Doktorka mi nevypsala PN

Anonymní
15.12.19 13:45

Doktorka mi nevypsala PN

Maminky, potřebuji radu.
Byla jsem hospitalizovaná šest dní v nemocnici pro bolesti. Jsem těhotná.
Měla jsem být propuštěna zítra, ale kvůli práci manžela jsem potřebovala odejít z nemocnice dnes. Bylo mi napsáno že odmítám léčbu. Doktorka mi navíc nedala neschopenku ačkoliv do práce určitě nepůjdu, jsem na rizikovém a teprve dnes mě propustili, ve zprávě jasně píše klidový režim.
Nevím co řeknu zítra v práci, kontrolu mám za tři dny.
Neřešil jste někdo něco podobného prosím?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8211
15.12.19 13:52

Tak neschopenku sis měla vyžádat když si nastoupila do nemocnice. Teď už ti ji zpětně nikdo nedá po týdnu. Ale nechápu, když píšeš že si na rizikovem tak ji máš už ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25150
15.12.19 13:53
@Anonymní píše:
Maminky, potřebuji radu.
Byla jsem hospitalizovaná šest dní v nemocnici pro bolesti. Jsem těhotná.
Měla jsem být propuštěna zítra, ale kvůli práci manžela jsem potřebovala odejít z nemocnice dnes. Bylo mi napsáno že odmítám léčbu. Doktorka mi navíc nedala neschopenku ačkoliv do práce určitě nepůjdu, jsem na rizikovém a teprve dnes mě propustili, ve zprávě jasně píše klidový režim.
Nevím co řeknu zítra v práci, kontrolu mám za tři dny.
Neřešil jste někdo něco podobného prosím?

Vem si dovolenou. Ptala ses proč ti jí nenapsala? Předpokládám, že to je tedy na základě toho, že si podepsala reverz. Nějak nechápu spojení rizikové - chození do práce. Své doktorce nemůžeš zavolat, zda ti PN napíše?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1352
15.12.19 14:11

Máš v tom nějaký zmatek, pokud chodíš do práce, musela jsi si o neschopenku říct při nástupu do nemocnice a poté ji co nejdříve doručit zaměstnavateli, aby věděl, že jsi nemocná, jinak by tě taky mohl na hodinu vyhodit, ale pokud píšeš, že ji na rizikovém, tak tu neschopenku máš už dávno, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
365
15.12.19 14:15

Neschopenku lze vypsat až 3 dny zpětně, víc ne.
Nějak ale nechápu, proč ses s tou doktorkou více nedomluvila, neřekla jí, v jaké jsi situaci, a podepsala revers…
Jestli teda neschopenku nemáš, tak jdi v pondělí buď k obvoďákovi nebo za gynekologem, některý by ti ji měl vypsat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
214
15.12.19 14:16

Hned zitra rano k lekari gynda/obvodak a nechat si napsat neschopenku. Lepsi, kdyz vypisuje tvuj dr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2798
15.12.19 14:17

A za pobyt v nemocnici mas acka? Proc sis nenechala napsat PN uz s nastupem do spitalu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.12.19 14:40

Já jsem to při příjmu vůbec neřešila, bylo mi na nic. Bolesti. Strach. Doktorka mi ji nenapsala s tím, že když jdu na reverz a je mi tak dobře tak ji snad nepotřebuju. Přitom by mě propustila zítra ráno. Na rizikovém jsem do hospitalizace nebyla, pracovala jsem. Na rizikové musím jít teď.

• Citovat
  • Nahlásit
8211
15.12.19 14:46

Tak když si tam byla 6 dní, tak sis to mohla pořešit za tu dobu. Tak bez ráno ke své doktorce ať ti ji napíše, ale může jen 3 dny zpětně, takže na tu dobu co ji nemáš si budeš muset vzít dovolenou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1132
15.12.19 14:52

Bez na gyndu zítra, ať ti vystaví PN, dá se tři dny zpětně, ale i více, musí se požádat OSSZ o zpětné uznání, když budeš mít propousteci zprávu, myslím, že posudkovy lékař to bez problémů uzná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5329
15.12.19 15:06

Tak 6 dní jsi v práci nebyla, cos jim řekla? Nebo jsi neměla směnu? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53125
15.12.19 15:15

6 dní jsi nedodala neschopenku do práce? To se řeší už při příjmu jestli potřebuješ neschopenku ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20548
15.12.19 15:27

A může obvodní nebo gynda vystavit i na dobu pobytu v nemocnici? myslím že ne :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1776
15.12.19 15:44

Tohle je naprosto zarážející chování, který těžko někdo pochopí no. 6 dni ti bylo asi tak zle, ze si nemohla vyřizovat nic a pak to zase bylo tak dobre, ze už si mohla dřív domu. :nevim: sama si sahni do svědomí, priznej se, ze ses na to vykaslala a zítra rano zajdi na gyndu a vyres to tam

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1479
15.12.19 15:58

Tak to je logicke ne, kdyz odejdes na reverz = asi lecbu nepotrebujes a tim padem neni treba PN…
A cele to moc nedava smysl, jak pisou holky - ty jsi sest dni v nemocnici a zamestnavatel to vubec nevi? Nebo jak ses tam domluvila? Nechapu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat