Doložení alimentů pro příspěvek na bydlení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Purple Rain
Povídálka 37 příspěvků 09.05.18 22:28
Doložení alimentů pro příspěvek na bydl

Mám dotaz ohledně příspěvku na bydlení - dokládá se výše alimentů dle rozsudku nebo např. složenky, kde je uvedeno, kolik peněz bylo skutečně posláno?

Přečtěte si článek: Příspěvek na bydlení 2019: Přehledně a jasně

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlinesemisova
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 09.05.18 23:04

Myslím ze to bude stejné jako doložení výše vyzivneho u přídavku na dítě. Tam chtějí doložit příjem dítěte (jeho výživné) protože se započítává do příjmu posuzovanych osob rozsudkem od soudu.

Purple Rain
Povídálka 37 příspěvků 10.05.18 05:58

Děkuji za odpověď. Ale mě zajímá, co se dokládá za čtvrtletí ( nikoliv při první žádostí). Tzn. zda žadatelka musí doložit složenky s vyzivnym, kdy třeba otec dítěte poslal peněz více, než má určené soudem nebo zda je rozhodující, co je dáno rozsudkem. Neptám se pro sebe, nikdy jsem o příspěvek nežádala.

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 10.05.18 09:23

@Purple Rain musíš doložit, co Ti bylo zaplaceno.. takže složenky, výpis účtu a pod… rozsudek nikoho nezajímá..já měla v rozsudku, že nemám alíky a musela jsem složitě dokládat, že ex fakt nic neplatí..

Klara Vojtkova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.05.18 16:12
:zed:

Nahlásit Citovat

Burj Chalifa
Vesmírná mluvilka 30224 příspěvků 17.05.18 17:57
@Klara Vojtkova píše: :zed:Nahlásit Citovat

Komu? Co?

MichaelaPetra
Nováček 2 příspěvky 20.02.19 04:47
Rada

Dobrý den chci se zeptat mám stanoveno soudem alimenty na částku 1500, ted v dubnu si budu podávat papíry a napíšu tam ty alimenty.. Chci se zeptat jestli se mi sníží dávka o ty alimenty a nebo ne? Myslím si že když ano a já abych měla ani ne 2000 a roční holčičkou mi přijde trochu nelogické. Děkuji za ráda a odpověď

K.a.c.i.k93
Kelišová 5672 příspěvků 20.02.19 06:31

@MichaelaPetra Tak určitě se to bude počítat do přijmů,ale tak snad máš rodičovský příspěvek,popř. přídavek na dítě :)

Kriss Tina
Echt Kelišová 8613 příspěvků 20.02.19 06:37

Pokud je máš daný soudně tak se tam samozřejmě počítat budou. Co je na tom nelogického? Ty peníze ti chodí, tak je musíš počítat mezi svoje příjmy a tím pádem můžou ovlivninit výši toho příspěvku.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65116 příspěvků 20.02.19 06:46

@MichaelaPetra Tak logicky to tvůj příjem je, tak nevidím důvod, proč by se počítat neměl…

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1582 příspěvků 20.02.19 07:41
@Kriss Tina píše:
Pokud je máš daný soudně tak se tam samozřejmě počítat budou.

Obdržené výživné je příjem, i když není stanovené soudně.

Kriss Tina
Echt Kelišová 8613 příspěvků 20.02.19 08:26

@Luboš P já žádala o příspěvek před rokem a půl, a výživné na dítě sem neměla stanovené soudem, ex mi ho posílal jen tak po dohodě mezi náma, a paní na úřadě mi řekla že se to nepočítá, ani sem to nikam nedokladala. Prostě to nebyl oficiální příjem a nikdo mi ho do toho nepočítal :nevim:

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1582 příspěvků 20.02.19 08:35
@Kriss Tina píše:
@Luboš P já žádala o příspěvek před rokem a půl, a výživné na dítě sem neměla stanovené soudem, ex mi ho posílal jen tak po dohodě mezi náma, a paní na úřadě mi řekla že se to nepočítá, ani sem to nikam nedokladala. Prostě to nebyl oficiální příjem a nikdo mi ho do toho nepočítal :nevim:

Takže jste podváděla a takoví lidé nemají moje sympatie. Prostě uvádíte menší příjmy než skutečně máte. Zneužíváte dávky. Uvědomujete si, že ty peníze, které dostáváte někomu jinému strhli?

Kriss Tina
Echt Kelišová 8613 příspěvků 20.02.19 08:57

@Luboš P já tej ženské na úřadě říkala že mi ex posílá peníze, ale ji to nezajímalo právě proto, že sem neměla žádnej papír, žádnej výpis, nic stanoveno. Já bych je přiznala, ale tenkrát sem v tom plavala a vůbec netušila co se dokládá a co se na co vztahuje, tak sem spoléhala, že úřednice co mi to pomáhá vyplnit asi bude vědět :nevim: a nic už nedostávám, brala sem ten příspěvek 3 měsíce a znova si o něj nežádala, šla sem radši pracovat, tak i kdybych to podojila o pár stovek tak to zas vrátím na daních státu zpátky, fakt nejsem člověk co by stát za každou cenu chtěl vysávat o každou korunu navíc. 8)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65116 příspěvků 20.02.19 09:42
@Luboš P píše:
Takže jste podváděla a takoví lidé nemají moje sympatie. Prostě uvádíte menší příjmy než skutečně máte. Zneužíváte dávky. Uvědomujete si, že ty peníze, které dostáváte někomu jinému strhli?

Ale nepodvadela, pokud alimenty nejsou stanovene soudne, tak se jako prijem na prispevek na bydleni neberou.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

Články z Expres.cz

Je apatická a drží hladovku! Tereza v pákistánském vězení přestala mluvit s okolím

Byla si jistá tím, že se dočká svobody. Místo toho ale vyfasovala osm let a... číst dále >

Odvážná Jitka Schneiderová: Na Lvy přišla bez podprsenky, odkryla pevná ňadra

Krásná herečka Jitka Schneiderová (46) jako vždy na červeném koberci... číst dále >