Dokumenty ve firmě - kontrola z úřadů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lucinenecka
Kecalka 419 příspěvků 19.10.14 14:40
Dokumenty ve firmě - kontrola z úřadů

Dobrý den všem,
už mockrát jste mi tady pomohli a chtěla bych vás moc poprosit o radu.
V září jsem nastoupila do nového zaměstnání. Nastoupila jsem do společnosti, která má sídlo a centrálu v Praze a na Moravě si vybudovali pobočku. Pobočka je v rodinném půldomku. Jedná se tedy o rodinný půldomek po rekonstrukci a jsou v něm kanceláře. Pan majitel mi dal za úkol, abych mu vypracovala seznam dokumentů, které jsou potřeba mít k dispozici pro případnou kontrolu z úřadů. Prosím, nenašel by se někdo, kdo by mi mohl v tomto pomoci? Mě napadají pouze zpráva z Krajské hygienické stanice a zpráva o revizi elektrospotřebičů. Už nevím. :nevim: A přiznám se, že jsem i bezradná. Ani nevím, na koho bych se měla obráti. :-( Děkuji mockrát za pomoc, pokud by vás něco napadlo. Budu za ně moc vděčná.

Reakce:
eumedon
Extra třída :D 14453 příspěvků 19.10.14 14:47

@lucinenecka Živnostenský úřad, finanční úřad, inspektorát životního prostředí, inspektorát práce,… Dál záleží na tom, čím se firma zabývá a jaké činnosti či dokumenty mají detašovány na to pracoviště.

Claire00
Ukecaná baba ;) 1522 příspěvků 19.10.14 14:55

@lucinenecka systém bezpečnosti práce a požární ochrany + veškerá školení, pracovní smlouvy, nájemní smlouvu nebo výpis katastru + kolaudační rozhodnutí, odvoz odpadu, revizi plynu. Aktuální výpisy OR a ŽR. To je zatím vše co mě v rychlosti napadá.

Burak
Kecalka 115 příspěvků 19.10.14 14:56

Revize plynu, komínů, elektřiny, hasících přístrojů, hydrantů. Pokud jsou tam potraviny tak potvrzení od deratizéra. Bezpečnostní listy od chemických výrobků. Záleží na tom čím se firma zabývá. Je toho určitě víc.

Claire00
Ukecaná baba ;) 1522 příspěvků 19.10.14 14:58

Revize elektřiny nejenom elektrických spotřebičů, revize komínů. To by měl zajištovat vlastník objektu a dát vám kopii.

Claire00
Ukecaná baba ;) 1522 příspěvků 19.10.14 15:00

@Burak V případě gastro provozu ještě HACCP.

lucinenecka
Kecalka 419 příspěvků 19.10.14 15:09

@eumedon @Burak @Claire00 Děkuji mockrát!!! Jsou to kanceláře, kde nic nevyrábíme, neprodáváme, pouze taková administrativní podpora.

lucinenecka
Kecalka 419 příspěvků 04.11.14 18:44

@Claire00 Dobrý večer, velice se omlouvám, že Vás obtěžuji, ale chtěla bych se Vás zeptat, proč by měl být výpis z katastru nemovitostí + kolaudační rozhodnutí nutný dokument pro nějakou kontrolu? Který úřad by tyto dokumenty mohl chtít vidět? Děkuji mockrát za odpověď. Děkuju.

Claire00
Ukecaná baba ;) 1522 příspěvků 04.11.14 19:04

@lucinenecka vypis katastru nebo najemni smlouva slouzi k prokazani pravniho duvodu k uzivani prostor sidla. Kolaudacni rozhodnuti je nutne v pripade treba ordinaci, kosmetickych salonu, gastro provozu a jinych, ktere potrebuji specialni povoleni.

lucinenecka
Kecalka 419 příspěvků 04.11.14 19:11

@Claire00 Děkuju mockrát. Můžu se ještě zeptat, co to znamená právní důvod? Omlouvám se, že pořád otravuji…

mag
Extra třída :D 11121 příspěvků 04.11.14 19:14

@lucinenecka znamená to prokázání oprávněnosti užívat nemovitost jako sídlo nebo provozovnu.

lucinenecka
Kecalka 419 příspěvků 04.11.14 19:21

@mag Děkuji mockrát. A můžu se zeptat - vlastník nemovitosti je jedna společnost a v této nemovitosti sídlí jiná společnost…

Claire00
Ukecaná baba ;) 1522 příspěvků 04.11.14 19:22

@lucinenecka kazda firma musi dolozit pravni duvod k uzivani prostor po celou dobu, kdy prostory slouzi k podnikani. Nemuzes zalozit firmu na urcite adrese, aniz bys mela vlastnicke pravo, najemni smlouvu nebo jiny souhlas majitele. To je pravni duvod k uzivani.

mag
Extra třída :D 11121 příspěvků 04.11.14 19:25

@lucinenecka tak buď potřebujete nájemní smlouvu, nebo souhlas s uzivanim té druhé společnosti. Ideálně písemně.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >

Grossová přišla o ňadra: Lékaři jí zřejmě odeberou i dělohu a vaječníky

Šárka Grossová (39) má za sebou náročnou operaci a dost možná ji čeká další.... číst dále >