Doložení výživného od rodičů pro přídavky a příspěvek na bydlení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.04.19 19:04
Doložení výživného od rodičů pro přídavky a příspěvek na bydlení

Zdravím holky :kytka: je zde prosím nějaká úřednice, která by mi mohla podat pravdivé info ohledně výše uvedeného? Dostala jsem se do situace, kdy jsem i přes denní studium na VŠ musela odejít z domu, nechci moc psát důvody, jen zmíním, že trvají už několik let a už se to nedalo dále snášet… Mám před sebou už jen něco málo přes rok ve škole a jelikož už od 15 brigadničim, rozhodla jsem se, že si najdu na ten rok malou garsonku. Kdybych zůstala doma, nejspíše bych ani neodstatnicovala. Ale k věci.. I přes to, že ve volných dnech, kdy nejsem ve škole, chodím na brigádu, vyšlo mi, že při TP v pronajatém bytě bych měla nárok na pár korunek v podobě příspěvku na bydlení (nejde mi o tisíce, proto prosím o to, aby mi tady nikdo nepsal jak se chci nechat „živit“ od státu). Zajímalo by mě, jak je třeba doložit příjmy. Brigádu chápu, ale výživné? S matkou i s otcem jsme se na výživném pouze dohodli. Od otce mám stanovene soudem, ale teď mi po ústní dohodě posílá více, tak by mě zajímalo, jestli to musím mít opět podložené soudním rozhodnutím nebo nějakou dohodou? To samé by mě zajímalo u žádosti o přídavek na dítě. Předem moc děkuji!

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kaileee
Ukecaná baba ;) 1094 příspěvků 13.04.19 20:36

Stačí písemné prohlášení rodičů, že ti dávají tolik a tolik peněz

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1094 příspěvků 13.04.19 20:37

A to od otce dolož soudní rozhodnutí, zbytečně by se ti počítalo to vyšší.. to oni nemusí vědět

Sany80s
Kelišová 7225 příspěvků 13.04.19 21:02

Soudně to být nemusí. Stačí papír třeba potvrzený od notáře a podepsaný, pak budeš muset dokládat, že máš někde trvalé bydliště, hrozně moc rozpisů různých plateb, smlouvu, příjmy.
O spolubydlení s jinými studenty jsi nepřemýšlela?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.04.19 21:04

@Kaileee děkuji

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.04.19 21:09
@Sany80s píše:
Soudně to být nemusí. Stačí papír třeba potvrzený od notáře a podepsaný, pak budeš muset dokládat, že máš někde trvalé bydliště, hrozně moc rozpisů různých plateb, smlouvu, příjmy.
O spolubydlení s jinými studenty jsi nepřemýšlela?

Přemýšlela, prvně mě samozřejmě napadly koleje, ale ty vyjdou skoro jako ten byt. O studentském bydlení jsem samozřejmě taky přemýšlela, ale všichni z ročníku jsou zvyklí na luxus u rodičů a s cizima bych prostě nešla.. takže proto jsem se rozhodla takhle..:-/

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1094 příspěvků 13.04.19 21:15

Nemusí to být přes notáře ani o věřené podpisy.. a mamka ti to může napsat klidně na 500 Kč, nikdo nebude pátrat..
a je to jednoduché, dáš si tam trvalý pobyt a pak budeš co čtvrt roku dokládat platby, nic složitého, 5 minut u úřednice

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.04.19 21:23

@Kaileee no a když by se třeba stalo, že pak o zkouškovém měsíc dva nebudu mít brigádu a budu mít jen tyto příjmy, nebudou po mě chtít třeba abych nechala výživné zvýšit, když jsou rodiče povinni mě vlastně živit, tak aby mi nemuseli přispívat tolik? Kdybych tam napsala třeba jen 1600 taťku (tak to bylo předtím soudně, teď mi posila o tisíc víc) a 2000 mamku?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.04.19 21:32

@Kaileee i když teď jsem to schválně hodila do kalkulacky a je jedno, jestli dám 6000 nebo 4000, dělá to rozdíl jen něco kolem 200 u toho příspěvku, tak by snad neměli mít problém.. Díky za info a hlavně za to, že mě hned nijak neodsuzujete…

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1094 příspěvků 13.04.19 21:56
@Kaileee no a když by se třeba stalo, že pak o zkouškovém měsíc dva nebudu mít brigádu a budu mít jen tyto příjmy, nebudou po mě chtít třeba abych nechala výživné zvýšit, když jsou rodiče povinni mě vlastně živit, tak aby mi nemuseli přispívat tolik? Kdybych tam napsala třeba jen 1600 taťku (tak to bylo předtím soudně, teď mi posila o tisíc víc) a 2000 mamku?

nebudou :-) napiš u mamky klidně míň

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.04.19 23:45

Na úřad jsem donesla dohodu a rozsudek o výši výživného. Plus chtěli výpisy z účtu. Ale stejně mi paní na úřadě řekla, že mám nejprve řešit vyšší alimenty. A že pokud se prokáže, že rodiče opravdu nejsou schopni platit více, tak si teprve mám l něco žádat. A taky se mě neustále vyptávala proč jako nebydlín s rodiči, když nemáme na to, abych bydlela sama :zed:.

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1759 příspěvků 14.04.19 08:21
@Kaileee píše:
nebudou :-) napiš u mamky klidně míň

Příjmy (tedy i výživné) se uvádějí v obdržené výši, na to snad nemusí být právník a myslíte, že na podvod s uváděním nižších příjmů, by tazatelka sama nepřišla?

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1759 příspěvků 14.04.19 08:26
@Anonymní píše:
pokud se prokáže, že rodiče opravdu nejsou schopni platit více, tak si teprve mám l něco žádat.

A tak je to správné a na výživné máte nárok i od prarodičů.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.04.19 10:20
@Anonymní píše:
Na úřad jsem donesla dohodu a rozsudek o výši výživného. Plus chtěli výpisy z účtu. Ale stejně mi paní na úřadě řekla, že mám nejprve řešit vyšší alimenty. A že pokud se prokáže, že rodiče opravdu nejsou schopni platit více, tak si teprve mám l něco žádat. A taky se mě neustále vyptávala proč jako nebydlín s rodiči, když nemáme na to, abych bydlela sama :zed:.

Tak já tam určitě přiznám tolik, kolik mi posílají, jelikož to je opravdu podle jejich platu strop. S tim, že asi nebudou dvakrát příjemné počítám, docela to i chápu, ale opravdu to nejde jinak.. Jen nechápu, když měli k dispozici rozsudek, jak si jim potom dokázala, že nemůžou platit víc? Ještě tam budu volat a uvidím, co mi řeknou.

Příspěvek upraven 14.04.19 v 10:32

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.04.19 10:24

Díky všem a ještě bych měla jednu otázku.. Ano, budu tam volat a ptát se, ale zajímala by mě i zkušenost.. :nevim: už se prý nemusí žádat až po čtvrtletí, ale může se zažádat hned a vyplácí 80% normativních nákladů. Máte někdo zkušenost?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama