Dolní Bousov a okolí, jak se vám zde žije?

7272
14.7.13 19:24

Dolní Bousov a okolí-jak se vám zde žije?

Zdravím :kytka:

chci se zeptat, zda je tu někdo, kdo žije v Dolním Bousově a okolí..nejlépe někdo, kdo se sem třeba přistěhoval z většího města.
Jak se vám tu žije, našly/i jste si tu přátele, jste spokojeni se službami apod.?

Měli bychom s manželem možnost rodinného domku v Bousově, mám tam rodinu(babičku, tetu),naši tam vyrostli, ale nikoho jiného tam neznám. Babička půjde do pečovateláku a domek by se jinak prodal. My bydlíme v Liberci, domek bychom rádi, ale byla by to pro nás změna se vším všudy, přeci jen je to i celkem dáleko z Liberce, kde máme oba rodiče. Bojím se, že si tam nenajdu kamarádky a budu tam jako kůl v plotě..

tak zvažujeme pro a proti a napadlo mě zeptat se někoho, kdo už tam třeba žije..máme jedno(za chvíli už dvě :mrgreen: )-malé děti.

všem moc děkuji za odpovědi. :kytka: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7272
15.7.13 16:10

No, tak moc to tam asi nežije :mrgreen: :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7272
9.4.14 19:44

Zkouším ještě jednou, nenajde se někdo? :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.4.14 21:29

Ahoj, nevim, jestli Ti pomuzu, my mame jen kousek od Bousova chalupu, jinak jsem z Prahy. Nemam tedy uplne srovnani, navic jako Prazak mam trochu jine naroky, co se tyce prace a dalsiho vyziti… Ale sama za sebe bych tam zit trvale nesla. A uz vubec ne zrovna z Liberce. Dolni Bousov je sice mestecko, ale rekla bych, ze spise s charakterem vesnice. Chci tim rict, ze tim mene tam bude rodin s detmi a zase o neco mensi sance, ze tam najdes nekoho, s kym si budes rozumet. Jak byste to meli s praci? Zjistovala sis, jak je to tam s krouzky pro deti a ruznymi aktivitami? Jak se tam zije vasi rodine? Taky samozrejme zalezi, jake mate preference vy a jestli by vam teda zivot na vesnici ve finale nevyhovoval lepe… Kdybyste si ten domecek nechali jako „chalupu“, to by neslo?

• Nahlásit
  • Citovat
7272
3.7.14 18:53

Tak zkouším opět, protože stěhování bude..nebo klidně i okolní vesnice-ráda bych si tam našla nějaké kamarádky… tak třeba budu úspěšná :mavam: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
141
3.7.14 19:12

Tak já jsem taky chalupář, mám kousek za Sobotkou chaloupku, jinak vyžití pro děcka si myslím je dost v Sobotce, různé kroužky a tak. MŠ i ZŠ je v Sobotce, jak v Bousově, to nevím, možná školka ano. Jinak kulturních akcí je tam dost, dokonce intelektuální Šrámkovka i různé jiné kulturní akce. Přes lét divadlo na Kosti. Plesy přes zimu taky. Já znám jednu mladou rodinku přímo z Bousova, mají malou holčičku, roční. Mně se zdá, že je tam v okolí mladých rodin dost, jak rychle si zvykneš, to je asi individuální, my jsme se před 14ti dny taky stěhovali do městysu, stejně velkého, jako je Bousov, pro mě, jako pro pražáka to je změna, ale tak snad si zvyknu, dům ve větším městě by byl jednou tak drahý. Největší problém myslím, že je tam s prací, záleží, čím jste a zda se chytíte případně ve Škodovce, kde jsou pěkné platy, jinak je tam práce málo. Mě taky manžel ukecával, ať tam jdeme bydlet, ale já se bránila kvůli dojíždění dětí do škol, nejstarší na VŠ do Phy, holku čeká střední a to by musela do Jičína, kam zrušili spoje anebo do MB. Nejmladší dva bych musela vozit autem do MŠ do vedlejší vesnice, tak to mě odradilo. Tady máme aspoň Mš a Zš v obci, tak jsem s touhle vesnicí souhlasila a do Českého Ráje jezdíme dál jen na chalupu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7272
3.7.14 19:51

