Domácí hygiena s miminkem

64
1.8.13 09:41

Domaci hygiena s miminkem

Ahoj holky, jak to mate s uklidem? Ja se priznam ze nestiham, takze likviduju akorat nadobi, peru a zehlim denne. S vytrenim je to horsi, to jsem ostuda a je to tak 1× za 14 dni. U vany a umyvadla sprchuju horkou vodou kohoutky a beru je mydlem obden. Postel prevlikam max.1× tydne s tim, ze prosteradlo menim obcas casteji-diky male. Sprchuji se po wc stale, i kdyz male uz jsou tri mesice, jeste mi prijde ze to proste dole neni ono. Kosili menim 2× denne (v horkach vickrat) prsa se snazim udrzovat v cistote, coz pritel stale nejak nechape (vzteka se proc si nemuze sahnout :D) obcas se i trosku chytnem. Ruce si myju porad, rucnik si menim obden, mam na ruce svuj, priteli menim po tydnu. Kdyz prijdu z venku, odlozim malou a jdu si umyt ruce, teprve pak ji vybalim z rychlozavinovacky. Vadi mi kdyz v obchode platim a pak mam sahat na ni, to mam sebou vlhcene ubrousky pro pripad nouze. Pritel jezdi do prace vlakem do Prahy a pak jede metrem, ale koupil si tablet, cte si v nem ve vlaku a taha mi ho i do postele, coz mi dost vadi a jeste si ho polozi na polstar, to silim uplne. Nevim zda to prehanim, ale predstava ze na to predtim sahal spinavyma rukama z mhd..uaaa :) stejne tak kdyz jde na nakup jidla a vezme sebou pytel s odpadky, to jdu taky do vrtule. Je to prehnane nebo ne? On mi tvrdi ze ano a ja uz nejsem schopna to uplne logicky posoudit. Vzdyt jak to v Praze delaji ty mamy? Taky jezdi s miminky mhd a sahaji na ne…budu rada za vase nazory a vase zkusenosti :) :)

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reakce:

1
1.8.13 09:44

Mně to přijde hodně přehnané…

• Nahlásit
3391
1.8.13 09:47

No na jednu stranu to docela přeháníš, ale zas to vytírání jednou za 14 dní se mi zdá málo :mrgreen:

• Nahlásit
Lo
6179
1.8.13 09:48

@laila.lee ahoj, já si myslím, že já hodně dbám na úklid, mám doma na první pohled uklízeno pořád, max. roztahaných pár hraček, mám 5ti měsíčního…abych se prostě nestyděla, kdyby přišla nečekaná návštěva a já sama se cítím lépe :) Nicméně mi příjde, že to přeháníš…můj malej má pěnové puzzle na zemi, ale na malém kousku, obačas se posune na koberec a vysáváme 2× týdně, mě hodně padají vlasy ted, takže malej má pořád v ruce můj vlas…a mytí rukou, ano, ale s mírou prostě…rozhodně se nestavím k tomu tak, že malej musí žít v izolaci.. :lol: a v Praze MHD? To s ním jezdím od 3. měsíce běžně + vlakem 2 hodiny k tchánovcům a podobně..můj syn není z cukru :mavam:

• Nahlásit
2689
1.8.13 09:50

@laila.lee
nebudu to nijak soudit, ale v tve kuzi bych byt nechtela a uz vubec ne v kuzi partnera :-)
ja bych asi radeji vytrela 2× tydne zem nez denne si menila kosili, rucniky a pod. :-)
proti gustu…

• Nahlásit
_Kaczenkaa_
1.8.13 09:50

:lol: Přeháníš to… Když budeš takhle úzkostlivá tak spíš to děcko někde něco chytne, protože nemá šanci si vytvořit protilátky… :nevim:
Jsem z Phy, jezdím MHD a většinou s sebou fakt nemám nic na utření rukou a když malá řve tak jí prostě beru na ruce nehledě na to, na co jsem šahala/nešahala, jediné co tak se snažím nesahat jí na obličej… :nevim:

• Nahlásit
2948
1.8.13 09:51

:-o vau, to opravdu prehanis. Prestala bych to tak resit.

• Nahlásit
K-Black
1.8.13 09:51

@laila.lee myslím, že jsi trošku ťáplá :lol:
Ruce si myju taky často, když přijdu z venku tak automaticky, venku nosím vlhčené ubrousky desinfekci v rozprašovači, protože jak miminko roste nevyhneš se tomu na něj venku sahat, dělám to hlavně kvůli penězům a košíkům, nebo když jedu sockou.
Co se týče jít na nákup a vzít sebou odpadky to by mě nenapadlo, že je to špatně :lol: ložní měním po cca 14 dnech až 3 týdnech, teď jak byli ty vedra tak malému každý den, hodně se potil :roll:
Ručníky měním kdy mě napadne, ale asi 2× týdně :nevim:
Stírání nemám nijak pravidelné, někdy stačí po třech dnech, někdy denně, několikrát se mi stalo že i víckrát za den :cert: není to moje vinna, ale žiju s čuňaty :lol:
Koupelnu a záchod myju tak obden.Co se týče prsou, tak mu klidně dej sáhnout, určitě ti na ně nebude sahat s rukama od hnoje :mrgreen:

• Nahlásit
mončís
1.8.13 09:52

Mě to přijde šílený! trochu těch bacilů potřebujeme:)

• Nahlásit
11689
1.8.13 09:52
@laila.lee píše:
Sprchuji se po wc stale, i kdyz male uz jsou tri mesice, jeste mi prijde ze to proste dole neni ono.

Jak souvisí tvé sprchování a stav spodku s malou?? :lol:
Jinak dle mého názoru to opravdu přeháníš, to by si mohla za chvíli malou zavřít do karantény a sahat na ní jen v rukavicích.. Všeho moc škodí..

• Nahlásit
Krakatice88
1.8.13 09:59

Vytírat jednou za 14 dní je teda pěknej hnus. Tohle ti nevadí, ale vynešení odpadků cestou na nákup ti vadí? 8o Chlapa nenecháš sáhnout na prsa? Z jakýho důvodu? Ještě napiš, že z hygienických důvodů s ním radši ani nespíš a mě vomejou :lol:

• Nahlásit
4961

Tak v tom případě jsem prase. Nevytírám pořád (nemá to smysl),když tak vysaju prach a vlasy. Povlečení měním, když je špinavé nebo počůrané, ruce si neumývám milionkrát denně a ani nemyslím na to, že bych měla, když malýho přebaluju od hoven :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Prostě normálně. Nepoužívám žádný desinfekce apod. Ručníky měním taky když jsou špinavé nebo zasmrádlé. Uklizeno mám tak abych se nestyděla. Manžel je pedant na úklid, ale se mnou už polevil. Když je trochu nepořádek je alespoň poznat, že tam někdo bydlí a jsou děti ne?

• Nahlásit
3251

Jsem z prahy a jezdím mhd. první cesta doma vede do koupelny:) ale na syna sahám i v mhd:). uklízím jak to stíhám, i něčim antibakteriálním. ale mezitím syn leží na podlaze v předsíní, venku na trávě, nebo se koupem v rybníce. protože čistota - půl zdraví, špína - celé:).)

• Nahlásit
3251
1.8.13 10:01

Sorry, ale kdy má ty odpadky brát? až přijde z nákupu?!?

• Nahlásit
2962
1.8.13 10:02

Tak to je teda extrem, my zijeme spolecne s velkym psem a kockou a takhle teda neuklizim ani ja, mala jeste nebyla nemocna. Bych se s takovou musela zblaznit :roll:

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama