Dokument k ochraně majetku před exekutory

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  14.03.18 22:58
Dokument k ochraně majetku před exekutory

Ahoj, potřebuji pomoci se sepsáním dokumentu, k ochraně majetku před exekucí ve kterém účastník přiznává, že je ve zmíněném domě pouze v podnájmu a nic kromě osobních věcí není jeho. Aby to podepsali všichni zúčastnění a majitelé nemovitosti by se nemuseli bát o svůj majetek. Ten účastník - dlužník má v tomto domě trvalé bydliště. Majetek jako elektronika, nábytek chci nechat napsat na matku která ty věci zakoupila a pomohla mi byt vybavit. Už se mi z platu platí a strhávají dvě exekuce a ta třetí co přišla jím bylo řečeno že mi nemají z čeho strhávat už tak čeká v pořadí ale mám strach at domu nepřijde exekutor a nezačne zabavovat majetek osobní věci. Poradí někdo děkuji.

Reklama

Reakce:

Šarlota4
Echt Kelišová 9440 příspěvků 14.03.18 23:06

Toto je podle me nezajima. Budou chtit faktury od veci na jmeno jine osoby nez je dluznik. Tohle si muze sepsat kazdej, ale pokud se mylim, tak minimalne je treba overit podpisy.

Šarlota4
Echt Kelišová 9440 příspěvků 14.03.18 23:07

Btw vylozene osobni veci zabavit nemuze.

Anonymní  14.03.18 23:09

@Šarlota4 Rozumím matka má ucty od datartu kde mi byla zakoupená pračka a podobně. Ale není uvedeno její jméno. A to ověření podpisu muže být přes poštu? nebo notář musí být? a kolik to stojí cenově děkuji.

Příšera
Ukecaná baba ;) 1435 příspěvků 14.03.18 23:10

Musí být faktura na jméno, účtenka nestačí. Možná by stačilo kdyby tam byla uvedena platba kartou a nějak dokázat, že je karta její. Ale to nevím jistě.

Anonymní  14.03.18 23:11

@Příšera platby byli v hotovosti a je to pouze učetenka z obchodu a některé i z bazaru ale na to nemáme učet jedině vystavit danový doklad mě napadlo a udělat.

Anonymní  14.03.18 23:16

Musí být uvedeno v nájemní nebo podnájemní smlouvě vybavení bytu, domu, přesně rozepsané(výrobní čísla vyrobků- pračka, lednička atd. radia, televize, nejlépe fotky těch věcí nebo popsané věci a majitel těch věcí musí mít účtenky od těch věcí. atd) pokud to bude mít majitel takto ošetřeno, žádný exekutor nato nemůže, když to vlastně máte v nájmu a pouze to užíváte.

Šarlota4
Echt Kelišová 9440 příspěvků 14.03.18 23:18

Ted jsem zbezne googlila a ten dokument je zbytecny. Brali by ho jako ucelove vytvoreny pro ochranu majetku. Kdybys to udelala v dobe nakupu, tedy pravdepodobne pred vznikem exekuce a nechala overit podpisy, tak by mel mozna vahu. Uctenky ti jsou take k nicemu, protoze tam neni jmeno. Svedectvi 3 osoby je mozne, ale na to exekutori asi prdej. Myslim, ze muzes proste doufat, ze neprijdou. Treba se nekdo ozve s realnou zkusenosti.

Magdaleeena
Kelišová 5560 příspěvků 14.03.18 23:19

To stačit nebude, musí být na maminku či třetí osobu. Úředně ověřený seznam.
A stejně v praxi neznamená, že by Ti věci nezabavili. Zřejmě zabaví a maminku bude muset podat vylučovací žalobu.
Kdyby bylo tak jednoduché obejít, bylo by to nelogické, za mě tedy i nesprávné.
Popravdě - maminky mi je celkem líto.
Tobě doporučuji být aktivní a spolupracovat.

@Anonymní píše:
@Příšera platby byli v hotovosti a je to pouze učetenka z obchodu a některé i z bazaru ale na to nemáme učet jedině vystavit danový doklad mě napadlo a udělat.

Šarlota4
Echt Kelišová 9440 příspěvků 14.03.18 23:23
@Magdaleeena píše:
To stačit nebude, musí být na maminku či třetí osobu. Úředně ověřený seznam.
A stejně v praxi neznamená, že by Ti věci nezabavili. Zřejmě zabaví a maminku bude muset podat vylučovací žalobu.
Kdyby bylo tak jednoduché obejít, bylo by to nelogické, za mě tedy i nesprávné.
Popravdě - maminky mi je celkem líto.
Tobě doporučuji být aktivní a spolupracovat.

Ano toto delaji, aby donutili dluznika zaplatit a vydaji zabavene veci zpet. Bez vylucovaci zaloby. Oni vedi, ze pro spoustu lidi je to spanelska vesnice. Bohuzel i ja si myslim, ze ucelova ochrana majetku je spatna. Tady je skoda, ze nejsou jmenovite faktury. Bylo by to bez problemu.

Magdaleeena
Kelišová 5560 příspěvků 14.03.18 23:29
Mno, já bych doporučovala řešit problém z opačné strany - brigáda, druhá práce a řešit tu třetí exekuci takto.
@Šarlota4
@Šarlota4 píše:
Ano toto delaji, aby donutili dluznika zaplatit a vydaji zabavene veci zpet. Bez vylucovaci zaloby. Oni vedi, ze pro spoustu lidi je to spanelska vesnice. Bohuzel i ja si myslim, ze ucelova ochrana majetku je spatna. Tady je skoda, ze nejsou jmenovite faktury. Bylo by to bez problemu.

Šarlota4
Echt Kelišová 9440 příspěvků 14.03.18 23:31

@Magdaleeena mno to nepochybne.

lasička1
Echt Kelišová 8007 příspěvků 15.03.18 08:19
@Magdaleeena píše:
Mno, já bych doporučovala řešit problém z opačné strany - brigáda, druhá práce a řešit tu třetí exekuci takto.
@Šarlota4

Řešila bych to stejně-snažit se zaplatit to co dlužím. Ne zjišťovat jak se tomu vyhnout.

Anonymní  15.03.18 08:57

@lasička1 za týden jdu na insolvenci tam mi bylo řečeno že mi pomohou. Už platím dvě exekuce. Zavolám insolvencnimu správci co udělat a jak se ochránit. Nemám peníze na zakoupení nových věci do domácnosti.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Galerie plná vězňů: 12 slavných celebrit, které skončily za mřížemi

Ne všechny celebrity se chovají jako andílci. Některé hvězdy občas řádí tak... číst dále >

Marešova exmanželka měla vážnou nehodu: Spadla na vodních lyžích!

První manželka Leoše Mareše Monika Poslušná Marešová nebude mít zrovna hezké... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět nenápadných signálů vašeho těla, které byste neměli přehlížet

Možná i vy patříte k lidem, kteří nikdy nemají čas zajít k lékaři na... číst dále >

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Reklama