No, v tomhle je to naštěstí bez problému, protože mš i zš v Bousově je, zš je dokonce na skvělé úrovni, prý tam dojíždí děti z širokého okolí, je nově zrekonstruovaná..střední školu už by si holky vybrali, ale v Bolce je gympl, zdrávka..

navíc to pro mě není neznámé město, naši tam vyrostli, babičky(obě),tam žijí dodnes..ale mladé lidi tam neznám, vyrostla tam uplně nová čtvrť, jsou to právě asi hodně škodováci a skoro u každého domku jsou prolízačky, tak snad se tam seznámím..já moc seznamovací totiž nejsem :oops:

a s prací…můj muž bude dojíždět, bude mít proplacený cesťák a já si pak asi buu hledat práci v Bolce, Bousově…nebo mě třeba přepadne nějaký podnikatelský záměř :think: :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.8.14 18:03

Ahoj,

mám v Bousově tchýni a švagrovou, nemyslím si, že je to špatný město, je tam téměř všechno a část Bousova jsou samé nové domy, takže tam je určitě spousta mladých rodin s dětma apod. Co se týče dojíždění např. do Bolky, tak to už je trochu otrava, je to nějakých 15 km po,,Jíčínce" kde je teda fakt velkej provoz a hlavně od Boleslavi to tam denno denně stojí od těch 14 hod. Do 17 hod., což je teda pak docela peklo.. Ale zase na druhou stranu, jezdí z Bousova i vlak přímo do města, tak proč ne ;) a kor, když máte možnost tam domek zdědit nebo levně koupit, tak bych do toho určitě šla ;)

• Nahlásit
  • Citovat
7272
4.8.14 21:50

Anonymní: děkuju za odpověď, rozhodli jsme se, že do toho půjdeme..byli jsme tam týden na dovolené a když jsme viděli, jak byly holky nadšené na zahradě, vyřáděné, unavené…večer jsme si na zahradě dali vínko, prostě pohoda..jako jasně že si to idealizuju, ale momentálně se tam těším..tak snad tam potkám nějakou milou maminu a bude to o to lepší.. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7272
11.11.14 13:25

Opět zdravím :kytka: :pankac:

během zimy rekonstruujeme, na přelomu jaro/léto nás čeká snad stěhování, tak se ptám znovu(třeba se mezitím někdo z DB zaregistroval :P )-není tu někdo, kdo tam bydlí-s malými dětmi, nebo i bez dětí? kamarádka na procházky, kafíčka, popovídání… :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2251
11.11.14 13:54

Já jsem teda z opačného konce republiky, ale v Bousově je moje kamarádka z vysoké. Sice už chodí do práce, protože syn má už asi 4 nebo pět let, ale mohla bych se jí poptat.
Třeba tam funguje i nějaký klub maminek, to je teď skoro všude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.12.14 10:59

Ahojky. Já tedy bydlím kousek od Bousova cca 5 km, původem z města. Jinak tu jsem třetím rokem a nikoho k sobě. To víš vesnice,:)) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Pokud chceš písni na mail a já ti o sobě klidně písnu..Pa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.17 14:12

Dolni Bousov Vlci Pole kamaradi

Ahoj, jezdime kazdy rok o prazdninach do Vlciho Pole u Bousova na chalupu k rodicum. Mam 3 deti (holky 5, 3 a pul roku. Zacala jsem hledat nejaky kamaradky, primo v Poli jsme zatim na nikoho nenarazili. Ted jsem objevila tuhle starou diskuzi, tak me napadlo, jestli ses nakonec prestehovala, pripadne mela zajem o setkani nebo znala nekoho ve svem okoli? Rady zajdeme na hriste, prochatku, vylet. Nebo si deti jen tak pohraji na zahradce. Pokud tahle diskuze nezapadla uz nekam do hluboke minulosti :-) budu rada za zpravu nebo preposlani nekomu kdo by mel zajem. Klara

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.12.19 10:42

Dolní Bousov

Jsem maminka roční dcery, hledáme maminku s dětmi podobného věku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama