Dokument - Strnadovi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Eveelin
Echt Kelišová 9662 příspěvků 23.01.17 13:06
Dokument - Strnadovi

Holky,

už jste viděly nový dokumentární film Strnadovi? Co na něj říkáte?

Podrobnosti zde.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

Salorka
Závislačka 4227 příspěvků 4 inzeráty 23.01.17 13:07

Neviděla, ale těším se na něj. Manželské etudy jsem sledovala pravidelně :-)

janeee2
Kecalka 310 příspěvků 23.01.17 13:08

K nám na maloměsto ještě tenhle dokument nedorazil, ale určitě chci jít. Z Manželských etud mě ještě žádná nezklamala.

Lychee13
Závislačka 3058 příspěvků 23.01.17 13:13

Těším se moc! Byl to nejsymantičtější pár z Manželských etud. ;)

Eveelin
Echt Kelišová 9662 příspěvků 23.01.17 13:16

@Salorka zpětně se dodívávám na manželské etudy… Ve filmu je sestříhaný 1.+2. díl a přidaný ten 3. (nový).

Heinich
Závislačka 3180 příspěvků 23.01.17 13:21
@Lychee13 píše:
Těším se moc! Byl to nejsymantičtější pár z Manželských etud. ;)

Nejhorší byl v Etudách ten chlubivej „Američan“. Přitom pak ani neměl snad trvalé bydliště. Už si to špatně pamatuju.

Ketris
Echt Kelišová 9457 příspěvků 23.01.17 14:00

Jelikož jsem se dívala na dokument, když šly Manželské etudy, tak se pak ráda podívám i na tohle.. :jazyk:

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28977 příspěvků 23.01.17 14:09

Je hezký vidět, že lidé spolu v páru drží v horších i lepších časech. Ne jako psedodvojice, kde se opouští po první kravině.

Blahuše
Kecalka 324 příspěvků 23.01.17 14:16

Viděla jsem v sobotu v Praze v kině Světozor a přišla jsem plná dojmů. Pořád myslím na paní Strnadovou. Připadala mi prostě v pasti, sama říkala, že se cítí nesvobodná. Od začátku se mi zdálo, že pán je citově závislejší, ale zároveň jí na domácnost a děti nechává úplně samotnou a sám se věnuje budování a podnikání. Ona už při prvním dítěti měla potřebu nějaké seberealizace jinde, než v domácnosti, na počátku měli oba stejné vzdělání, ale samozřejmě péče o domácí krb připadla (ne)dobrovolně na ni, protože při tak velké rodině dvě kariéry bez pomoci zvnějšku asi možné nejsou.Co mně dostalo úplně byly jejich děti, jak se životem tak nějak plácaly, přitom v rodičích měli vzor pracovitosti, možná až přehnané.. A nakonec syn, který jim dělal v pubertě nejvíc starostí zakotvil jako první a zdálo se, že se v životě neztratí. Říkala jsem si, že by mě víc zajímal i názor dětí, jestli by třeba neuvítaly místo rodinné firmy to, že by měly rodiče víc doma, méně unavenou a uhoněnou maminku, která by kromě zajištění základní péče měla dost energie na trápení a starosti každého z nich. Já osobně mám jen dvě, ale i tak mám co dělat, abych na nic nezapomněla, do školy, zároven věděla, co je trápí a tak..víte jak to myslím? A možná ta jejich velká krize byla jejím voláním o pomoc, že se od manžela a dětí potřebuje odtrhnout a věnovat se sobě, jen sobě. Neodvažuji se soudit, jen je velmi obdivuji ale zároveň jsem se sama v sobě ptala, dokázala bych to? Udržet rodinu a přitom se tam sama cítit v pasti? Protože když to u nich spělo k rozvodu, v dokumentu bylo uvedeno, že děti začaly flákat školu, prostě by neustály ten rozpad jistoty v rodině a myslím, že to bylo tím silným „řetězem“ který paní stáhl zpět do rodiny. Že kdyby věděla, že to děti ustojí, tak odejde. Ale to je jen můj dojem, který může být úplně mimo. Já jsem si z toho vzala pro sebe potvrzení, že nikdo není ostrov sám o sobě a jsi navždy zodpovědným za to, co jsi k sobě připoutal…

Uživatel je onlineRusset
Extra třída :D 11642 příspěvků 23.01.17 14:27

@Blahuše
Dokument jsem neviděla, ale Etudy i ty po 25 letech jo. Paní toho určitě měla nad hlavu, pamatuju si tu třídírnu prádla dole v prádelně a problémy s dětmi. V Sama doma říkala, že kdyby tenkrát četla Rok kohouta, že by možná svoje starosti nepokládala za tak velké a dovedla se na ně povznést. Každopádně obdivuju jejich chuť nechat nahlížet si tak dlouho dobu do soukromí.

Blahuše
Kecalka 324 příspěvků 23.01.17 14:33

@Russet V Sama doma jsem ji viděla a Rok kohouta jsem četla, ale nějak jsem nepochopila souvislost? Tereza Boučková adoptovala dvě děti romského původu a přestože měly stejnou výchovu a prostředí jako její později narozené vlastní dítě, geny převážily a nedopadlo to s adoptovanými dětmi dobře… Strnadovi měli děti jen svoje vlastní, k tak velké rodině zvládali budovat, podnikat, stavět vlastní dům… Ty hory vypraného prádla, jídla, nádobí, úkolů, pohádek přečtených na dobrou noc, ježišmarjá to je moc na deset lidí, natož na jednoho jediného. Mně mrazilo, když zmínila, že teprve v krizi jí manžel přitulil a usínali v objetí. Já takhle potřebuju usínat denně, abych načerpala síly na ten stereotypní kolotoč doma a jinak mi baterky dobít nejdou, než oporou, kterou cítím v manželovi… Ne každý to má stejně, jasné, ale myslím, že kdyby se její manžel zvládl (otázkou je, zda to vůbec může stíhat) starat o to, co jí trápí a byl oporou aspoň slovem a objetím, zvládala by to možná lépe…

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16465 příspěvků 23.01.17 14:39

Je, tak tenhle dokument paní Třeštíkové vůbec neznám, jen jsme ted četla. Strnadovy obdivuju už za to, že umožnili tak kontinuální náhled do svého soukromí, i v dramatických chvílích.
Je mi teda líto, že ač se zjevně snažili jak uměli, tak výsledkem je, že se děti moc nevyvedly a oni existenčně strádají.

Blahuše
Kecalka 324 příspěvků 23.01.17 14:46

@pe-terka Presne. Ja kdybych doma behala kolem peti deti a vedela, ze manzel v krame cely den VYHLIZI zakazniky, tak bych se ho jemne ale dusledne snazila primet k tomu, ze mit idealy je sice fajn, ale je potreba nasmerovat energii v rozumny cas nekam, co rodinu uzivi.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16465 příspěvků 23.01.17 14:48
@Blahuše píše:
@pe-terka Presne. Ja kdybych doma behala kolem peti deti a vedela, ze manzel v krame cely den VYHLIZI zakazniky, tak bych se ho jemne ale dusledne snazila primet k tomu, ze mit idealy je sice fajn, ale je potreba nasmerovat energii v rozumny cas nekam, co rodinu uzivi.

asi bylo na místě změnit typ podnikání :nevim:

Lychee13
Závislačka 3058 příspěvků 23.01.17 14:51
@Heinich píše:
Nejhorší byl v Etudách ten chlubivej „Američan“. Přitom pak ani neměl snad trvalé bydliště. Už si to špatně pamatuju.

To byl ten „fotograf“? Ten mě nebavil. ;)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Uspěje album Vondráčkové Růže na rozdíl od propadáku The Perfect Kiss?

To, že její nový film The Perfect Kiss je propadák, ji neodradí od další... číst dále >

Rozhovor s českým Freddiem Mercurym: Na začátku mi nadávali do teploušů

Freddie Mercury žije! A je to Čech! Známý norský klub takto vychvaloval... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >