Dolejzání, nebo přiznání chyby?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Honza82
Kecalka 219 příspěvků 01.02.19 07:00
Dolejzání, nebo přiznání chyby?

Hezké páteční ráno!

Poslední dobou jsem zde něolikrát narazil na spojení typu „odešel/ukončil to a teď dolejzá, blb, jak jinak“. Hodně dam zde takto (a často dost podrážděně) reaguje na cizí příběh, o kterém mnoho neví, stačí jim, že dotyčný z vlastní vůle ukončil vztah a chce to vrátit. Přemýšlel jsem nad tím a pokud se ten muž před odchodem nechoval vysloveně jako ho.ado, nebo dotyčné nepsal desítky zpráv, tak na tomhle „dolejzaní“ nevidím nic špatného. Jsme jen lidi (dokonce i ty naštvané a ublížené ženy zde) a lidi dělají a budou dělat chyby. A pokud si takovou chybu zpětně někdo uvědomí, měl by to říct a pokud to řekne v delším časovém horizontu vicekrát (v rozumné míře, jak jsem psal výše), tak tím jen dává najevo, že to myslí vážně a že je mu to líto. Je pak samozřejmě na uvážení té opuštěné, jestli ho chce zpět, nebo ne.. Já mám ale prostě často pocit, že přispívající dámy si samy prošly něčím podobným, mají v sobě v tomhle směru nevyřešený problém a když čtou příběh typu „opustil ji a chce zpět“, tak z nich ta zloba někdy doslova vystříkne.

Anebo mne vyveďte z omylu :-)

Příspěvek upraven 01.02.19 v 07:20

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 2267 příspěvků 01.02.19 07:08

@Honza82 V něčem máš pravdu. Já slovo dolejzat jsem snad nepoužila, co jsem dospělá. Chtít se vrátit neberu jako dolejzání, ale zase chápu, pokud ukončil vztah kvůli ženské, tak je pak na místě naštvanost, zrada a na pokus o návrat může být nahlíženo jako tímto úhlem pohledu.

Honza82
Kecalka 219 příspěvků 01.02.19 07:25

@Kfětoslava pokud je vztah ukončen kvůli jiné ženě, chápu, že se cítí zrazena. Naštvaná nejspíš bude i když konec bude mít jiný důvod, než jiná žena

Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 2267 příspěvků 01.02.19 07:38
@Honza82 píše:
@Kfětoslava pokud je vztah ukončen kvůli jiné ženě, chápu, že se cítí zrazena. Naštvaná nejspíš bude i když konec bude mít jiný důvod, než jiná žena

To jo, ale opuštění kvůli jiné je opravdu jiný level. Já to nezažila a když si vybavím, jak mě rozchody zničily, vybavuji si dva, kdy jsem byla opuštěna, tak kdyby to bylo kvůli jiné, tak to bych asi nepřežila. Jinak já dokážu rychle zapomenout. Ta bolest je strašná, upadnu do velkých depresí, ale za pár dní, týdnů, ten dotyčný pro mě nic neznamená. Už k němu nic necítím, takže u mě návrat by byl nemožný. Jednou se chtěl dotyčný vrátit a z mé strany to už nešlo. Vzala to voda. Ale jsem ochotna vztah zachraňovat do posledních sil (pokud by v něm nebyla žádná patologie), nebránila bych se poradně, návštěvě psychologa, ničemu. Ale když nastane z druhé strany totální řez, rozchod a odchod, tak je konec. Každý to má nastaveno nějak. Ale nikdy jsem na nikoho nenahlížela s despektem a ani jsem neměla pocit „zadostiučinění“, když se chtěl vrátit. Ale nevím, jak bych se zachovala, kdyby to bylo kvůli jiné :think: asi bych ho zabila :)

Freeandwild
Stálice 93 příspěvků 01.02.19 07:40

No, tak od toho se říká pozdě bycha honit ;) Hlavně je v tom často něco jiného, než jen „přiznání chyby“ - uvědomění, že dotyčný přijde o určitý komfort nebo servis, na který byl zvyklý, žárlivost na eventuelní nové známosti dotyčné apod. A hlavně, pokud se ten chlap choval předtím x let nebo i měsíců příšerně a měl nulovou sebereflexi, ta pravděpodobnost, že si svojí chybu skutečně uvědomil a dokáže se dlouhodobě změnit se podle mě blíží nule.

Kralikcek
Ukecaná baba ;) 1536 příspěvků 01.02.19 08:04

Spis mi u toho vychazi,ze tem dotycny nevi,co chce…

Nejdriv myslel vazne rozchod,at uz z jakehokoliv duvodu,pak vazne omluvy…

Tebe by bavil takovy navrat Tve partnerky k Tobe?S slovy Promin,ted jsem vyzkousela
A/sama zit…s Tebou to bylo lepsi..

B/s Karlem zit…s Tebou je to lepsi…

Ja myslim,ze kdyby clovek byl spokojeny a vedel co chce,neodchazi a nehleda jinde,ale je rad,tam,kde je a s kym je

brisco
Závislačka 3217 příspěvků 01.02.19 08:08

@Honza82 Chyba je když někomu omylem stoupneš na nohu. Tohle je vyčůranost, holt navzdory představám jinde tráva zelenější nebyla :roll:

Tichošlápek
Extra třída :D 12225 příspěvků 01.02.19 08:09

Víš, já třeba osobně zastávám názor, ze omluvit se stačí jednou. Opakovaná omluva nema žádný dalsi rozměr, je to jen opakování uz vyrceneho. A může lézt i slušně na nervy. Protože pokud ji chci přijmout, tak to proste udělám a pokud ne, tak omilani to nezmění.

robinka
Zasloužilá kecalka 698 příspěvků 1 inzerát 01.02.19 08:18
@Freeandwild píše:
No, tak od toho se říká pozdě bycha honit ;) Hlavně je v tom často něco jiného, než jen „přiznání chyby“ - uvědomění, že dotyčný přijde o určitý komfort nebo servis, na který byl zvyklý, žárlivost na eventuelní nové známosti dotyčné apod. A hlavně, pokud se ten chlap choval předtím x let nebo i měsíců příšerně a měl nulovou sebereflexi, ta pravděpodobnost, že si svojí chybu skutečně uvědomil a dokáže se dlouhodobě změnit se podle mě blíží nule.
:potlesk: Přesně!
robinka
Zasloužilá kecalka 698 příspěvků 1 inzerát 01.02.19 08:22

@brisco :lol: :palec: Jojo, vyčůranost se tomu říká. Jako něco jinýho je, když jsou spolu ti dva x desítek let, nuda, šeď, stereotyp, děti pryč… to ještě možná jde pochopit, ale ne když mladýmu hvízdne, doma sotva batole, ON už ji nemiluje, jde zkusit štěstí jinam, zjistí, že zas taková darda to není a pak hraje na city, jak by se chtěl vrátit. Kopnout s rozběhem. Kde není zodpovědnost, ani smrt nebere. A rozmýšlet, jestli jsem na život v páru, neřkuli dítě dost připravený, když už tady ta situace reálně je, je fakt sobeckost největší.

Kralikcek
Ukecaná baba ;) 1536 příspěvků 01.02.19 08:40

@Honza82 jeste me napadla otazka..ne primo na omluvu chovani…ale cim se stane clovek jistym,ze je to,kde zije a s kym zije to,co skutecne chce?

Rika se,ze dokud se neznas,nevis kdo jsi,nevis ani kdo je vhodny k Tobe..a je to vse formou pokus omyl…

:think:
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26532 příspěvků 01.02.19 08:41

@Honza82

Tady je, podle mě, problém v hormonálním a biologickém rozdílu mezi muži a ženami.

Zatím co žena se dvakrát, ne-li třikrát rozmyslí než udělá radikální krok (odchod ze vztahu), naopak muž jedná většinou impulzivněji. Načež mu zpětně dojde, že to měl lépe promyslet a neunáhlovat se.

Ženy tedy odchod muže ze vztahu berou povětšinou jako definitivní krok (soudí podle sebe, když už se pro toto rozhodnou, VĚTŠINOU to skutečně myslí vážně)

*samozřejmě jsou výjimky, odpouštění a "dolejzání, z obou stran… spousta různých okolností, vracení se k sobě, následně další rozchody, individuální lidé. O tom nemluvím. Měla jsem na mysli skutečně tu nejzákladnější věc- rozdíl mezi pohlavím a tedy v myšlení a jednání.

:think: ;)

Takže za mě ano, následné „dolejzání“ z mužovi strany zpět do vztahu není nic špatného. Chlapi to tak prostě mají… :kytka:

Příspěvek upraven 01.02.19 v 08:43

Josef_t
Zasloužilá kecalka 848 příspěvků 01.02.19 08:43

Kdyby jsi to napsal opačně, žena odešla a chce se vrátit, dostal by jsi úplně jiné odpovědi :-)

Josef_t
Zasloužilá kecalka 848 příspěvků 01.02.19 08:51
@Freeandwild píše:
No, tak od toho se říká pozdě bycha honit ;) Hlavně je v tom často něco jiného, než jen „přiznání chyby“ - uvědomění, že dotyčný přijde o určitý komfort nebo servis, na který byl zvyklý, žárlivost na eventuelní nové známosti dotyčné apod. A hlavně, pokud se ten chlap choval předtím x let nebo i měsíců příšerně a měl nulovou sebereflexi, ta pravděpodobnost, že si svojí chybu skutečně uvědomil a dokáže se dlouhodobě změnit se podle mě blíží nule.

Myslím, že popisuješ zcela jinou situaci vlastně dvě situace

• pokud ta žena byla nespokojená, je pro ni odchod muže vysvobození a o návratu nemá důvod přemýšlet…
  • žárlení na bývalé partnery umějí muži i ženy.

A taky přeceňuješ význam „full servisu“. Důvodem k návratu určitě nebude, že umí lepší rajskou a líp vyžehlí košile !

Ou
Kelišová 6261 příspěvků 01.02.19 08:52

Tak klíčem je, jestli dotyčný respektuje potřeby druhé strany, nebo je přesvědčen, že to svou vytrvalostí dosáhne svého. Uhánění někoho přes výslovné odmítnutí (nezávisle na pohlaví obou) znamená to, že druhého prostě nerespektuju a chci si prosadit vlastní vůli.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Průšvih s gentlemanem: Hanzlíkův film do kin přilákal méně lidí než Lego příběh!

Herecké obsazení v čele s Jaromírem Hanzlíkem a Lucií Vondráčkovou slibovalo... číst dále >

Štiková podpořila Řepku a tvrdí, že měl Erbové naložit víc. Co na to Vlaďka?

Monika Štiková o sobě dala po delší době zase vědět. Tentokrát ale kupodivu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >