Dokument Skutečná cena

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Tarjei
Závislačka 4151 příspěvků 27.09.18 12:31
Dokument Skutečná cena - dopady Fast fashion

Někdo to tu doporučoval, nářez jako. Cena za hromady zbytečnejch hadrů, který nikdo doopravdy nepotřebujem. Kdo přemejšlíte nad souvislostma doporučuju shlídnout. Tady ke stažení anglicky s anglickejma titulkama, česky jsem to nenašla.
https://www.ulozto.cz/!HriyVOiLSmUx/the-true-cost-skutecna-cena-dokument-2015-cz-tit-mkv

Reakce:
Evulina
Neúnavná pisatelka 15344 příspěvků 27.09.18 13:02
@Tarjei píše:
Někdo to tu doporučoval, nářez jako. Cena za hromady zbytečnejch hadrů, který nikdo doopravdy nepotřebujem. Kdo přemejšlíte nad souvislostma doporučuju shlídnout. Tady ke stažení anglicky s anglickejma titulkama, česky jsem to nenašla.
https://www.ulozto.cz/!HriyVOiLSmUx/the-true-cost-skutecna-cena-dokument-2015-cz-tit-mkv

Děkuji moc, až bude čas, juknu na to.
Nakupuju kvůli recyklaci v sekáčích a po bazarech..většinou. Něco mám i odjinud, ale ze 3/4 je to ta „druhá ruka“.

Tarjei
Závislačka 4151 příspěvků 27.09.18 13:09

@Evulina jako já u toho i bulela, je to mazec. Právě já už vzdala oblečení u vietnamců, chodím do sekáčů…ono se to ale netýká jen oděvů z číny, je to i bangladéš, indie, kde se šije pro háemko a pod…opravdu silnej zážitek ten dokument a šokující informace.

Tarjei
Závislačka 4151 příspěvků 27.09.18 13:11

Je mi opravdu líto, za co stojej lidem prachy. Líto týhle planety, líto všeho přirozenýho zmařenýho kvůli zisku. Lidstvo se z těch prachů jednou zblázní.

Evulina
Neúnavná pisatelka 15344 příspěvků 27.09.18 13:16

Pro mě to šokující není.
Pro mě už po shlédnutí, jak se zachází se zvířaty ve velkochovech a při transportech, nepřekvapí nic.
Prostě jakákoli „velkovýroba“ je cesta do pekel.
Oblečení buď ty sekáče nebo české malovýrobce (biošatník, Vlček, Veselá nohavice, Fler atd..)

Tarjei
Závislačka 4151 příspěvků 27.09.18 13:21

@Evulina njn…jsem zootechnik vystudovanej, znam to. Je to hnus. Jsem prave koukala kde vyrábějí Steelky. Bohuzel Polsko. Ty jejich transporty jatecnejch zvirat jsou hnus a ostuda.

Evulina
Neúnavná pisatelka 15344 příspěvků 27.09.18 13:22
@Tarjei píše:
Je mi opravdu líto, za co stojej lidem prachy. Líto týhle planety, líto všeho přirozenýho zmařenýho kvůli zisku. Lidstvo se z těch prachů jednou zblázní.

Šiř informace (osobně, na netu) a jdi příkladem. Bulet už jsem přestala, začla jsem jednat.
Mmch i co se týče plastů - viděla jsi ty ryby a živočichy v oceánech? :,(
Chodím sice nakupovat hodně do bezobalové prodejny a hodně toho máme i svoje domácí, ale stejně chodím schválně často i do krámů typu Jednota, Tesco atd. se svýma látkovýma nebo kompostovatelnýma pytlíkama..a to právě proto, abych na ten problém upozorňovala širší masy lidí a „šla příkladem“. Nejvíc mám ráda, když pokladní, která mě nezná, koulí očima co to je a já nahlas řeknu, proč to dělám. Aby to slyšela nejenom ona, ale i lidi ve frontě za mnou, případně vedle u pokladen. Jestli si o mě myslejí, že jsem cvok, tak ať..i kdyby si jeden z té fronty s košíkem plným jogurtů, pečiva a pití v plastu trochu namastil mozkový závity a zamyslel se, tak mi to stojí zato.
Jak je to v té písničce (už nevím které, hrajou jí v rádiích), kde se zpívá v tom smyslu že: „Je mi fuk, že jsem ostatním pro smích, hlavně že sobě nejsem k pláči.“

Tarjei
Závislačka 4151 příspěvků 27.09.18 13:31

@Evulina nojo, dobře děláš. Mě to prostě jen dojalo, příkladem se snažím být…nedávno jsem kámošku naučila třídit, furt držkovala že maj plnou popelnici a teď je spokojená.

Tarjei
Závislačka 4151 příspěvků 27.09.18 13:32

@Evulina jojo, viděla, jednou pod těma plastama chcípnem.

Evulina
Neúnavná pisatelka 15344 příspěvků 27.09.18 13:59
@Tarjei píše:
@Evulina nojo, dobře děláš. Mě to prostě jen dojalo, příkladem se snažím být…nedávno jsem kámošku naučila třídit, furt držkovala že maj plnou popelnici a teď je spokojená.

Tak ono třídění je fajn, ale realita je taková, že se stejně minimálně půlka těch plastů spálí a nevyužije dál. A i když se dál využije a recykluje, tak je to prostě materiál v přírodě nerozložitelnej a trvalej..takže myslím, že je spíš potřeba plasty mnohem víc ignorovat, než se uklidnit tím, že je třídím..Tohle jsem si právě všimla u hodně lidí a to je kámen úrazu - řeknou „já ale třídím“ - a tím je pro ně ekologie uzavřena, myslejí si, že to stačí. :nevim:

Tarjei
Závislačka 4151 příspěvků 27.09.18 14:08

@Evulina to jo ale je to lepsi nez nedelat vubec nic.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Nezvládala dvě děti, pořídila si třetí! Špindíra Věra z Výměny manželek má syna

Jen málo dílů televizní show Výměna manželek bylo tak kontroverzních jako... číst dále >

Alkohol? Ne! Olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita je vážně nemocný

Někteří si mysleli, že má problém s alkoholem. Omyl! Olympijského vítěze z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >