Dolehl na mě strašný strach z porodu - panikařím

Anonymní
11.6.21 11:09

Dolehl na mě strašný strach z porodu - panikařím

Dobrý den, za měsíc mám termín porodu a najednou na mě dolehl strašný strach. Celou dobu jsem byla úplně v klidu, říkala jsem si, že to zvládli všichni přede mnou, zvládnu to taky, ale najednou začínám propadat panice. Asi tomu nepřidávají i historky z okolí, kdy mi všichni říkají, že to bolí tak, že tam úplně křičely… a já si to najednou neumím představit jak rodím já sama. Vůbec nemůžu nějak uklidnit hlavu… Máte nějaký tip, jak se zklidnit a pokud možno si to “užít”?
Děkuji za všechny postřehy

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11.6.21 11:13

Čau, já mám taky strach, i když mám ještě čtvrt roku. Asi je to normální, snažím se na to nemyslet. Ale existuje spousta žen, které měly porod v pohodě. Myslím, že ten porod jde dobře, když se žena cítí bezpečně.
Cvičíš s takovým tím balonkem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68
11.6.21 11:14

Zkuste podcasty od holek z Pidilidi, jsou super a dokážou naladit na správnou vlnu 😊 moc ráda je poslouchám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
482
11.6.21 11:17

Neboj, brečet budeš max při kontrakcích. :D
Při porodu doporučuji nekričet (o tom tě stejně poučí), je to potom kontraproduktivní. Nadechnout se a tlačit se zavřenýma očima, jako bys tlačila na záchodě. Při křiku totiž nedáš do tlačení potřebnou sílu.
Tak neboj, ono to není vůbec dramatické jako ve filmech. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1577
11.6.21 11:19

Termín mám za týden a prostě na to nemyslím. Mám ještě nějaké další věci na práci, které chci do porodu stihnout, takže o porodu fakt nemám čas přemýšlet. Takže doporučuji si najít nějakou činnost a zabavit se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
407
11.6.21 11:22

Radim,,hororové “ příběhy o porodu vůbec neposlouchat / nečíst! Je to tak individuální zkušenost, ze ti ji nikdo zprostředkovat nemůže. Každý ví ze to bolí a každý ví, ze ta bolest k tomu patří. Vydržet se to ale dá, všechno je v hlavě. Myslím ze ten strach (předpokládám ze to je první porod ) je spis z toho neznámého. Ja třeba to měla tak, ze jsem se ke konci už fakt nemohla (zvlášť u druhého na konci srpna kdy bylo denně přes 30stupnu), ze jsem se na porod vyloženě těšila jako na vysvobození :D
Vyloženě tip jak se s tím vypořádat nemám, ale ta psychika udělá hrozně moc, strachem se můžeš i blokovat. Na nějaké,,užívání si” bych se moc netesila :D Ale je to nejspíš nejsilnější zážitek co te v životě čeká a není důvod si ho dopředu kazit negativními pocity. I přes tu bolest te na konci čeká to nejkrásnější a ono ti to dodá sílu :andel:
Hodně štěstí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.6.21 11:22

Taky nikdy nepochopím ženy, které přijdou za těhotnou a začnou jí vyprávět o tom, jak měly hrozný porod. Kdo tohle dělá prostě? I naopak to je blbě. „Já jsem měla v pohodě porod, rodila jsem dvě hodiny, ty budeš určitě taky“ - jako wtf? Co to je za logiku? Podle mě by nikdo neměl mluvit o svým porodu před jinou těhotnou ženou, dokud není tázán.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2814
11.6.21 11:24

Hlavně neposlouchej přiblblý historky z okolí!!! To te akorát znervózní.
Bolí to, ale dá se to vydržet.
Já jsem si říkala, že každou bolestí jsem blíž a blíž svýmu malýmu chlapečkovi, fakt mi to v hlavě pěkně fungovalo :wink:
A že by tam někdo z ostatních sálů křičel jak na lesy? Tak to určitě ne, maximálně bylo slyšet takový to odfuknutí po tlačení.
Křikem se rodička akorát unaví, tlak má přesunout dolů a ne upoustět pusou ven.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2814
11.6.21 11:25
@Žižkovská žena píše:
Taky nikdy nepochopím ženy, které přijdou za těhotnou a začnou jí vyprávět o tom, jak měly hrozný porod. Kdo tohle dělá prostě? I naopak to je blbě. „Já jsem měla v pohodě porod, rodila jsem dvě hodiny, ty budeš určitě taky“ - jako wtf? Co to je za logiku? Podle mě by nikdo neměl mluvit o svým porodu před jinou těhotnou ženou, dokud není tázán.

Tak tak… :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2486
11.6.21 11:26

No, to dite ven proste musi, takze se s tim stejne neda nic delat :)…neboj, kontrakce zacinaji jako menstruacni bolesti, ktere se postupne stavaji castejsi a silnejsi..ja teda nekricela, asi hodinu to bylo takove, ze jsem si spis zanadavala, ale tak jako pro sebe…pak bolest najednou prejde v tlaceni a samotny porod uz docela sel, ridila jsem se pokyny a holcicka byla venku… nic necti, zadne hruzne storky, zajdi na pred porodni kurz, pij malinikovy caj a denne lnena seminka a co to jde, tak odpocivej a za chvili mas miminko v naruci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1352
11.6.21 11:30

Nemáš v okolí nějakou dulu? To je přesně člověk, který by ti tvoje strachy mohl pomoci zpracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2135
11.6.21 11:31

Nepanikař, neboj se. Nemysli na to. A hlavně neposlouchej ty katastrofický scénáře, to je taková vlastnost, teď tě děsí porodem, pak to bude to, že se nevyspis, pak si počkej až dítěti porostou zuby, atd…

Myslím, že důležitá je psychická pohoda. A já ti můžu říct, že porod je prostě krásnej zážitek a na to „špatný“ rychle zapomeneš. Až to přijde, tak si řekni, že ještě pár hodin a budeš mít na světě mimino, já si to říkala pořád a moc mi to pomohlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1153
11.6.21 11:32

Mám termín za pár dní a tím, že je to moje premiéra tak strach se zatím nedostavil.. ale ty hororový storky z okolí jak je to strašný a kdesi cosi jsem si taky vyslechla, ale nevystrašilo mě to ani tak. :) Si říkám, že to prostě zvládnu a nepropadám panice (zatím). :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1249
11.6.21 11:33

Jak tě uklidnit. Snad jedině tak, že to bude jen jeden den v tvém životě. Jeden jedinej a na konci porodu budeš držet v náručí to nejcennější. Mysli prostě na miminko, na to, že cesta k tomu ho držet v náručí je trnitá, ale nakonec to zvládneš. Budeš mít kolem sebe hromadu lidí, kteří se zúčastnili mnoha porodů a když si nebudeš vědět rady, budou tu pro tebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1352
11.6.21 11:35

Jinak křik, zvučení apod. k porodu patří, pokud to tak žena přirozeně cítí. A takové ty, dnes už dávno překonané rady, že když u porodu křičíš, ubírá ti to síly, vůbec neposlouchej. Ženě to naopak kolikrát může velmi pomoci - otevřené hrdlo pomáhá uvolnit i spodek ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat