtěla jsem se zeptat jestli namáte někdo stejnou zkušenost… Docházím na hmotnou nouzi.. otěhotněla jsem a když jsem to byla na socce ohlásit, vrazila mi do ruky formulář na jakousi těhotenskou dietu, že na to mám nárok, ale že to musím mít potvrzené od gynekoložky… šla jsem tedy ke své gyn., ta na mě koukala, jakože jsem spadla asi z višně, že to jsou dávky pro cikány, že toho není zastáncem a že mi to nevypíše… Tak jsem teď celá jalová… Kdybych teda byla černá, tak mi to doktorka napíše? a když ze zákona mám nárok na tento příspevěk, může mi to gynekoložka odmítnout vypsat? vždyť tam nepíše nic složitého, jen od kdy do kdy jsem těhotná, razítko a podpis… o této dávce jsem nevěděla, jen mi příjde nefér, že kvůli zatrojčené doktorce příjdu měsíčně o pár stovek navíc, na které vlastně mám nárok… může si to doktorka dovolit?

není to dávka pro cikány, je to dávka pro každého, komu na ní vzniká nárok, i kdyby byl puntíkatej :roll: myslím, že to by ti dr odmítat neměla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58819
@Anonymní píše:
Omlouvám se, vložila jsem to sem dvakrát, ale pokaždé pod jiným názvem, nevíte jak jednu diskusi smazat?
Zakladatelka

napiš sz adminovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3607
17.2.16 14:41

Davky pro cikany? To asi pani doktorka upadla na hlavu, ne? Davky jsou od statu a jsou snad pro vsechny, kteri na ne maji narok. Sla bych znovu za doktorkou a poprosila ji o vypsani.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22868
17.2.16 14:41

A není ta dieta proplácená jen pro rizikové, nebo tak něco?? :think: Jakože by se odmítala podílet na podvodu? :nevim:
Jinak pokud na to nárok máš, i jako zdravá těhotná, tak jdi za doktorkou opakovaně. Když ti za to těch pár stovek stojí :nevim:
A že budu trochu moralizovat, když jsi už teď na hmotné nouzi, jak se budeš starat o mimino a platit mu jeho náklady? Nebo vše na socku? :roll: Tak to se klidně vrať za doktorkou a řekni jí, nejsem černá, ale chovám se jako černá, potvrďte mi ten papír, děkuji, nashledanou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20576
17.2.16 14:42
@atominnka píše:
není to dávka pro cikány, je to dávka pro každého, komu na ní vzniká nárok, i kdyby byl puntíkatej :roll: myslím, že to by ti dr odmítat neměla

no možná zakladatelka žádné dietní opatření nepotřebuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1776

Tvl…to bude diskuze.
Tehotenska dieta je co? Nejakej příspěvek, abys dobre jedl ač tehotenstvi? Slusne bych doktorku poprosila, ze ti to moc pomuze atd. Jestli tam vlitnes jak furie a ohanis se pravy, tak bych te poslala nekam.
Tatinek nic?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58819
@Mar__tanka1983 píše:
A není ta dieta proplácená jen pro rizikové, nebo tak něco?? :think: Jakože by se odmítala podílet na podvodu? :nevim:
Jinak pokud na to nárok máš, i jako zdravá těhotná, tak jdi za doktorkou opakovaně. Když ti za to těch pár stovek stojí :nevim:
A že budu trochu moralizovat, když jsi už teď na hmotné nouzi, jak se budeš starat o mimino a platit mu jeho náklady? Nebo vše na socku? :roll: Tak to se klidně vrať za doktorkou a řekni jí, nejsem černá, ale chovám se jako černá, potvrďte mi ten papír, děkuji, nashledanou…

ne, je pro všechny těhotné, co berou hmotnou nouzi mmchdm, po porodu bude muset mít výživné na sebe, na dítě, polovinu uhrazených nákladů. POkud ne nebo pokud neuvede dítěti do RL otce, o celou hmotnou přijde. je to jednoduchý

Příspěvek upraven 17.02.16 v 14:44

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22512
17.2.16 14:43
@Mar__tanka1983 píše:

tak nevíš, jak mna tom zakladatelka je, nesoudila bych :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58819
@neumisa píše:

to není vázané na žádnou dietu, to je pro těhotné a kojící. bez rozdílu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22512
@neumisa píše:

no, ale nepřísluší doktorce tohle soudit,. toto posoudí úřady :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20576
17.2.16 14:47
@martina.se píše:
to není vázané na žádnou dietu, to je pro těhotné a kojící. bez rozdílu.

už jsem to našla…

Jediným příspěvkem, který souvisí specificky s těhotenstvím, je tzv. těhotenská dieta. Ta by Vám mohla být vyplácena od počátku těhotenství až do jednoho roku věku dítěte za předpokladu, že máte nárok na příspěvek na živobytí a po porodu budete své dítě kojit. Těhotenská dieta může dosáhnout výše až 1.800 Kč měsíčně.

zdroj:
http://www.bezplatnapravniporadna.cz/…-zakona.html

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
108
17.2.16 14:47

A musí to být orazítkovaný zrovna z gyndy? Třeba by ti tam ten štempl dal obvoďák.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20576
17.2.16 14:48
@atominnka píše:
no, ale nepřísluší doktorce tohle soudit,. toto posoudí úřady :nevim:

no tak zrovna o dietě by měl asi rozhodovat doktor a ne úředník. Ale to je fuk, už jsem dohledala, na co je příspěvek vázaný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama