Reklama

Dokument Skutečná cena

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tarjei
Závislačka 3946 příspěvků 27.09.18 12:31
Dokument Skutečná cena - dopady Fast fashion

Někdo to tu doporučoval, nářez jako. Cena za hromady zbytečnejch hadrů, který nikdo doopravdy nepotřebujem. Kdo přemejšlíte nad souvislostma doporučuju shlídnout. Tady ke stažení anglicky s anglickejma titulkama, česky jsem to nenašla.
https://www.ulozto.cz/!HriyVOiLSmUx/the-true-cost-skutecna-cena-dokument-2015-cz-tit-mkv

Reklama

Reakce:

Evulina
Neúnavná pisatelka 15167 příspěvků 27.09.18 13:02
@Tarjei píše:
Někdo to tu doporučoval, nářez jako. Cena za hromady zbytečnejch hadrů, který nikdo doopravdy nepotřebujem. Kdo přemejšlíte nad souvislostma doporučuju shlídnout. Tady ke stažení anglicky s anglickejma titulkama, česky jsem to nenašla.
https://www.ulozto.cz/!HriyVOiLSmUx/the-true-cost-skutecna-cena-dokument-2015-cz-tit-mkv

Děkuji moc, až bude čas, juknu na to.
Nakupuju kvůli recyklaci v sekáčích a po bazarech..většinou. Něco mám i odjinud, ale ze 3/4 je to ta „druhá ruka“.

Tarjei
Závislačka 3946 příspěvků 27.09.18 13:09

@Evulina jako já u toho i bulela, je to mazec. Právě já už vzdala oblečení u vietnamců, chodím do sekáčů…ono se to ale netýká jen oděvů z číny, je to i bangladéš, indie, kde se šije pro háemko a pod…opravdu silnej zážitek ten dokument a šokující informace.

Tarjei
Závislačka 3946 příspěvků 27.09.18 13:11

Je mi opravdu líto, za co stojej lidem prachy. Líto týhle planety, líto všeho přirozenýho zmařenýho kvůli zisku. Lidstvo se z těch prachů jednou zblázní.

Evulina
Neúnavná pisatelka 15167 příspěvků 27.09.18 13:16

Pro mě to šokující není.
Pro mě už po shlédnutí, jak se zachází se zvířaty ve velkochovech a při transportech, nepřekvapí nic.
Prostě jakákoli „velkovýroba“ je cesta do pekel.
Oblečení buď ty sekáče nebo české malovýrobce (biošatník, Vlček, Veselá nohavice, Fler atd..)

Tarjei
Závislačka 3946 příspěvků 27.09.18 13:21

@Evulina njn…jsem zootechnik vystudovanej, znam to. Je to hnus. Jsem prave koukala kde vyrábějí Steelky. Bohuzel Polsko. Ty jejich transporty jatecnejch zvirat jsou hnus a ostuda.

Evulina
Neúnavná pisatelka 15167 příspěvků 27.09.18 13:22
@Tarjei píše:
Je mi opravdu líto, za co stojej lidem prachy. Líto týhle planety, líto všeho přirozenýho zmařenýho kvůli zisku. Lidstvo se z těch prachů jednou zblázní.

Šiř informace (osobně, na netu) a jdi příkladem. Bulet už jsem přestala, začla jsem jednat.
Mmch i co se týče plastů - viděla jsi ty ryby a živočichy v oceánech? :,(
Chodím sice nakupovat hodně do bezobalové prodejny a hodně toho máme i svoje domácí, ale stejně chodím schválně často i do krámů typu Jednota, Tesco atd. se svýma látkovýma nebo kompostovatelnýma pytlíkama..a to právě proto, abych na ten problém upozorňovala širší masy lidí a „šla příkladem“. Nejvíc mám ráda, když pokladní, která mě nezná, koulí očima co to je a já nahlas řeknu, proč to dělám. Aby to slyšela nejenom ona, ale i lidi ve frontě za mnou, případně vedle u pokladen. Jestli si o mě myslejí, že jsem cvok, tak ať..i kdyby si jeden z té fronty s košíkem plným jogurtů, pečiva a pití v plastu trochu namastil mozkový závity a zamyslel se, tak mi to stojí zato.
Jak je to v té písničce (už nevím které, hrajou jí v rádiích), kde se zpívá v tom smyslu že: „Je mi fuk, že jsem ostatním pro smích, hlavně že sobě nejsem k pláči.“

Tarjei
Závislačka 3946 příspěvků 27.09.18 13:31

@Evulina nojo, dobře děláš. Mě to prostě jen dojalo, příkladem se snažím být…nedávno jsem kámošku naučila třídit, furt držkovala že maj plnou popelnici a teď je spokojená.

Tarjei
Závislačka 3946 příspěvků 27.09.18 13:32

@Evulina jojo, viděla, jednou pod těma plastama chcípnem.

Evulina
Neúnavná pisatelka 15167 příspěvků 27.09.18 13:59
@Tarjei píše:
@Evulina nojo, dobře děláš. Mě to prostě jen dojalo, příkladem se snažím být…nedávno jsem kámošku naučila třídit, furt držkovala že maj plnou popelnici a teď je spokojená.

Tak ono třídění je fajn, ale realita je taková, že se stejně minimálně půlka těch plastů spálí a nevyužije dál. A i když se dál využije a recykluje, tak je to prostě materiál v přírodě nerozložitelnej a trvalej..takže myslím, že je spíš potřeba plasty mnohem víc ignorovat, než se uklidnit tím, že je třídím..Tohle jsem si právě všimla u hodně lidí a to je kámen úrazu - řeknou „já ale třídím“ - a tím je pro ně ekologie uzavřena, myslejí si, že to stačí. :nevim:

Tarjei
Závislačka 3946 příspěvků 27.09.18 14:08

@Evulina to jo ale je to lepsi nez nedelat vubec nic.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

Stala se mladá herečka obětí agresorů, nebo ji k zemi poslal alkohol?

Z toho jde strach! V baru na pražské Vinohradské třídě mělo dojít k napadení... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >